Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci atunci cand ti-a frant inima..


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui giulia71
Crede-ma ca in viata sunt lucruri muuult mai importante decat el, indiferent cine ar fi el. Daca as fi stiut lucrul asta cu multi ani in urma n-as fi jelit atat. Ca jeleam... jeleam de sarea camasa dupa mine[:D] si pentru ce...pentru cine? Pentru un om la fel ca oricare alt om de pe pamant da' pe care mintea mea plina de endorfina il vedea "altfel"[olala]. Crede-ma...oricine ar fi nu merita! Putere enorma iti doresc! ...mami daca nu mananc acuma, intru'-n grebla foamei!!!!
Giulia71, [flo][flo][flo] Daaaa, si la mine se aplica ceea ce ai spus tu...si eu am jelit...NEM75, curaj sa treci peste situatia dificila de acum,curaj sa te regasesti, curaj sa ai incredere in alti oameni in viitor...si, parerea mea, daca nici macar nu a vrut sa aiba o discutie deschisa cu tine, ca un om matur, nu ai dupa cine sa plangi... ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Vorbeste cu el NEM. Asta te va mai calma si poate vei putea sa treci peste. Si eu am fost parasita printr-un SMS. Il iubeam la nebunie. Trei saptamani am zis ca mor. Slabisem 10 kg, ma scurgeam pe langa pereti la facultate, nu mai avea nimeni curajul sa ma lase singura de frica sa nu fac ceva sau sa mi se faca rau. Parintii si prietenii faceau cu randul, ma predau unii altora. In final au vrut sa ma interneze. Sufeream atat pentru ca in mintea mea era neterminat. Nu reuseam sa inteleg si as fi dat orice sa dau timpul inapoi. Si atunci am luat taurul de coarne si i-am zis ca vreau sa ne intalnim. Nu stiu cum dar intalnirea aia a fost decisiva. L-am vazut cu alti ochi. Eu eram o epava a celei ce fusese cu 1 luna inainte...el era destul de relaxat. IN nici un caz despartirea noastra nu il marcase ca pe mine. Ba mai rau...mi-a zis ca e vina mea pt. atat suferinta, ca ar fi trebuit pur si simplu sa inteleg ca lucrurile trebuiau sa se termine. Ma rog...nu mai are importanta. Cert e ca dupa acea intalnire am putut in sfarsit sa trag aer in piept si sa merg mai departe. Reusisem sa pun punct in inima mea...pt. ca pana atunci ramasese cumva in coada de peste. Durerea s-a diminuat cu fiecare zi ce trecea si in 6 luni am reusit sa incep o alta relatie stabila cu un barbat minunat care acum e sotul meu. Pe celalalt l-am trecut la experiente de viata, nici nu mai doare cand imi amintesc. "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla." http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga nem, activeaza-ti pm-ul sau mai bine da-mi pe pm-ul meu o adresa a ta de email sa-ti scriu. iti doresc tot binele din lume! andreea [url="http://pets.webshots.com/album/560138679PhSFKm"]ZOZOLINA[/url] [url="http://tt.lilypie.com/Xc90p2.png "Eram multumit ca puteam da un raspuns prompt si am raspuns. Am spus ca nu stiu!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am activat PM-ul. Nu ne-am intalnit pentru ca nu am vrut sa mai insist. Mi-a scris "odata candva, poate vom sta de vorba". Nu am vrut sa ma mai milogesc.Si totusi nu trece ceas din zi sa nu ma gandesc ca ACUM urc in masina si plec sa-i vorbesc. Si stiu ca starea in care sint m-ar face sa spun lucruri pe care am sa le regret, sau care lui i-ar inspira dispret. Nu vreau sa vada in mine o fiinta demna de mila. As dori sa ramana cu impresia "imi pare rau ca am parasit-o", nu "bine ca m-am scapat de epava asta". Sau oare ma ascund dupa ideile astea de frica ca mi se va arunca NU hotarat in fata...? Nu stiu. Poate nu mai sint sincera cu mine.. M-am programat la psihoterapie, dar abia peste doua saptamani am reusit sa obtin programarea. M-am gandit sa incerc sa ma adun intai. Sa-mi pun ordine in ganduri. Daca as reusi sa am un pic de incredere in mine si in fortele mele... Psihoterapeuta mea e o d-na extraordinara pe care eu o admir si o respect mult. Daca EA mi-ar spune ce frumoasa desteapta matura isteata puternica sint eu, sau mai stiu eu ce, poate as putea sa o cred si sa trec intr-o alta etapa. Am ajuns sa arat ca o stafie, am slabit 5 kg si nu era cazul. Cand am sa ma simt destul de puternica sa-i vorbesc lui, daca nu de sus, macar de la egal, am sa mai insist. Sau o sa-l caut direct. Sau sint o lasa ca nu o fac acum? nu mai stiu..