Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci atunci cand ti-a frant inima..


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Telul meu e sa-mi termin facultatea, in acelasi timp sa-mi pastrez si job-ul. Nu am facut din bocit tel. Am scris ca mi-am interzis eu mie sa mai plang. Ca fac lucruri normale,ca imi continui viata, dar ca doare inca.. Daca as fi spus ca mi-a trecut probabil as fi fost catalogata superficiala. Multe dintre mesaje m-au ajutat sa realizez realitatea care nu o acceptam si sa gandesc pozitiv. Le multumesc pentru asta.
mi-a placut raspunsul tau!bravo![flo] esti pe drumul cel bun[pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

NEM, te inteleg.... Daca a putut sa faca asa ceva, sa te lase sa te indragostesti de el, sa traiti cateva luni de vis, si apoi sa se desparta de tine printr-un MAIL, crede-ma, nu merita nici inainte nici acum sa te trezesti dimineata gandindu-te la el. Este un HOT de iubire. A profitat de iubirea ta si apoi a fugit ca un hot, fara sa dea nimic in schimb. I-as da un reply la mail in care i-as spune ce gandesc despre el: este un barbat las, fara simtul responsabilitatii. Nu are barbatie - este un surogat de barbat. Acum vreo 10 ani am trait si eu ceva asemanator, ce-i drept m-am indragostit repede si la fel de repede am uitat - nu am suferit. Insa sentimentele de dupa erau ceva de genul "cum am putut sa fiu atat de "oarba" si sa dau atentie unui nehotarat care nu stia ce vrea nici pentru el, darmite pentru noi doi..." Multa putere si incredere in tine! Esti puternica, trebuie sa simti asta! O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am intalnit intamplator azi, pe strada, in oras. Si lumea nu s-a oprit in loc, nu a pierit soarele si nu m-am spart in o mie de bucati!! Arata rau. Slabise. M-a intrebat cu jumate de gura ce mai fac. Am zis "de ce m-ai mintit". "Nu te-am mintit" zice. "Atunci spune-mi in fata ce ai de spus, nu mai inteleg nimic". "Nu te-am mintit,dar intelege, s-a terminat". A intors spatele si a plecat fara sa astepte raspuns. Totul a durat un minut. Mi-am vazut de treburile mele mai departe. Inca nu realizez daca mi mai bine sau mai rau. Il urmaream cu privirea cum se indeparteaza. Vorbea la telefon si radea. Oarecum fortat. Anul viitor imi va fi din nou profesor..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta confirma ca e chiar un om de nimic. Daca data trecuta hai sa zici ca nu era pregatit pt. discutie acum a avut suficient timp sa o faca. Pacat ca n-ai apucat sa-i zici cateva lucruri mai dure. Ar fi meritat! Probabil a ramas cu impresia ca tu inca plangi dupa el. Chiar daca asa e, nu-i arata, nu-i da satisfactie! Fii rece, stapana pe tine si indiferenta! E destul de greu daca-ti va fi si profesor, dar se poate! Nu-l lasa sa faca abuz de sufletul tau inocent! O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un an sa ma adun. Dar o voi face mai repede, sper.. Vreau sa o fac. In primavara voi fi ca noua. Asa mi-am propus. Intotdeauna am vazut primavara ca un nou inceput. Nu stiu ce impresie i-am lasat. Nu aveam cenusa in cap, eram aranjata si sobra, in negru. Starea mea in momentul dialogului era, si este, de nedumerire si neintelegere. Pur si simplu nu inteleg. Nu inteleg ce s-a intamplat. Unde i-a disparut "marea iubire".. sau cum a putut minti cineva asa. Iar EU am crezut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Am un an sa ma adun. Dar o voi face mai repede, sper.. Vreau sa o fac. In primavara voi fi ca noua. Asa mi-am propus. Intotdeauna am vazut primavara ca un nou inceput. Nu stiu ce impresie i-am lasat. Nu aveam cenusa in cap, eram aranjata si sobra, in negru. Starea mea in momentul dialogului era, si este, de nedumerire si neintelegere. Pur si simplu nu inteleg. Nu inteleg ce s-a intamplat. Unde i-a disparut "marea iubire".. sau cum a putut minti cineva asa. Iar EU am crezut.
[flo][flo][flo][flo]noi suntem aici ptr tine ! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Arata rau. Slabise. M-a intrebat cu jumate de gura ce mai fac. Am zis "de ce m-ai mintit". "Nu te-am mintit" zice. "Atunci spune-mi in fata ce ai de spus, nu mai inteleg nimic". "Nu te-am mintit,dar intelege, s-a terminat". A intors spatele si a plecat fara sa astepte raspuns.
El nu e pregatit sa-ti dea socoteala, nu se simte in stare. Nu o poate face, e clar. cred ca pana si lui ii e greu sa-si dea niste raspunsuri. Banuiesc ca intalnirea cu tine i-a facut mai mult rau lui decat tie. Inca nu poate sta in fatza ta si sa-ti raspunda la intrebari, asta e clar. Da-i timp, pana atunci n-ai decat sa tzeshi singura niste raspunsuri care sa te ajute sa treci peste. Daca il fortezi, cred ca risti sa-l faci sa ocoleasca adevarul sa sa fabrice raspunsurile. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce povestesti tu aici pare ca el era destul de nefericit interior, ducea o lupta de mult cu sine si decizia asta de despartire nu a picat din cer, cel putin nu pt el. E clar ca de mult se gandeste la asta, de-abia acum insa a avut puterea sa ia decizia asta. Nu pare genul hotarat care sa puna picioru-n prag dupa o scurta analiza si apoi sa dea totul la spate si sa-si continue viatza. Probabil ca de la inceput el a avut dubii in privinta duratei relatiei dintre voi, dar nu ti-a spus niciodata asta. Daca vei gasi oportunitatea sa stai de vorba cu el, cauta sa intelegi de ce a facut asta, ce l-a dus la decizia asta, nu cauta sa-i ceri socoteala. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca suna rautacios, da, sper sa-l doara, macar jumate cat pe mine!! Dar are sa treaca. Iar eu am crescut intr-un an cat altii in 10. Experienta asta m-a facut ca prima data in viata mea sa nu ma mai simt copil. Am invatat sa cer iertare, cum e sa suferi, ce inseamna sa pui pe altcineva pe primul loc. Poate ca nu are toate raspunsurile poate ca ii e frica de prezenta mea fizica,ca l-as privi in ochi, ca i-as putea clinti hotararile, poate ii e frica sa nu ma isterizez?.. Nu mai stiu ce sentimente as putea sa-i provoc. Nici nu cred ca mai conteaza. Timp am sa-i dau. Tot timpul din lume. Unul din motivele pentru care am suferit atat atunci cand am inceput subiectul asta, a fost distanta care m-am straduit sa o pastrez, desi fiecare bucatica din mine tipa altceva. Mi-am scris aici nebunia si nu i-am plans lui. De fapt, nimanui. Azi am vorbit pentru prima data cu cineva despre el. La psihoterapie. Poate pare un moft, fita, nu stiu, dar nu e, pentru mine. Nu am prietene si nu am cu cine vorbi. Am nevoie sa vada cineva dinafara problema mea si sa ma puna pe linia de plutire. Dar in primul rand, sa ma ajute SA INTELEG.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...