Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 23


Recommended Posts

Buna dimineata, Am disparut pt cateva zile pet ca am fost in spital. Baietelul meu a fost spitalizat pt ca a fost suspectat de pneumonie. Sa va povestesc patania noastra. Nu stiu daca numai la noi (sau tot sistemul roman de sanatate) este INFECT, dar ma dezguzta tot mai mult ceea ce vad. Dar sa incep cu inceputul. Vineri am fost internati in spital cu suspiciune de pneumonie. O doctorita ne-a luat in evidenta, l-a consutat de baiat, diagnosticul fiind racela (ea nu a auzit nimic pe plamani). Deoarece baiatul a respirat mai greu, ne-a zis sa ramanem in spital. Intre timp i-au administrat antibiotic ... si atat. Pana luni dimineta nu am vazut nici un doctor. Nimeni nu s-a uitat la copilul meu timp de 3 zile, cu toate ca era suspect de pneumonie. Eu i-am luat temperatura, i-am administrat Nurofenul, l-am cantarit(bineinteles cu cantarul adus de acasa)etc. Asistentele veneu, ii dadeau injectia si atat. Luni ne-au trimis la radiografie cu o asistenta de la pediatrie. "Doamna" asistenta era foarte suparata ca trebuia sa umble cu noi si m-a certat ca nu l-am imbracat pe copil suficient de repede, ca nu l-am tinut bine pe aparatul de radiografie (a se intelege ca nu i-am rupt picioarele copilului)si pana la urma cand nu am mai putut suporta jignirele "doamnei" asistente mi-a zis ca sunt o mama incapabila sa aiba grija de copii. In decurs de 5 zile cat am stat in spital trebuia sa ma milogesc pentru orice chiar si pentru solutie de desfundat nasul (pana la urma mi-a adus sotul) sa nu mai vorbim de consult, ca doamnele doctor nu pot fi deranjate din somn. Pana la urma diagnosticul a fost ca baietelul a avut un inceput de pneumonie si i-au schimbat antibioticul. In sfarsit ieri ne-au dat drumul acasa. In mare parte asta ar fi povestea noastra. Sunt asa de revoltata de comportamentul angajatilor din spital, ca vreau sa depun plangere, dar nu stiu unde. Daca cineva a mai patit la fel astept sugestiile. Fug, ca ma cheama piticii. O zi buna va doresc. http://picasaweb.google.ro/treiinunu/AbiTami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

