Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

yoga si Dumnezeu


Arishima

Recommended Posts

Elenac81 sunt curioasa ce parere ai tu despre ceeace decalara acest Misceal Ledwith(ce nume ciudat!),sau este un pseudonim cu intentie? Am vrut sa nu iau in consideratie afirmatia ta sincera ca apartii acelei MISA,care are o reputatie greu de acceptat. Ai avut niste interventii demne de luat in seama dar se pare ca acestea au fost preambulul unei interventii mai bine structurata. Be careful,nu suntem chiar prosti pe aici pe unde te-ai ratacit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 394
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Bandita esti Denizel,iti dai seama ce ai facut? Ma pui sa pun filmul de la inceput,sa-l urmaresc tot, ca sa vad ce este cu "capsula" finala!
[:0] Stiu, sunt sucita si mofturoasa si multe altele, da' "bandita" ar fi greu de digerat pentru oricine, zic eu [q]. Stiu ca in momentul in care ai scris asta iti eram chiar simpatica [:D] (asa-i ca si la pisic ii zici ca e bandit? [pis] :-)), da' nu pot sa accept cuvantul asta. Eh, nu-l sterge acuma, ca deja raul a fost facut (plus ca tastatura ta e pe duca [:D]), da' sa nu-l mai folosesti al'data [zid].
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !
Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Pai si daca ´´mi se raspunde´´ printr-o fraza scurta care nu conrespunde sa zic gandirii ortodoxe? Adica eu ma rog, ma luminez odata si odata, da nu ´´coincid´´ cu ce zice ortodoxismul? Se cheama ca nu m-am rugat bine sau se cheama ca poate sunt raspunsuri inafara acestei dogme? Eu m-am bazat pe ce ai zis,adica oamenii bilbici placuti lui DD au ajuns in iad.Trist.Trist.Trist. Apoi ai zis ca ´´au fost in iad´´ deci, acum sunt in rai...eu asa am tras concluzia. Daca sa zicem sunt de acord cu aceasta afirmatie, ma intreb prin ce mijloace au ajuns ei in rai,nefiind mantuiti crestineste cum ar veni. Crestinii spun ca, prin mantuire,prin IIsus ajungem in RAI. Dar Avram,Isac,Iacob,Iov si muuulti altii nu au avut aceasta mantuire.(erau evrei,taiati imprejur,fara Treime,fara semnul crucii,etc)Si totusi....sunt in rai.Noa...pai acum io pe cine sa intreb,daca nu pe tine care esti la curent cu ortodoxismul? Cum explica biserica ortodoxa acest aspect? [:D]( aia cu post mortem imi apartine,daaa?)
Lady, astea sunt lucruri intre tine si Dumnezeu, intreaba-L pe El[:)] Referitor la intrebarea cum au ajuns dreptii VT in rai, cf. 1Petru 3:18-20 Iisus a coborat cu duhul la iad imediat dupa moartea sa si i-a eliberat pe cei tinuti acolo pe nedrept. Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Elenac81 sunt curioasa ce parere ai tu despre ceeace decalara acest Misceal Ledwith(ce nume ciudat!),sau este un pseudonim cu intentie? Am vrut sa nu iau in consideratie afirmatia ta sincera ca apartii acelei MISA,care are o reputatie greu de acceptat. Ai avut niste interventii demne de luat in seama dar se pare ca acestea au fost preambulul unei interventii mai bine structurata. Be careful,nu suntem chiar prosti pe aici pe unde te-ai ratacit!
Miceal.. e varianta irlandeza a lui Michael. Ce interventie bine structurata?!?!?[bang] Ce anume te face sa vorbesti de prostire? De ce intentii ascunse ma banuiesti ca eu chiar nu ma prind? Te rog detaliaza pentru ca nu-mi place atitudinea ta acuzatoare si suspicioasa. Mie tipul mi se pare ca are un discurs cam socant ce poate fi considerat usor blasfemiator pe alocuri, dar care ii poate zgudui cu folos pe cei care au credinte religioase dogmatice si ii poate in acelasi timp trezi catre lumea spirituala pe cei care il refuza pe Dumnezeu pentru ca resping ceea ce este fals, absurd si manipulator in cadrul religiilor. N-am inteles la ce manipulare te referi la 1/8 din film. Denizel eu am inteles ca il ridica pe om la inaltimea lui Iisus doar la modul potential. In realitate astazi noi nu suntem asa tocmai pentru ca omul a ramas pe undeva cu un mesaj fals si dogmatic al lui Iisus, lucru care blocheaza evolutia lui spirituala. Cam asa am inteles. Daca se poate va rog sa discutam pe text nelamuririle. Cursorul se poate deplasa pana la mijlocul sau sfarsitul filmului si fara sa urmaresti din nou tot filmul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, cu cursorul nu ma pricep!Am sa vizionez tot filmul.Dar de ce asa graba? Am deschis un topic cu acest film pt. ca eu consider ca trebuiesc lamurite anumite intrebari care apar pe acest film. Eu am considerat ca filmul trebuie comentat inafara subiectului in care a fost inserat. Daca am gresit sa fiu atentionata!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui b.nica
