Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pneumonie interstitiala


Recommended Posts

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa faci tratamentul pe care ti l-a prescris medicul. Nu te juca! Eu am patit-o asta vara si am ajuns la internare in spital. Prima data mi-a prescris Augmentin (sirop). Dupa 3 zile , m-am dus la control si nu se rezolvase nimic, asa ca am ajuns direct la spital, unde i-au facut tratament injectabil cu cefalosporina si inca un antibiotic. Am stat 5 zile in spital. Sanatate! Aurora, mami lui Vladut (27.06.1998)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E nasoala boala. Si eu zic sa nu te joci. De fapt eu sunt chiar acum in tratament pentru asa ceva. Si nu am 4 ani. Tratamentul injectabil este obligatoriu, dupa cum am aflat. Dar exista si varianta intravenoasa (printr-o branula care ramane fixata la mana), ca sa nu-i gauresti fundul cu cefalosporine si gentamicine. Eu asa fac si mi s-a spus ca si la copii se foloseste metoda. Oricum, 5 zile minimum de tratament. Sanatate! http://community.webshots.com/user/tora97 "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiica-mea a vaut pneumonie interstitiala la 2 ani si 7 luni. Era permanent obosita, si avea febra mare. Am stat internate 10 zile, timp in care i s-a administrat antibiotic din 6 in 6 ore( prin branula), apoi a facut aerosol. Oricum ,si dupa externare ,a urmat tratament cu antibiotic inca o saptamana, dar pot sa-ti spun ca abia dupa 2 luni si-a revenit complet.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu am fost acum trei zile la medic, pentru ca Mihnea tusea destul de rau de cateva zile. Eu ii dadesem Humex, dar a fost ineficient. Am ramas masca in momentul in care doctorita mi-a zis ca are pneumonie intersitiala. Mi-a dat Lekoklar si Eurespal, am inceput imediat tratamentul, iar maine il duc la control. Sper ca va fi mai bine, desi tuseste in continuare. Mihnea n-a facut febra deloc, a fost vesel, a avut pofta de mancare, nici un semn de boala in afara de tusea aceea. Sanatate multa si tine tratamentul!! Vera
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
buna,avem 4ani si 3luni.Cu 2 ani in urma am fost internate in spital cu pneumonie interstitiala,cu niste crize spasmotice,am facut tratamentul cu cefalosporine si hemisuccinat.De atunci in fiecare an i-mi face de 5,6 pe an,ma ingrijoreaza tare mult si crizele ei pe care le amelioram cu ventolin.Are cineva cunostinta de asa ceva,cu ce tratati copilul?A facut chiar si la mare anu asta pneumonie dupa o luna sa repetat,acu avem o saptamana de cand am terminat AB si a inceput iar cu congestie si tuse,nu mai stiu ce sa fac.Ii dam pt.imunizare fel de fel de siropele.ce ne sfatuiti sa mai facem [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...