Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

yoga si Dumnezeu


Arishima

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui denizel
Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Indraznesc sa va pun linkul spre Sri Guru Gita care este un chant care se practica de obicei dimineata, la rasaritul soarelui. Cintarea este despre conversatia dintre Parvati si Shiva, despre Guru Universal, Lumina care biruie intunericul. Eu o ascult dimineata, ma calmeaza si ma elibereaza de stres. O asult pe Realplayer, dat de linkul care se afla pe pagina dupa varianta You Tube. http://www.spiritual-happiness.com/gurugita.html
cine sunt Parvati si Shiva? Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Cum adica cine sunt? 2 draci! [:D]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
serios?argumenteaza aceasta afirmatie Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui irina.c. si eu sunt o "individa" care crede in existenta celui rau, si a lucrarilor sale malefice, cu ce te deranjez?sau numai tu ai voie sa crezi in ce doresti?
Irina cred ca Anki se referea la faptul ca exista cazuri de parinti care isi distrug copiii zicand ca vor sa-i fereasca de rau. Demonii exista dar numai acolo unde nu exista destul de mult bine si armonie. Cred ca e mai bine sa credem in suprematia binelui decat in ce ai spus tu. Formularea ta e deficitara si poate duce la interpretari incorecte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irina.c. serios?argumenteaza aceasta afirmatie Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Ai vazut ce a zis Happy despre mine, daaa? A zis ca sunt maleabila! [:D] Atat de maleabila incat am luat de bune informatiile tale despre yoga. Mai mult, le-am dat mai departe [:D]. Esti invitata mea! Astept cu interes explicatiile in legatura cu yoga = practica demonica. De asemenea, cei carora le-ai spus aceasta, asteapta poate sa-ti ceri scuze. Nu de alta, da' te vaz fata sensibila la catalogari, degraba impartitoare de bile negre [:D].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui anky se mai perinda si pe aici pe forum indivizi(care au copii) si care ne vorbesc despre lucrari malefice si existenta demonilor.[zid] Fereasca Sfintu de asemenea parinti... Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]
[8] si eu sunt o "individa" care crede in existenta celui rau, si a lucrarilor sale malefice, cu ce te deranjez?sau numai tu ai voie sa crezi in ce doresti? Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Pe mine nu ma deranjezi cu nimic defapt,ma rog,in afara afirmatiei fara sens,yoga=practica malefica ,insa ma gindesc la fetitele tale ,in cazul in care mai tirziu vor alege sa faca yoga. Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul Aceea nu-i o bila neagra. Este o margica de matanie. [:p]
Daca margica provine de la un sirag de provenienta ereti catolica, da! [:p]
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anky
Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui anky se mai perinda si pe aici pe forum indivizi(care au copii) si care ne vorbesc despre lucrari malefice si existenta demonilor.[zid] Fereasca Sfintu de asemenea parinti... Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]
[8] si eu sunt o "individa" care crede in existenta celui rau, si a lucrarilor sale malefice, cu ce te deranjez?sau numai tu ai voie sa crezi in ce doresti? Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Pe mine nu ma deranjezi cu nimic defapt,ma rog,in afara afirmatiei fara sens,yoga=practica malefica ,insa ma gindesc la fetitele tale ,in cazul in care mai tirziu vor alege sa faca yoga. Anca [sofer], Bianca [zana] si Cris [bonjovi]
asa, in ce fel te gandesti la ele? Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Citat:
citat din mesajul lui elenac81
Citat:
citat din mesajul lui ocebine .la yoga speri sa-ti dea drumul la incheieturi[:D]
Poti sa ne dai un citat al unui mare yoghin care spune ca e vorba doar de atat?
Nu...am vorbit strict din experienta mea...dar si tu esti binevenita sa iti exprimi/impartasesti experienta personala. Si am mentionat ca am facut Bikram Yoga...nu altceva. Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
"Yoga" pentru flexibilizat incheieturi este de fapt fitness sau gimnastica. E foarte bine si asa ajuta sanatatii dar Yoga inseamna mult mai mult decat atat. E cam la fel cu a numi un calculator masina de scris. Sau cu niste porci care desi pot sa zboare se multumesc doar sa stea in noroi toata ziua. [:D]
Daca faci analogie la semnatura lui "OCBine", gresesti. Inseamna ceva in genul "daca ii arunci cu putere, porcii pot sa zboare". Este un joc de cuvinte pentru ca "thrust" and "trust" seamnana foarte bine si in pronuntie si la scris, dar inseamna lucruri diferite... "cu putina credinta, porcii pot sa zboare"... Deci: porcii nu pot sa zboare, ei stiu numai sa stea in noroi toata ziua :))) Eu inteleg ca sinteti persecutati in Romania, si de aceea atribui tonul tau usor ironic si "de sus" pe seama marginalizarii voastre. Namaste!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chiar... ce rost are sa mai ginditi ce face unul sau altul in ipostaze care poate nu o sa existe niciodata. Nu este corect sa ne tirim copiii in discutiile noastre mature... Daca fiecare face ceea ce crede el de cuviinta ca este bine pentru el, fara sa raneasca pe cei din jurul lui sau pe sine, este ok... Fiecare sa se ingrijeasca de ceea ce face...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...