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In mesajul de despartire mi-a scris "tu meriti mai mult decat pot da eu". Mi-a mai repetat cuvintele astea si in cursul relatiei noastre. Zilele astea am vorbit cu cineva apropiat lui. Printre altele mi-a spus ca "nu ma gandesc ca el se simte prost ca nu poate sa-mi ofere nimic? Ca l-as primi cu o masina si doua valize de haine? Ca peste zece ani voi fi in floarea varstei iar el va fi in varsta? Ca va trebui sa-l ingrijesc?" Nu, nu m-am gandit, din singurul motiv ca nu mi-ar fi pasat si as fi facut totul cu drag. Iar daca asa e, nu stiu cum sa-l fac sa inteleaga. SAU POATE PUR SI SIMPLU NU MA VREA SI AM FOST O AVENTURA PENTRU EL!!!! CUM SA FAC SA AFLU CARE E SITUATIA DE FAPT? Cum pot scoate asta de la un om de un orgoliu si o incapatanare fara margini?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

NEM, tu cauti la noi raspunsuri pe care numai el ti le poate da.Dar eu cred ca toate argumentele lui sunt doar un pretext.Pe mine cand m-a vrut sotul meu n-a contat ca are 3 hainute,asta n-a fost un motiv! Lasa bocitul si intrebarile, viata nu incepe si nu se termina cu un singur om!Multa putere ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord Nem ca argumentele astea sunt deja clisee, pretexte. Asa mi-a zis si Fat-Frumosul meu..."sunt cea mai buna prietena pe care a avut-o vreodata", "daca ar fi putut sa ramana cu vreo femeie din toata lumea, eu as fi fost aia", "despartirea noastra de fapt a fost facuta pentru mine, pentru ca meritam mai mult decat putea oferi el", "ca relatia noastra ar fi ramas o amintire frumoasa de care si-ar fi adus aminte cu placere daca nu faceam eu asa o tragedie din ea",etc. Toate astea au fost spuse la intalnirea aia ceruta de mine...impreuna cu multe alte replici dure si reci. La mine au avut efectul dusului rece, m-au trezit. "Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla." http://tt.lilypie.com/VDwvp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu-nteleg de ce te chinui,da' zau ca nu pricep.Lui nici nu-i pasa de tine,inventeaza jdemii de motive ....chiar nu pricepi?Nem,ti-am mai zis o data,la anii tai puneam punct in 2 secunde si a 3-a secunda deja era uitat.Tu n-ai in urma 2 copii si credite in banca incat sa te intrebi"oare ce fac?" Si chiar de-ai avea, nu e un capat de tara.Multe doamne de pe aici sunt in situatii tragice dar ele nu au disperat. Si tu ..parca esti o bocitoare,da' zau de nu.Baga-l undeva si cu Dumnezeu inainte.PUNCT.. asta se pune ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
io nu-nteleg de ce te chinui,da' zau ca nu pricep.Lui nici nu-i pasa de tine,inventeaza jdemii de motive ....chiar nu pricepi?Nem,ti-am mai zis o data,la anii tai puneam punct in 2 secunde si a 3-a secunda deja era uitat.Tu n-ai in urma 2 copii si credite in banca incat sa te intrebi"oare ce fac?" Si chiar de-ai avea, nu e un capat de tara.Multe doamne de pe aici sunt in situatii tragice dar ele nu au disperat. Si tu ..parca esti o bocitoare,da' zau de nu.Baga-l undeva si cu Dumnezeu inainte.PUNCT.. asta se pune ! Gabriela
[pk] Super! [flo] ra_mata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...