Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

yoga si Dumnezeu


Arishima

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui fdoina
au fost botezati post -mortem, cum zici tu[il] deci, ei L-au cunoscut in Duh pe Hristos, au vestit venirea Lui, si tu zici ca ei nu sunt crestini...hm acu ar mai fi de stabilit ce intelegi prin botez, ce intelegi prin crestin, ce intelegi prin Biserica or eu despre asta zic ca sunt Taine...ca daca ne apucam si discutam logic si argumentat despre astea toate, cum vrei tu, apoi ajungem ca Denizel cu serafimii...ca de pilda Biserica o intemeiaza Iisus dupa Inviere, dar Parintii spun ca tainic Biserica a existat din veac, inainte de creatie...pare un lucru contradictoriu dar daca vezi dimensiunea dumnezeiasca a Bisericii nu e deloc o contradictie
Da, Doina, am uitat ca logica bisericii are alta definitie.... Cum nu se stie raspunsul la ceva, este bagat la categoria taine.. Pai da, ei nu erau crestini.De aia zic ca, conform crestinismului nu au ce cauta in rai. Dar parca nici in iad nu le e locul,totusi. Ma duc sa meditez,poate am o revelatie[:D] PS ce inseamna dimensiunea dumnezeiasca a bisericii?
Lady,parintele Galeriu ii zicea maicii Siluana, cand aceasta avea o mie de intrebari- "roaga-te, rugaciunea te va invata toate". E un sfat bun, ma gandesc.[flo] Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eh, avand in vedere cine este domnulhttp://www.hamburgeruniverse.com/aboutml.html nu ma mira ideile sale (totusi, multe de bun-simt). Mai exact, este un "follower" ale doamnei iluminate, care iote ce fundamente ale invataturii prezinta http://ramtha.com/html/pdf/introduction.pdf "Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Citat:
citat din mesajul lui fdoina
au fost botezati post -mortem, cum zici tu[il] deci, ei L-au cunoscut in Duh pe Hristos, au vestit venirea Lui, si tu zici ca ei nu sunt crestini...hm acu ar mai fi de stabilit ce intelegi prin botez, ce intelegi prin crestin, ce intelegi prin Biserica or eu despre asta zic ca sunt Taine...ca daca ne apucam si discutam logic si argumentat despre astea toate, cum vrei tu, apoi ajungem ca Denizel cu serafimii...ca de pilda Biserica o intemeiaza Iisus dupa Inviere, dar Parintii spun ca tainic Biserica a existat din veac, inainte de creatie...pare un lucru contradictoriu dar daca vezi dimensiunea dumnezeiasca a Bisericii nu e deloc o contradictie
Da, Doina, am uitat ca logica bisericii are alta definitie.... Cum nu se stie raspunsul la ceva, este bagat la categoria taine.. Pai da, ei nu erau crestini.De aia zic ca, conform crestinismului nu au ce cauta in rai. Dar parca nici in iad nu le e locul,totusi. Ma duc sa meditez,poate am o revelatie[:D] PS ce inseamna dimensiunea dumnezeiasca a bisericii?
Lady,parintele Galeriu ii zicea maicii Siluana, cand aceasta avea o mie de intrebari- "roaga-te, rugaciunea te va invata toate". E un sfat bun, ma gandesc.[flo] Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Pai si daca ´´mi se raspunde´´ printr-o fraza scurta care nu conrespunde sa zic gandirii ortodoxe? Adica eu ma rog, ma luminez odata si odata, da nu ´´coincid´´ cu ce zice ortodoxismul? Se cheama ca nu m-am rugat bine sau se cheama ca poate sunt raspunsuri inafara acestei dogme? Eu m-am bazat pe ce ai zis,adica oamenii bilbici placuti lui DD au ajuns in iad.Trist.Trist.Trist. Apoi ai zis ca ´´au fost in iad´´ deci, acum sunt in rai...eu asa am tras concluzia. Daca sa zicem sunt de acord cu aceasta afirmatie, ma intreb prin ce mijloace au ajuns ei in rai,nefiind mantuiti crestineste cum ar veni. Crestinii spun ca, prin mantuire,prin IIsus ajungem in RAI. Dar Avram,Isac,Iacob,Iov si muuulti altii nu au avut aceasta mantuire.(erau evrei,taiati imprejur,fara Treime,fara semnul crucii,etc)Si totusi....sunt in rai.Noa...pai acum io pe cine sa intreb,daca nu pe tine care esti la curent cu ortodoxismul? Cum explica biserica ortodoxa acest aspect? [:D]( aia cu post mortem imi apartine,daaa?)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Pai si daca ´´mi se raspunde´´ printr-o fraza scurta care nu conrespunde sa zic gandirii ortodoxe? Se cheama ca nu m-am rugat bine sau se cheama ca poate sunt raspunsuri inafara acestei dogme?
[:-)))] Ce intrebare inteligento-dulceo-poznaso-nastrusnica!!! pup, Lady!! :-)
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel,ai vazut cum se manipuleaza,subtil, un anumit segment de sceptici? Tu te-ai prins mai tarziu,eu m-am prins cam la 1/8 din film cam ce urmareste acest Miceal Ledwith cu francizele si brokerii lui! Adevarat ca pt. o persoana pozitiva si bine ancorata in realitate poate sa mearga un astfel de mesaj. Iata ce te poate tulbura daca ai incertitudini si sper ca sunt persoane care au certitudini altfel decat fetele care au dat nastere la controverse pe aici. As pune acest film ca subiect de topic pt. ca este f. interesant cum este el perceput de cei care poposesc pe la Sufletul credintei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Denizel,ai vazut cum se manipuleaza,subtil, un anumit segment de sceptici? Tu te-ai prins mai tarziu,eu m-am prins cam la 1/8 din film cam ce urmareste acest Miceal Ledwith cu francizele si brokerii lui!
:-))))))) Yeps, tu esti de vreo 7 ori mai desteapta decat mine. Stiam! [asia].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ahaaaa, asta era...eh, m-am mai linistit [:D]. Mai, chestia aia cu francizele si brokerii nu mi-a ridicat vreo suspiciune. Si nici nu cred ca era in intentia lui sa se "dea de gol" asa, din prima. In contextul respectiv, brokerii sunt ilustrarea clerului, nu? Perfect adevarat din punctul meu de vedere. Bine, pe parcursul filmuletului a mai aruncat el niste pastilute care nu mi-au sunat prea bine dar, luand in considerare marea capsula [:D] aratata in final, nu ma mai intereseaza sa stiu ce era cu alea :-).
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...