Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi caut jumatatea


Recommended Posts

Nu, nu e cazul meu...Dar am rude, prieteni care dintr-un motiv sau altul s-au trezit singuri si cam toti spun ca e un statut tot mai greu de depasit cu cat inaintezi in varsta. Dupa 30 de ani, daca nu apare o cunostinta noua la job sau daca nu-ti pica din cer ursita, pe capota masinii la stop, unde o gasesti? Si cum o cauti? Cum sa nu te lasi prada depresiei, mai ales daca ai iesit dintr-o relatie de durata? Ai devenit brusc disponibil, dar cine stie asta, ca doar n-ai o eticheta in frunte si cum sa te descurci, cand n-ai mai jucat de 10 ani jocul seductiei...Regulile jocului s-au schimbat, prietenii sunt toti casatoriti, tu ai sufla si-n iaurt si totusi.... nu mai vrei sa fi single!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

sint de acord ca poate fi mai greu, dupa o situatie de genul celei descride tine...dar nu e imposibil. e drept, nr persoanelor de o virsta cu tine si neangajate intr-o relatie este mai mic decit atunci cind ai 20 de ani...dar aceste persoane exista. marea problema cred ca este ca dupa o despartire dupa o relatie de 10 ani (ma rog, de...ani), single-ul "in cautare" are si ceva....tare sufletesti. este mai putin increzator in oameni, mai putin deschis, mai tacut...mai...suferind. asta se poate manifesta in multe feluri, nici unul dintre ele nefiind de natura sa atraga. sa fim seriosi, nimeni nu se grabeste sa se angajeze intr-o relatie cu o persoana excesiv de introvertita, in garda mereu, bosumflata sau care, mai rau, isi neglijeaza aspectul exterior pentru ca "oricum nu ma remarca nimeni"... pe de alta parte, trebuie sa iti creezi singura ocaziile de a cunoaste lume noua. mers la sala, mers la expozitii/concerte/galerii de arta, iesit chiar in oras singura cu o carte....nici un barbat nu va "ataca" daca esti insotita de un cird de prietene exuberante care ciripesc ca vrabiutele primavara... despre persoanele care au ajuns la 30 de ani sau mai mult fara nici o relatie de lunga durata....cred ca sunele dintre ele sint si foarte pretentioase. in 99% din cazuri, nu ne maritam cu fat frumos pe un cal alb....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prietene care si-au gasit jumatatea pe net. La inceput am fost "oripilata" de idee dar, ulterior vazand cum s-au desfasurat lucururile nu am mai fost chiar atat de reticenta. Mai cred, insa, ca viata ne ofera destule ocazii in gasirea unui partener numai ca de noi depinde respingerea sau apropierea. Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit vivi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti single, poate mai ai si copii, lucrezi intr-un loc unde nu e nimeni de "vanat", alta sansa n-ai decat netul. Cand esti fara copii, mai poti sa iesi in lume, dar cu copii e alta distractie. Si cand tot tragi dupa tine 2 copii peste tot, cam greu agati si un barbat:) Deci ramane netul. Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002) [url="http://cards.webshots.com/invite/pickup/132151376FICi/album/559662607HquaFl"]poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=97022&whichpage=1"] Totul despre alaptat![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de olympia ... tu ai sufla si-n iaurt si totusi....
Cred asta e una din cauze. Si eu am observat acelasi lucru. Cred ca ar trebui mai multa deschidere, mai putina teama. Daca stai cu garda sus, e mai greu sa atragi, sa-l faci fericit(a) pe cel de langa tine. Si de aici, relatia nu evolueaza ci involueaza. Eu, spre exemplu, dau inapoi destul de repede atunci cand simt ca ma lupt "cu morile de vant", chiar daca ulterior mi se justifica de ce s-a comportat asa si ca nu are legatura cu mine. Insa, nu ma mai pot implica si se cam duce tot. Si ajung la momentul "punct si de la capat".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici una din persoanele de care vorbesc nu este singuratica sau bosumflata.In liceu, facultate erau chiar printre cele populare, sufletul petrecerilor. S-au indragostit, au investit in relatii de durata), au fost preocupate de cariera.Se pare insa ca partenerii aveau alta agenda, cum se spune...Au luat plasa. Au ramas singuri si acum incearca sa iasa mai mult, dar e greu pt. ca majoritatea prietenilor, ies mai putin, fiind casatoriti, ocupati.Ar avea nevoie de noi prieteni, dar daca vremea gastii a trecut...Stiti cum e ...Maturii se aproprie mai greu, nu poti sa te transformi, sa redevii dezinvolt si jucaus, cand esti om in toata firea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna shi eu caut acelasi lucru incearca pe www.simpatie.ro fati un profil cu poze frumoase shi ai sa vezi ce iese.... shi eu sunt singura de 2 luni shi ceva....ma parasit sotul...stiu ca nu merge asa de repede sa gasesc un altul dar cine stie poate dau de cineva care se potriveste cu mine.... nici eu nu mai stiu cum e sa flirtezi shi chestii de genul asta dar totul se poate invata...curaj...iti tin pumnii stransi... te pup.. http://photos.yahoo.com/crista_222000
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca, cauta pe net sa nu se rezume numai la www......ro.Sa apeleze si la situri straine si asa li se deschide intreaga lume.Imposibil sa nu gasesti pe cineva in lumea larga.Eu asa l-am gasit pe al meu sot :) si uite-ne 5 ani si un copil mai tarziu still going strong. Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005) "With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...