Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IASI - mandra cetate (77)


Recommended Posts

asa mi s-a spus, asa spun si eu: ca asta e o gradi de stat, cu program prelungit, si faptul ca al meu copil ar veni dupa micul dejul si ar pleca inainte de pranz ar fi o exceptie. cum ar veni eu nu ar trebui sa platesc nici o taxa, ma rog, excluzand cei 5 ron pt medicamente, fondul clasei sau ce va mai fii si bine-nteles cursurile optionale la care o sa-l inscriu. nu vreau sa ma complic pentru ca el mananca doar chestii foarte simple, adica foarte putin preparate si cred ca ar fi mai usor sa spun ce are voie decat ce nu are voie. stiu ca au o bucatarie super, ca nu cumpara prostii cu creme din comert, dar Vlad de exemplu nu are voie rosii, vanilie, fructe rosii etc. daca tot am inceput - sper sa nu se supere nimeni ca monopolizam discutia - nu mi-a cerut nimeni buletinul sotului sau al altcuiva - daca-l trimit sa ia copilul, il lasa sa plece cu orice cunoscut al lui (al copilului)? azi i-am luat un ceas super, ca sa stie cand vine mami dupa el! gata, am "vorbit" destul, ma duc sa lipesc etichete pe rucsac! [:-@]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui ioana Nu am nevoie sa-mi fie favorizat copilul in nici un fel. Nici la gradinita si nici la scoala. As vrea sa fie evaluat exact pentru ceea ce stie, nu pentru cafeaua si ciocoltata pe care o duc eu.
bravo! deci eu daca duc un pachet de cafea si-o ciocolata; atentie! nu e spaga, e un gest pe care eu vreau sa-l fac (din dragoste pentru educatoare si din obligatie pentru asistenta -ca se poarta urat daca nu-i dai nimic - asta am probat-o pe pielea mea), copilul va fi favorizat? Da-mi voie sa zambesc..... [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino&page=2"]TEO in concursul Danonino - me2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima zi de gradinita e ca orice zi normala de gradinita, parerea mea, adica lor nu le face careu...ca la scoala, nu le striga prezenta, etc... Herra, te-ai gandit ca poate Vlad va intreba el de ce nu da flori in prima zi la fel ca toti copiii? Eu iti spun din experienta mea.... Acum aud pt prima data de 5 lei pt medicamente...e pe luna sau semestru sau cum? Ma duc si eu sa le pregatesc hainutele , pijamalele, etc...ce mai trebuie pt maine. Ce aiurea suna hainute...cand ma gandesc la Octavian care are 10 ani. Pupici la pitici si la mamici emotionate, Gabriela si baietii[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata...chiar daca ploua. Prima misiune indeplinita, Matei e la gradi...era primul in grupa el impreuna cu vecina noastra, care ii este colega de grupa. Abia astepta sa vina doamna educatoare, colegii,etc...ieri spunea ca nu mai tine minte cum e la gradi... La 9,30 are deschiderea Octavian si gata cu prima zi de scoala si gradi. Abia astept sa povestiti mamici de bobocei cum a fost. Herra, imi pare rau ca ti-am dat dureri de cap aseara, dar daca il convingi pe Vladutz ca al lui va fi cel mai frumos buchet...cine stie....de tine depinde. Pupici, Gabriela si baietii [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si un inceput de an scolar cu succes tuturor... Cristina[flo] din experienta mea la Sf paraschiva cred ca ai dreptate... Si tot din perspectiva experientei mele va spun ca oricat ati da - a se citi capitolele anterioare tot cineva va considera ca nu e destul - recte dna edu... de ex... Nu sunt de acord cu datul de atentii la contabilitate si directoare... Pentru ce? e serviciul lor... Ei bine, la asistenta si educatoare deja e altceva... Dar mai importante mi se par ingrijitoarele, pe cuvant... ele sterg copilul la funduelt, ele il schimba daca trasnpira, ele stau cu ei pana vin educatoarele... Ele. Eu sunt suparata cu gradinita si nu stiu inca daca ramane aici sau nu...am provocata zi o discutie cu dna educatoare si am sa merg la pranz sa o continui... Nu stiu inca ce sa fac... Ma rog am fost si la Sf Paraschiva unde Alex a ramas inscris si le-am anuntat ca vine dupa 1 oct... In plus vineri, la tenis, copilul a avut un accident de-am ajuns la Spital sa vedem ce e... a trecut la 5 cm de...[bang] Alerga sa adune mingile si a trecut pe sub sarma care tine fileul si s-a oprit exact la nivelul ochilor... l-a secerat pur si simplusi a cazut pe spate cu capul de pamant.... ce sa mai spun? Nu a vomat nu a lesinat... are un ditai cucui dar in rest va trebui urmarit doua sapt sa vedem ce se petrece cu el... Asa am o inima de grea...OF Doamne! 5 cm mai aproape era un surb de cativa cm, la dreapta erau barele de la scaunul arbitrului... Multumesc lui Dumnezeu ca l-a ferit... Mai mult, sarma care tinea fielul era impletita si avea colturi la cativa cm de locul in care a nimerit... Am inmarmurit pur si simplu... Asa ca astea plus ce imi povesteste Alex zilnic imi fac existenta 'fericita' de 2 saptamani, nu mai dorm si ma tot gandesc... ma intreb daca e bine sau nu... ce sa fac... Trebuia sa plec joi la Lyon si am anulat rezervarea.. nu pot pleca asa... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

of, Carmen, imi pare asa de rau! ma gandesc la voi si sper ca totul sa fie bine cu Alex! Vladu' meu e in grupa mijlocie! dimineata ne-a condus dna directoare, ca e pe la intrarea din spate despre care eu nici nu stiam ca exista. de-abia astept sa-l iau sa vad ce povesteste. dimineata nu a plans, cel putin cand am plecat eu.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...