Na, cu cursorul nu ma pricep!Am sa vizionez tot filmul.Dar de ce asa graba? Am deschis un topic cu acest film pt. ca eu consider ca trebuiesc lamurite anumite intrebari care apar pe acest film. Eu am considerat ca filmul trebuie comentat inafara subiectului in care a fost inserat. Daca am gresit sa fiu atentionata!
N-am vazut ca ai deschis un subiect. Deocamdata stiu ca gresesti cu acuzatiile. Am ajuns sa ma justific de ce postez o anumita chestie? Daca da atunci iti spun ca mi s-a parut ca povestea cu universul hamburger se potrivea de minune cu moise si avram lasati pe dinafara raiului si venea si dupa postarea lui stanescu agnostica (era cu dedicatie si pentru ea). Ar trebui sa-ti para rau pentru niste cuvinte pe care le-ai spus si la care astept in continuare explicatii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lilianasoare
Eh, avand in vedere cine este domnulhttp://www.hamburgeruniverse.com/aboutml.html nu ma mira ideile sale (totusi, multe de bun-simt). Mai exact, este un "follower" ale doamnei iluminate, care iote ce fundamente ale invataturii prezinta http://ramtha.com/html/pdf/introduction.pdf "Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori"
mda, sunt asa interesanti oamenii astia care critica "religiile organizate" ca isi iau "partea leului", dar el scoate pe banda rulanta carti si dvd-uri pe care-surpriza, surpriza- nu le da pe gratis.Presupun ca a adunat o avere bunicica de pe urma lor. Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui irina.c.
Citat:
citat din mesajul lui ladyJ Pai si daca ´´mi se raspunde´´ printr-o fraza scurta care nu conrespunde sa zic gandirii ortodoxe? Adica eu ma rog, ma luminez odata si odata, da nu ´´coincid´´ cu ce zice ortodoxismul? Se cheama ca nu m-am rugat bine sau se cheama ca poate sunt raspunsuri inafara acestei dogme? Eu m-am bazat pe ce ai zis,adica oamenii bilbici placuti lui DD au ajuns in iad.Trist.Trist.Trist. Apoi ai zis ca ´´au fost in iad´´ deci, acum sunt in rai...eu asa am tras concluzia. Daca sa zicem sunt de acord cu aceasta afirmatie, ma intreb prin ce mijloace au ajuns ei in rai,nefiind mantuiti crestineste cum ar veni. Crestinii spun ca, prin mantuire,prin IIsus ajungem in RAI. Dar Avram,Isac,Iacob,Iov si muuulti altii nu au avut aceasta mantuire.(erau evrei,taiati imprejur,fara Treime,fara semnul crucii,etc)Si totusi....sunt in rai.Noa...pai acum io pe cine sa intreb,daca nu pe tine care esti la curent cu ortodoxismul? Cum explica biserica ortodoxa acest aspect? [:D]( aia cu post mortem imi apartine,daaa?)
Lady, astea sunt lucruri intre tine si Dumnezeu, intreaba-L pe El[:)] Referitor la intrebarea cum au ajuns dreptii VT in rai, cf. 1Petru 3:18-20 Iisus a coborat cu duhul la iad imediat dupa moartea sa si i-a eliberat pe cei tinuti acolo pe nedrept. Irina, mami de [copil] bb Ilinca(26 aprilie '04) si de[copil]bb Teodora(26 august 2007) [url="http://dulcecasa.blogspot.com/"]am blog [/url] [:D]
Te-am intrebat pe tine despre acest aspect si nu pe Dumnezeu.. [alcool] pentru ca doream sa aud parerea unei doamne ortodoxe dedicate...Am auzit-o,merci frumos. Poate ca raspunsul pe care mi-l va da DD intr-o zi nu coincide cu al tau,sa nu te superi[:D] As putea dezvolta,insa sunt demult off topic.Totusi,da-mi voie sa mai intreb ceva,apoi promit ca ma duc la nani: de ce spui tu,sau ma rog,sfatul Petru ca IIsus ´´i-a eliberat pe cei tinuti acolo(in iad) pe nedrept´´ Cum adica ´´pe nedrept?´´Si DE cE? (pana imi raspunde DD,poate imi raspunzi tu)[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...