Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci atunci cand ti-a frant inima..


Recommended Posts

Altadata ti-as fi spus-Lupta,cauta sa-l aduci inapoi daca asta iti doresti indiferent ce te costa ori te va costa... Acum am devenit mai precauta,nu-ti spun decit -Mergi inainte!Priveste inainte si mergi inainte!Fara sa clipesti!Iti va fi mult mai bine la un moment dat! Si-apoi,cineva spunea pe aici ceva de genul-Cind viata ta vrea sa se schimbe,nu te opune.Las-o sa se schimbe! Multa putere interioara iti doresc,sa reusesti sa alegi ceea ce este mai bun pentru tine! Incognito
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu imi gasesc nici o bucurie in nimic. A trecut o luna. Barierele erau mai multe.O diferenta mare de ani, intai.. Pentru mine niciuna de netrecut. As fost in stare sa schimb orice in viata mea, sa fim impreuna, si as fi facut-o fara o umbra de regret. Dar simt ca daca nu ii spun tot ce am pe suflet o sa explodez. O despartire nu se face printr-un mail. Eu am nevoie sa-i tip in urechi tot ce am de spus. Nu stiu daca asta ma va face sa ma simt mai bine sau mai rau, dar as regreta toata viata daca as ramane cu gandul ca nu am fost inteleasa, sau ca nu am facut tot ce am putut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Nu imi gasesc nici o bucurie in nimic. A trecut o luna. Barierele erau mai multe.O diferenta mare de ani, intai.. Pentru mine niciuna de netrecut. As fost in stare sa schimb orice in viata mea, sa fim impreuna, si as fi facut-o fara o umbra de regret. Dar simt ca daca nu ii spun tot ce am pe suflet o sa explodez. O despartire nu se face printr-un mail. Eu am nevoie sa-i tip in urechi tot ce am de spus. Nu stiu daca asta ma va face sa ma simt mai bine sau mai rau, dar as regreta toata viata daca as ramane cu gandul ca nu am fost inteleasa, sau ca nu am facut tot ce am putut.
Pai asa sa faci! Cheama l la tine in vizita; spune i la telefon ca nu va pati nimic si ca iti datoreaza asta. Ca ai nevouie sa fi tratata ca o fiinta umana, ca o femeie respectabila. Ca daca nu se arata iti demonstreaza ca pt el ai fost doar o aventura de o noapte si ca ai nevoie de aceasta ultima intalnire. Cand va vedeti incearca sa fi calma, nu cersi nimic . Spune i calm ca tu vezi altfel lucrurile si nu te intereseaza ca el are 50 si tu 30 , ca tu esti blonda si el chelios, ca tu esti slim si ca el are burta...si alte diferente. Dupa comportament cred ca este un om care are o functie de conducere sau o firma si acolo este un Dzeu de care asculta toti ...sau o fi in armata?! Oricum la modul in care a procedat...sincer cred ca nu il intereseaza parerea alcuiva decat a lui. Doar tu sti daca poti fi cu el... Si eu cred ca trebuie sa aiba loc o discutie .... sti de ce??? pt ca ar fi nedrept pt tine sa ajungi sa te simti vinovata pt ceea ce s a intamplat.... Dar pe de alta parte imi permit sa ti dau un sfat : LASA -L SA PLECE! daca ai continua ai fi mereu pe locul 2 in relatie si asta nu merita nimeni! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Barierele erau mai multe.O diferenta mare de ani, intai..
Nu cred ca diferenta de ani era pentru el bariera pe care nu a putut sa o treaca... eu banuiesc ca erau alte valori la mijloc (posibil o familie, copii, statut social etc) mult mai importante. Si trecerea acestor bariere la varsta lui.....ii cam dadeau viata total peste cap. Daca el a hotarat sa plece...LASA-L ! Din obligatie, umilinta si alte chestii d-astea nu poti sa-l aduci inapoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
adi_dalma [pup] azi m-ai facut sa zambesc.
Nu ti dai seama ce ai realizat prin acest zambet! Hai fetito ca se poate ! Nu mor caii cand vor cainii.... Daca instictul nu ma insala....este cumva sansa ta ceea ce se intampla acum cu tine...cu voi...timpul iti va demonstra asta! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te jelesti de nu mai poti, te vaieti la cine apuci ( ca oricum pun pariu ca nu te mai intereseaza ce zice lumea) ai grija sa fie tot timpul cineva in preajma ta caruia poti sa-i spui ce si cum! Si iti spun eu ca dupa cateva luni o sa ti se ia de starea asta, o sa realizezi ca nimeni nu merita, eventual dupa un timp te poti intalni cu el (sa ai grija sa-ti subliniezi toate defectele lui) si ai sa vezi ca nu e chiar "buricul pamantului"! O sa realizezi la un moment dat ca nu te-ai facut mii de bucati, ca inca mai respiri desi te mai apasa ceva, ca lumea continua sa traiasca, ca problemele omenirii sunt aceleasi...dar acorda-ti un timp sa suferi, eu mereu am zis ca la incheierea unei astfel de relatii trebuie sa-i faci pomenile de rigoare :) ca sa poti merge mai departe! Daca as fi in Bucuresti, as lua tramvail 34 la o ora de varf si as merge cu el traseu complet, ai sa vezi ca pentru toata lumea viata merge mai departe ... !!! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
O despartire nu se face printr-un mail.
O prietena de-a mea a fost informata de dl sotz, dupa 10 ani de convietuire, PRIN SMS, ca vrea sa divorteze. In conditiile in care locuiau in aceeasi casa si in dimineata aia ii spusese ca de obicei, "la revedere, ne vedem diseara" sau ceva in genul asta. Asa ca ce sa te mai miri... Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ellej
Citat:
citat din mesajul lui NEM75
O despartire nu se face printr-un mail.
O prietena de-a mea a fost informata de dl sotz, dupa 10 ani de convietuire, PRIN SMS, ca vrea sa divorteze. In conditiile in care locuiau in aceeasi casa si in dimineata aia ii spusese ca de obicei, "la revedere, ne vedem diseara" sau ceva in genul asta. Asa ca ce sa te mai miri... Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Si apropos de asta...cad e vorba de despartire niciodata nu se face cum trebuie dupa parerea celui in cauza...asa ca cum ne cum tot despartire ramane! Succes "cine nu te vrea, nu te merita!" mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca in viata sunt lucruri muuult mai importante decat el, indiferent cine ar fi el. Daca as fi stiut lucrul asta cu multi ani in urma n-as fi jelit atat. Ca jeleam... jeleam de sarea camasa dupa mine[:D] si pentru ce...pentru cine? Pentru un om la fel ca oricare alt om de pe pamant da' pe care mintea mea plina de endorfina il vedea "altfel"[olala]. Crede-ma...oricine ar fi nu merita! Putere enorma iti doresc! ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...