Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr mihaela filipescu


Recommended Posts

cine ma poate ajuta cu informatii despre d-na doctor mihaela filipescu de la bucur? o sa nasc luna viitoare si as vrea sa stiu mai multe despre dansa, despre maternitatea respectiva, despre bagajul pentru spital, despre nasterea in sine. voi cele cu experienta, da-ti si mie sfaturi. e primul bebe si am c eva emotii... insa, de-abea astept sa imi tin comoara in brate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna! Si eu voi naste la Maternitatea Bucur in noiembrie. Intamplator, datorita obligatiilor de serviciu, cunosc colectivul de acolo si personal cred ca ai facut o alegere inspirata. O stiu si pe doamna doctor Filipescu- eu nu voi nashte cu ea, dar am o colega de serviciu care a nascut si care a avut numai cuvinte de lauda la adresa dumneaei. Daca te ajuta cu ceva eu am avut de ales intre a nashte in sistem privat si maternitatea Bucur si am ales maternitatea. Asa ca... mult succes si curaj!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Da ! Intr-adevar si eu am avut mare incredere in d-na doctor ,dar la nastere sau mai bine zis dupa nastere nu stiu cui sa ii multumesc ca sunt bine si eu si baietelul meu ? Dne-i doctor sau lui Dumnezeu? Se putea termina totul ffff grav pt mine sau pt el ! Cred ca luni de zile inainte de nastere am discutat posibiliatea operatiei de cezariana --dar a zis lasa ca vedem atunci --si atunci a zis ca se poate normal ! Acum regret ca nu am apelat la alt medic ,dar totusi bine ca am scapat si ca baietelul meu s-a ales doar cu o intindere de nerv brahial si cu posibilitatea de a-i recupera 100% bratul stang ! Se putea si mai grav ! Daca vreo mamica mai vrea amanunte ma poate contacta ! va pup ! si sa fiti sanatoase !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iodra
Da ! Intr-adevar si eu am avut mare incredere in d-na doctor ,dar la nastere sau mai bine zis dupa nastere nu stiu cui sa ii multumesc ca sunt bine si eu si baietelul meu ? Dne-i doctor sau lui Dumnezeu? Se putea termina totul ffff grav pt mine sau pt el ! Cred ca luni de zile inainte de nastere am discutat posibiliatea operatiei de cezariana --dar a zis lasa ca vedem atunci --si atunci a zis ca se poate normal ! Acum regret ca nu am apelat la alt medic ,dar totusi bine ca am scapat si ca baietelul meu s-a ales doar cu o intindere de nerv brahial si cu posibilitatea de a-i recupera 100% bratul stang ! Se putea si mai grav ! Daca vreo mamica mai vrea amanunte ma poate contacta ! va pup ! si sa fiti sanatoase !
Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Ii doresc multa sanatate baietelului tau! Daca poti poate povestesti cum s-a putut intampla asa ceva? A fost nevoie de forceps? Si eu voi naste luna viitoare la Bucur cu dna Manuela Predila. Ai auzit ceva despre dansa? Conditiile cum sunt? [pup] julia 35 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iodra
Da ! Intr-adevar si eu am avut mare incredere in d-na doctor ,dar la nastere sau mai bine zis dupa nastere nu stiu cui sa ii multumesc ca sunt bine si eu si baietelul meu ? Dne-i doctor sau lui Dumnezeu? Se putea termina totul ffff grav pt mine sau pt el ! Cred ca luni de zile inainte de nastere am discutat posibiliatea operatiei de cezariana --dar a zis lasa ca vedem atunci --si atunci a zis ca se poate normal ! Acum regret ca nu am apelat la alt medic ,dar totusi bine ca am scapat si ca baietelul meu s-a ales doar cu o intindere de nerv brahial si cu posibilitatea de a-i recupera 100% bratul stang ! Se putea si mai grav ! Daca vreo mamica mai vrea amanunte ma poate contacta ! va pup ! si sa fiti sanatoase !
Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Ii doresc multa sanatate baietelului tau! Daca poti poate povestesti cum s-a putut intampla asa ceva? A fost nevoie de forceps? Si eu voi naste luna viitoare la Bucur cu dna Manuela Predila. Ai auzit ceva despre dansa? Conditiile cum sunt? [pup] julia 35 +
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva. Ii doresc multa sanatate baietelului tau! Daca poti poate povestesti cum s-a putut intampla asa ceva? A fost nevoie de forceps? Si eu voi naste luna viitoare la Bucur cu dna Manuela Predila. Ai auzit ceva despre dansa? Conditiile cum sunt? [pup] julia 35 + [/quote]buna ! intrebai ceva de maternitatea bucur ! eu am nascut acolo in sept.2007 -conditiile lasa de dorit ,cel putin in saloane ,sunt de pe timpul lui Ceausescu ,ca si ferestrele ! La nou-nascuti e ok -sponsor Pampers --dar avand in vedere ca il va aduce la tine in salon va sta si el in aceleeasi cond ca si tine ! Cica aveti chiuveta sa il spalati : infundata si nu apa calda ! Pe bebe mi l-au adus cu parul plin de sange uscat -deci nu l-au spalat cum trebuie si cu o rana pe linia scutecului --iara cred ca nu l-au spalat cum tb cand l-au schimbat (era carne vie -Bepanthene a facut minuni ) Acum depinde cum nasti --daca nasti normal ,de fiecara data cand te duci la baie trebuie sa treci sa te spele ,asistentele --care se schimba vreo 3 /zi --eu le-am dat de fiecare date cand se schimbau 5 ron ! Daca vrei sa iti spun mai multe am id mess mikidia_vet! Baietelul meu a avut 4.600 g ,nascut normal -de aici toate incidentele !Daca e sa mai nasc vreodata --cezariana scrie pe mine ! Nastere usoara si multa sanatate ,tie silui bebe ! mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • 4 months later...
Pentru parintii care se vor confrunta cu : paralizie de plex brahial sau pareza plex brahial sau elongatie nerv brahial ii indrum sa primeasca ajutor de la niste persoane deosebite care lucreaza cu bebelusi ,chiar si cu cei nascuti prematur : La clinica de neuropediatrie a spitalului Obregia ,kinetoterapeut Cristina Secuiu sau d-na dr.Robanescu Ligia .Cine vrea mai multe amanunte ma pot contacta la id:mikidia_vet@yahoo.com Sanatate ! mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...