Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ce faci atunci cand ti-a frant inima..


Recommended Posts

Stiti ce am inteles azi? Ca barbatii au o doza mult mai mare de egoism decat noi. Ca inteligenta merge mana in mana cu orgoliul si egoismul. Ca eu l-am gasit pe cel mai dotat in privinta asta. Si am mai aflat, ca pana acum, se pare ca nu am mai fost indragostita. Ca se va estompa in timp, dar necesita o perioada de procesare, ca si doliul. Ca e dureros atunci cand se termina brusc. E exact ceea ce mi-ati scris si voi. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Stiti ce am inteles azi? Ca barbatii au o doza mult mai mare de egoism decat noi. Ca inteligenta merge mana in mana cu orgoliul si egoismul. Ca eu l-am gasit pe cel mai dotat in privinta asta. Si am mai aflat, ca pana acum, se pare ca nu am mai fost indragostita. Ca se va estompa in timp, dar necesita o perioada de procesare, ca si doliul. Ca e dureros atunci cand se termina brusc. E exact ceea ce mi-ati scris si voi. [flo]
Trimis la: - 19/09/2008 : 02:40:12 totusi nu esti linistita pe deplin...la 2.40 bantuiai pe net..mai..mai..mai..[flo][pup] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui NEM75
Asa e, nu pot sa dorm. Dar ma bucur ca pot sa mananc, am progresat.[:)]
las' ca vine ea si linistea.Trebuie sa te impaci cu tine si cu situatia![flo][pup] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, si eu am trecut prin ce-ai trecut tu. Doare de nu mai poti la inceput, ai face orice sa-l readuci inapoi, apoi vei deveni furioasa ca ti-a facut asta apoi vei incepe sa intelegi ca mai sunt barbati pe Pamint, unii chiar sunt deosebiti chiar daca tu inca nu poti iubi. Si va veni o zi cind te vei gindi cu drag la el fara sa te doara nimic. Tu vei avea viata ta. Ce-ti recomand? Sa te vezi cu prieteni.Daca zici nu nu prea ai (ai renuntat la tot pentru el) incearca sa iesi cu colegii.Nu-ti face bine sa fii singura. Uita-te si ai sa vezi ca barbatii se uita cu interes la tine.Mie mi-a facut bine cind barbati din jurul meu mi-au zis ca-s ok, ca fraier a fost el, ca voi gasi cu siguranta pe cineva. Daca el a foat un las nu inseamna ca toti barbatii sunt asa.Chiar nu sunt. Asa ca dimineata trezeste-te si fati o cafea, cinta la dus si gindeste-te cu ce te imbraci sa fii cit mai eleganta.Incearca sa-ti recladesti increderea in tine. Vorbeste cu colegii, iesi cu ei, rizi. [url="http://community.webshots.com/user/Nonna0223"]Monica[/url],mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suferinta este o criza din care trebuie sa iesi cat mai rapid, ce rost are sa zaci in ea si, mai rau, sa te acomodezi cu ea? Nu trebuie sa deznadajduiesti. Acesta e, cred, cel mai bun mijloc sa treci prin viata si poate ca tot aici sta si arta cea mai la indemana de a mai pricepe cate ceva din tot ce exista. Stiu ca nu exista nici o justificare de valoare in domeniul suferintei, dar trebuie sa privesti intamplarile vietii ca pe ceva obisnuit, deoarece forta oricai zguduiri va fi indulcita. Omul pregatit si care se asteapta la lovituri, nu va gasi nimic cumplit in ele. Viata este destul de lunga si ne-a fost data din belsug pentru infaptuirea celor mai inalte lucruri, cu conditia sa stim sa ne-o chibzuim. Viata e scurta nu pentru ca asa o primim, ci pentru ca asa ne-o facem. Esti risipitoare cu cu singurul bun cu care ar trebui sa fii, de fapt, zgarcita:TIMPUL. Asa ca iesi, plimba-te, timpul frumos si pierdut nu se intoarce niciodata. [flo]Moni_28