bogdana si cathy bine ati venit !! sa duceti sarcina cat mai aproape de termen! lili_filip ar trebui sa intri sa ne dai raportul in fiecare zi de acum; hai ca mai ai un pic 3in1 imi pare rau ca a trebuit sa trceti prin asta fetele s-au dus de marti inapoi la daycare-ul de langa casa ca a venit franca din italia; azi dimineata au alergat la ea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bogdana si cathy, BUN VENIT si din partea noastra! [hia] Sa aveti sarcina usoara si frumoasa si sa va bucurati de fiecare minutel, ca e o minune perioada asta!!! [:)] n-am mai intrat de cateva zile, am fost ocupata mai mult decat de obicei, din cauza serviciului; stau mai mult acolo si cand vin.. gatit, spalat,papat, culcat, iesit la plimbare... seara cad franta! [nani] [s] ILINCA SI ANDREI [s] Alina, sa-ti traiasca minunile, sa fie sanatosi si sa aiba noroc cu carul!!!! [cheers] [disco][disco] Ne cerem scuze pentru intarziere, sper sa primiti cu drag si din partea noastra toate gandurile bune! [pup] Oanna, si eu m-am gandit de multe ori cum ar fi sa "tragem o fuga" pana la Timi, sa ne vedem si noi (si cu pussi, biensur!) [olala] Am trecut intentia pe "to do", sper s-o si materializam, cand om putea, poate in toamna asta.. [:)] Lili_Filip esti tare!! Hai ca mai ai un piiiic!!.... (pe mine, una, m-ai intrecut!! [:D] - eu n-am rezistat mai mult de 34 sapt. jumate... [:(] BRAVO!!! [pk] 3in1, nu te lasa!! Afla ce si cum si fa reclamatia!! Daca nu luam atitudine, nu schimbam nimic. Luminita, ma bucur mult ca m-ai ascultat sfatul! [pup] Oricum, ai facut-o pentru bebeii tai, iar ei iti multumesc, sa stii! [:D] Noi suntem bine, Miriam a scapat de data asta. [majoreta] [pup] Aveti grija de voi si de minuni!... ___________________________________________________ Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006) [url="http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/"] Albumele noastre [/url] [url="http://ro.fotoalbum.eu/dalina"] Suntem maricele [/url] "Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit Bogdana si Cathy!!! Fetelor nu stiu ce sa zic decat ca nu mai am rabdare sa ajung luni la eco sa-mi vad comorile ...Sper ca toate sunteti bine si daca totusi intampinati anumite greutati sa stiti ca un gand bun se indreapta de la mine catre voi.Eu incerc sa ma educ in asa fel incat daca lucrurile nu ies asa cum ma asteptam sa raman totusi optimista...E greu dar incep sa ma obisnuiesc sa mai si zambesc din cand in cand ca si daca stau stresata nu rezolv nimic.Va pup pe toate burtici si mamici![pup][flo] http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alexandra&year=2009&month=1&day=7&babycount=2" http://bd.lilypie.com/B3VXp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit, dragelor! Despre noi nu avem noutati prea mari... ne bucuram ca ieri am ajuns la sapt 32... dar ne cam sperie contractiile [q]- se pare ca nazdravanii mei nu mai au rabdare. Oricum, tot e bine ca nu sunt dese si ca sunt nedureroase... merg saptamana viitoare la doctor sa vedem ce facem, abia atunci vine din concediu, sper sa rezist pana pe 11 sept...[:-@] Lili - ma bucur mult ca esti ok si te felicit din toata inima!!!!! [pup][pup]Sa stii ca ce a fost mai greu a trecut, daca ai ajuns la 36 de sapt bebeii nu vor avea complicatii la nastere - sau cel putin asa zic mai toti doctorii. Bafta in continuare, daca poti, tine-ne la curent!!![flo] Andutza - imi place de tine de mor, e f bine sa fii optimista, ma bucur ca avem cel putin un punct comun. Si eu cred cu tarie ca trebuie sa ne tinem cu dintii de optimism, poate asa putem influenta in bine mersul lucrurilor...[pup] 3in1 - te inteleg perfect, am patit-o si eu, in timpul sarcinii.... [xx(]am prins un virus urat, pe la 14 saptamani, chiar in perioada sarbatorilor de pasti si de 1 mai. Motiv pentru care, din prostia mea, n-am vrut sa merg la Elias, la doctorul care are grija de mine, ma gandeam eu ca-l deranjez din concediu si nici nu l-am sunat... am ajuns cu greu la Maternitatea Bucur, la urgente, cu febra peste 38, cu stari frecvente de voma si cu o senzatie vecina cu lesinul, nu puteam nici sa ma tin pe picioare... nu pot sa-ti spun cu ce indiferenta am fost tratata, cum mi-am adus tratamentul de acasa, cum nu m-a vazut niciun doctor timp de 3 zile, (erau cu totii in concediu) [bang], cum nimeni nu mi-a facut nicio ecografie timp de 3 zile, desi eram insarcinata in primul trimestru si avusesem febra, luasem paracetamol, orice s-ar fi putut intampla!!! [bang] Ca sa nu mai zic ca era vorba de o sarcina gemelara, cu un oarecare risc fata de una normala... nu-ti mai spun de patul in care am dormit, de igrasia din camera, de chiuvetele care erau tot timpul infundate, de toaleta comuna a carei usa nu se incuia cu cheia si pe care trebuia s-o tin cu piciorul de fiecare data!! Ce sa mai discutam, asta e tara in care traim... dar cum bine spunea Dalina, daca nu facem nimic, nimic nu se va schimba. Decat poate in rau... Eu din pacate n-am mai avut puterea sa fac nimic.. dupa 3 zile in care mi-a scazut febra (timp in care ei tot vroiau sa-mi administreze antibiotic, desi nu mai aveam febra!!![bang]) am plecat pur si simplu din spital, fara foaie de externare, fara nimic. Mi-a fost mult mai bine acasa.... La ce spital ai patit-o, 3in1? Macar sa dam niste nume, sa stie si altii ce ii asteapta... Sper ca nu v-am intristat, mi-am spus si eu of-ul... imi pare rau sa vad ca au trecut si altii prin experientele nefericite ale sistemului medical romanesc! V-am pupat, revin cu ganduri mai vesele data viitoare. Luminita [gravi] cu [bonjovi] si [bonjovi] 32+ DPN: 30.10.2008 http://tusibebe.wordpress.com http://luminitamalanca.wordpress.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragelor... mamaana: spuneai sa dau raportul in fiecare zi...in viata mea e o mare monotonie acu...de nici nu am ce sa va scriu... ma trezasc tarziu dimineata...ca seara nu adorm decat pe la 1...2...mananc...apoi urmeaza...calculator...pat...calculator...pat...shi tot asa... dalina: merci pt incurajare Nu mai e mult shi se apropie ziua de luni... In noapte aceasta mi-am visat piticii... abia astept ziua cand ii voi tine in brate... va pup...shi aveti grija de voi shi de puiutzii vostri...[pup] DPN 25.09.2008
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dalina, multumesc din suflet ca te-ai gandit la noi! Ma bucur ca sunteti bine si Miriam a scapat de data asta! Si stiu cum e cu dupa-amiezele de dupa servici ... cu spalat, calcat, gatit si neaparat iesit si afara.... Lili_Filip mult noroc, nastere usoara si sa veniti sanatosi acasa cat mai repede. Celelalte burtici sa fie cuminti si sa reziste cat mai mult - le tin pumnii. Pupici la toate fetele si bineinteles la toti puiutii, [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...