Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci atunci cand ti-a frant inima..


Recommended Posts

Eu zic sa te opresti din plans si din jelit. NU MERITA ! Stiu ca e greu....dar NU MERITA! Un asemenea om nu merita lacrimile tale. Chiar daca este casatorit sau nu, parerea mea este ca nu trebuia sa procedeze astfel. Nimeni nu trebuie sa se joace cu sentimentele nimanui, nu trebuia sa inceapa o relatie cu tine daca nu avea intentii serioase. Este un las. Iti doresti un asemenea om???? Sterge-ti lacrimile si mergi mai departe! Eu nu as putea sa jelesc dupa dragostea lui....cred ca nu as da doi bani pe el si pe sentimentele lui false. Sunt mai egoista, ma consider cea mai importanta si nu-mi place sa fiu jucaria nimanui. Cum vine asta: "te iubesc"..."ba nu te iubesc"?[xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

....Am trait asta...exact cum o descrii tu...si nu o singura data. Asa ca ultima oara cand s-a intamplat am stiut asa: ca va trece, ca doare din ce in ce mai putin cu fiecare zi care trece, ca trebuie sa plang si sa vorbesc cu cineva despre asta, ca restul lumii nu are de ce sa stie despre starea mea (cei carora nu le pasa, inclusiv "el"), ca peste un timp o sa ramana numai amintirile frumoase, daca nu ma umilesc fatza de el in niciun fel, ca trebuie sa fac orice sa nu ma prabusesc definitiv. Peste doua luni de la "intamplare" inca ma mai trezeam in fiecare dimineata cu sufletul greu si imi spuneam, ca si in cazul unei boli: "Of, nu mai trece o data!". Dar apoi, cu fiecare zi, sufletul mi s-a inseninat...nici nu stiu cand l-am uitat....l-am reintalnit peste doi ani si nu mai aveam nimic pt el! Si cat suferisem.... M-am bucurat atunci ca nu l-am implorat sa ramana cu mine, ca mi-am pastrat demnitatea si respectul lui. Acum sunt cu cineva...si sunt fericita, dar daca s-ar intampla din nou si daca el ar pleca de langa mine, as urma aceiasi pasi, pt ca as sti tot ce am enumerat mai sus... Iti doresc putere si rabdare! (si vezi semnatura mea) Poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

recomand si eu sala - ajuta foarte mult. incearca eventual tae bo - te face sa te simti puternica si nu strica nici un tratament la cosmetica, o manichiura sau o coafura noua si incat incet o sa vezi ca se poate trai si fara el - si vei gasi omul cu adevarat potrivit pentru tine. stiu din proprie experienta. [gravi]20+ cu [baietel] Traian Carol [ruga] sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre o facultate la zi si un serviciu de noapte nu prea mai imi va mai ramane timp liber pentru alte activitati. Ce am invatat e, ca pe nimeni, niciodata nu voi mai lasa aproape de inima mea. Va multumesc pentru raspunsuri, ma ajuta mult sa aflu ca se poate trece peste asta, ca unele dintre voi au trecut, iar acum sunt fericite. [flo] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La anii tai sa plangi ptr unul care nu te vrea?Vaiiiiiiiii... la anii tai aveam lumea la picioare.Capul sus si ..INAINTE ![flo] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, cand ti se intampla TIE, prima data, se surupa lumea. Ma uitam la colegii de facultate si ma miram ca ei nu sunt schimbati, pentru mine totul era schimbat, soarele lumina "gri"! Si nu dormeam noaptea, sau adormeam si la 3 ma trezeam si plangeeeam. Fusesem 6 ani prieteni, era primul meu prieten... si da... nu ma mai vroia, cu toate umilintele mele, cu toate diperarile mele! mie mi-a luat 2 ani sa trec peste asta! Dar intr-adevar la un moment dat trece. Si peste ani mi-am cunoscut sotul. Si il iubesc din toata inima, nu am nici o rezerva, chiar mi se pare ca pana la el nu am iubit niciodata! Si suntem impreuna de peste 10 ani. Eu zic ca am avut noroc, ca mi-am dat mie sansa sa cunosc persoana care sa se muleze perfect pe sufletul meu. Si l-am vazut pe "fostul" peste ani: nu stiu de ce l-am iubit, nu-mi dau seama cum am putut sa sufar atat, si mai ales de ce? Inima mea e atat de plina de dragostea mea de acum ca nu lasa loc nici macar pentu amintiri. cristiama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nem... daca 'barierele' erau atat de 'netrecut' cum le a trecut ..pentru o perioada de timp??? |Chiar cateva luni?! Care sunt barierele Nem? Religia? sunteti casatoriti vre unul dintre voi? Este preot catolic? Ar face o mezalianta insurandu se cu tine? Si acum cea mai importanta intrebare : TU CONSIDERI CA EXISTA CU ADEVARAT LUCRURI INTRE VOI? nu ma intereseaza ce crede el ci ce crezi TU. Incearca sa vezi aceste bariere, sa vezi daca si cu ce resurse le ai fi trecut si mai ales cu ce pret....daca trebuia doar tu sa depui efort sau daca el putea face ceva sa le treaca.... Poate era epuizant pt tine pe termen lung?! Poate stia ca el nu poate lupta pt tine?! Oricare ar fi raspunsul la intrebare trebuie sa il afli...asa te vei elibera . Nu mai plange...mai ales daca sti ca e definitiva treaba ..orice sut in fund e un pas inainte. S ar putea sa ii multumesti peste ani ca a facut acest pas...cine stie in ce ai fi intrat... Sunt alaturi de tine si incerc sa ti vb ca celei mai bune prietene.... Lasa chestia asta sa treaca...nu te simti vinovata cu nimic .... Cel mai tare doare cand crezi ca nu ai facut ce trebuie si cand nu poti face nimic sa schimbi lucrurile ...neputinta ne omoara..stiu...Dar sincer nu merita nimeni sa i se tranteasca usa in nas asa! Nem ...daca poti vb cu el sa afli adevarul ar fi minunat...asta te va elibera.... ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

TU cum vezi partea plina a paharului,sau partea goala? Eu de cate ori mi se intampla ceva ma incurajez singura ....si imi spun lasa ca alti poate traiesc ,mai rau sau in cazul tau"ma bucur ca totusi am cunoscut ce e dragostea chiar si pentru putin timp";gandeste-te ca nu toata lumea gaseste o dragoste cum nu a mai fost alta si tu ai fost prin putinele norocoase ,nu-i nimic ca te-a parasit "un sut un fund ,un pas inainte" poate in viitor vei recunoaste ca si acele clipe au ramas in amintirea ta . poate ai intalnit femei care ti-au spus "eu nu am fost niciodata fericita si acum e prea tarziu" http://community.webshots.com/user/rasfatzata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...