Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi caut jumatatea


Recommended Posts

Si eu l-am gasit pe al meu tot pe net. Daca ai un job unde stai minim 10-11 ore/zi, nu prea apuci sa mai si iesi din casa decat in week-end. Cluburile nu au prea fost o experienta fericita fiindca sunt pline de 'tineret' , vezi putini oameni trecuti de 30 ani. 'Gasca' e formata in majoritate din casatoriti, cuplati, cu 1-2 copii, care nu prea mai au in anturaj 'prieteni' single. Eu divortata de ex-ul , dupa 11 ani de casnicie. Ideea net-ului la inceput m-a ingrozit, apoi, incet incet am inceput sa frecventez chat-urile si apoi site-urile de dating. Si romanesti si straine. Experientele amare au fost multiple dar am luat-o ca o noua experienta de viata. Relatia cu El a fost la inceput 'amiceasca', vesela si ...pur virtuala. Eu eram cu alt barbat atunci (cunoscut tot pe net) iar el cu o femeie cu mult mai tanara ca el, care l-a parasit din cauza ca nu voia sa inteleaga ca el are si un job unde tre sa stea cam multe ore pe zi si sa mai si plece prin delegatii. Si cred ca ala a fost punctul de cotitura, El ,parasitul plangandu-mi pe umar(virtual) ca este neinteles, eu, doritoare sa ies cu amicii in club si amanata din vari motive...am reusit intr-o seara sa ne si vedem! Vazut, placut si revazut...cel cu care eram eu a revenit la iubita initiala...asa ca lucrurile s-au aranjat de la sine... Epilog-ul, avem de 2 ani o relatie minunata, am facut un copil impreuna si e foarte probabil sa urmeze si o cerere in casatorie![:D] Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006) [url="http://www.geocities.com/mami_nov_dec_06/"] fulguleti[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

eu am si cunostinte mai tinere, cam de varsta mea (23 de ani), care din diverse motive nu isi gasesc parteneri... de exemplu este un baiat, care probabil ca este mult prea complexat, si nu stie sa se faca placut de catre femei... personal, sunt de parereb ca habar n-are cum sa se comporte: vine cu hainele murdare, de la prima intalnire ii spune fetei ca el este virgin si abia asteapta o fata ca sa-l "scape" de pacoste, nici macar nu plateste consumatia lui atunci cand iese cu o fata in oras. de urat, nu pot sa zic ca este urat, ci pur si simplu neingrijit si badaran [:D]... cu parerea de rau, dar "badaran" e cuvantul care-l caracterizeaza! eu una, n-am iesit cu el... dar mi-au povestit restul fetelor, si toate au fost dezamagite... si nici n-ai cum sa-i spui omului: spala-te, sau plateste tu, sau nu mai arata cat esti de disperat sa te culci cu o fata... cu ideea de cautat pe net, eu una nu sunt de acord... da, e adevarat universul, si cunostinitele se limiteaza pe parcurs, dar important e sa fii o fire sociabila, si sa iesi cat mai mult din casa... jumatatea iti va aparea in fatza odata si odata acolo unde te astepti mai putin! eu una, mi-am intalnit actualul iubit in urma unei intamplari nu tocmai fericita (nu vreau sa intru acuma in detalii), poate cand ma asteptam cel mai putin sa iubesc... asa ca fetelor, capul sus... iubirea va asteapta, trebuie doar sa deschideti ochii bine [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by alex_ioanid
ii spune fetei ca el este virgin si abia asteapta o fata ca sa-l "scape" de pacoste
Am intalnit si eu unul de-asta. Si i-am raspuns semi-automat:"Pai...nu vezi ca nici macar nu avem despre ce sa vorbim?" ************************ When you want something you never had, you have to do something you've never done. ************************ Preparing to run away. [url="http://cinematozaur.com/mentol/listen.php?file=5612b360-578a-40a4-bcee-639b5ea1ba01&id=1205243662078"]*[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Depinde foarte mult ce fel de persoana esti ! Daca esti genul care iasa des la oras (cluburi,sali,baruri...) poate ai o mica sansa sa-l gasesti !!! Dar daca esti genul mai singuratic,poate nu foarte sociabil ptr inceput...bohh...atunci ce se poate face ? Singurul raspuns este :internetul !! Poate face si ravagii, dar cu siguranta face si minuni !!! Este chiar surpprinzator cata lume isi petrece timpul in fata computerului! O gramada de singles, care prefera aceasta modalitate decat iesirea pe afara !!! Si eu l-am gasit tot pe net...iar viata mea s-a schimbat cu 180° in bine !!! Un bine pe care-l doresc tuturor !!![amoras] [url="http://www.flickr.com/photos/9734044@N08/"]Jessica lui mami[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