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Unele imi spuneti ca pierd timpul, altele imi ziceti sa-mi acord tot timpul... Cumplit de incet, dar timpul trece, viata merge inainte cu bune si rele. Nu plang si nu ma plang, dar inauntrul meu e o durere care nu o pot face sa dispara si nu stiu sa ma lupt cu ea. Ma invat sa traiesc cu ea. Nu dispare nici ca sunt incurajata sau certata cat de slaba pot fi.. Pot doar sa o ascund. Ceea ce si fac pentru restul lumii. Ies, ma port normal,ma plimb, rad, glumesc, flirtez. Dar niciodata nu voi mai fi aceeasi si nimic nu va mai fi la fel. Ceva s-a rupt. Eu am devenit mai serioasa si mai inteleapta un pic. Intr-o zi va fi bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar nu vei mai fi aceeasi si nu va mai fi la fel.Va fi altfel dar nici intr-un caz mai rau. Asa gindesti acum.Dar va trece si vei vedea ca acel barbat cu bune si rele a fost doar o etapa a vietii tale. Ai sa te indragostesti din nou, vei fi mai puternica, vei fi fericita, te vei casatori , vei avea copii.E o timpenie sa crezi ca nici un barbat nu va fi la fel de bun ca acela. L-ai iubit dar a fost doar un barbat care nu a avut curajul sa-ti spuna ce crede, sa-ti spuna ce simte, sa-si asume raspunderea pina la capat. Iar sotul tau va fi mult deasupra tuturor barbatilor din viata ta. Va fi cel care va avea curajul sa-ti spuna ca te vrea pentru totdeauna cu bune si rele, va fi tatal copiilor tai. La mine asa a fost. Si la multe altele dintre noi. Asa ca nu dispera. Fat- frumos o sa apara cind te astepti mai putin. [url="http://community.webshots.com/user/Nonna0223"]Monica[/url],mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Cand am fost in situatia ta (din pacate si eu sunt capabila sa ard in nestire si sa ma consum cu inconstienta, pana la epuizare, pt o relatie), aveam o intrebare care durea cel mai tare dintre toate. Cand am constientizat ce doare asa rau, am gasit si antidot. Buba mea era urmatoarea: de ce nu ma vrea pe mine omul asta?! Cu anexe: ce am?! Ciunga-n par?! Sunt prea proasta/urata/nesuferita pentru el?! Ma simteam deplorabil, mi-era rusine si ciuda, imi venea sa ma ascund de lume, sa nu rada de mine, cea mai inutila femeie de pe pamant. Vedeam barbatii cum ma declarau cea mai frumoasa din firma (firma mare de altfel[:D], ii vedeam cum se inghesuie sa danseze cu mine, cum ma cuprindeau cu delicatete si imi atingeau mana cu un soi de cuviosie, de evlavie), vedeam ca sunt indragita si de prietene, de colege, au oriunde ma duceam, numai EL NU. Nu si nu! Si-atunci am inteles un lucru, care m-a ajutat sa pot sa ridic din umeri a paguba-n ciuperci: poti fi dezirabila pentru un barbat si neplacuta pentru altul. Unul te admira te indrageste, te place, e amuzat, entuziasmat, excitat, innebunit de tine, si, la fel de bine, altul poate sa fie prea putin impresionat sau deloc... Si-atunci imi spuneam: " mda, nu ma vrea. Ce pot sa-i fac, sa-l omor, ca sa ma vrea? Ce se rezolva vreodata, pe pamant batand din picior si poruncind vietii sa faca o minune special pentru mine?" Eu m-am consolat, chiar daca la putin timp era la munte cu alta/se insura cu alta... Am avut mila de mine si atunci am facut tot ce am putut sa-mi fie MIE bine, in primul rand. EU sa nu mai sufar, EU sa ma hranesc corespunzator, EU sa dorm, EU sa fiu iubita, dezmierdata, rasfatata, EU SA FIU IMPORTANTA. Dupa care am reusit sa daruiesc din nou[flo]. Accepta ca nu poti fi iubita de toata lumea, ca nu e omeneste posibil, ridica din umeri, iubeste-te TU asa cum esti, pentru ca TU STII ca esti demna de a fi iubita, si fa-te fericita! Cauta sa-ti fie bine si indeparteaza tot ce-ti face rau: ganduri, dor, ciuda, neputinta, TOT. Astea sunt otrava, sunt balast, sunt vesnica sursa de nefericire. Iubeste-te si cruta-te.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...