alex_ioanid, la 23 de ani i-ai face un imens favor sa ii zici in fata sa se spele si sa isi plateasca singur consumatia. Daca vrea sa mai scape si de statutul de fata mare sa plateasca si consumatia fetei. El de capul lui probabil cauta pe cineva care sa il doreasca asa cum e si trebuie sa ii scoata cineva ideile astea din cap. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un amic ce isi cauta de ceva vreme jumatatea apeland la situri de dating, mi-a zis ca a obosit deja dar nu are alta alternativa.. la servici prin natura meseriei lucreaza numai cu barbati, munceste mult, e greu sa iesi tot timpul 'in cautare' prin localuri, cluburi etc. Mi-a zis ca cel mai nasol e cu pozele. Tipele isi prezinta fotografii mult mai vechi, in care au iesit super bine, abdomen plat, 5-6 kile minus, etc... si la intilnirea cu ele e un pic 'surprins' de diferenta poza-realitate. :))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rilbuc1
quote:
Initial creeata de olympia ... tu ai sufla si-n iaurt si totusi....
Cred asta e una din cauze. Si eu am observat acelasi lucru. Cred ca ar trebui mai multa deschidere, mai putina teama. Daca stai cu garda sus, e mai greu sa atragi, sa-l faci fericit(a) pe cel de langa tine. Si de aici, relatia nu evolueaza ci involueaza. Eu, spre exemplu, dau inapoi destul de repede atunci cand simt ca ma lupt "cu morile de vant", chiar daca ulterior mi se justifica de ce s-a comportat asa si ca nu are legatura cu mine. Insa, nu ma mai pot implica si se cam duce tot. Si ajung la momentul "punct si de la capat".
Asa e si sotul meu, mi-a zis de multe ori ca daca nu ii aratam destul de repede ca ma intereseaza persoana lui, ar fi dat imediat inapoi. I-a placut ca am fost relaxata, i-am aratat ca sint disponibila si il plac si nu a trebuit sa cinte serenade sub balcon si sa duca multa munca de lamurire cu mine ca sa fim impreuna :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi se pare asa de simplu...Am intrat si eu de curiozitate pe un site de gen si m-am pus in locul unui barbat care cauta o lady de 25-30 de ani. Am vazut "profesioniste", am vazut niste figuri chiar inspaimantatoare,ca o gluma proasta, am vazut si fete normale si unele despre care ai putea spune la prima vedere ca intelegi de ce nu-si gasesc pereche, sa zicem ca natura n-a fost deloc darnica cu ele. Si...daca as fi fost barbat m-as cam fi descurajat...De curiozitate o sa testez si oferta masculina, numai sa nu ma prinda sotul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No chance! Suntem impreuna de douazeci de ani! Nici macar tentatia de a incerca nu mai poate apare...Am depasit toate fazele astea cu mult timp in urma. Mi-a spus odata cineva ca in viata trebuie sa gasesti un om de incredere, alaturi de care "sa treci padurea". Mi s-a parut potrivita exprimarea si cum noi mergem de 20 de ani prin padure, nu ne mai temem nici de lupi si nici de vulpite...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...