Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Imi caut jumatatea


Recommended Posts

Daca e sa fie, este, daca nu, nu. Puteti sta si in cap si in picioare. In cazul meu, dupa divort, cu un copil, incepuse lumea sa se ingrijoreze, ba incercau sa-mi aranjeze intalniri, imi tineau teorii...La servici aveam cliente zeci, poate sute de femei...si nimic, nimic. Cand a fost sa fie, a venit Tora, din exteriorul "cercului meu de femei" si...gata. Si doar venise pentru un calculator amarat... Din acea perioada, in care mie nu-mi statea deloc gandul la o noua relatie, nu retin decat un singur adevar: daca esti singur mai mult timp, te inveti asa si greu mai accepti compromisuri, care sunt, totusi, necesare. [url="http://community.webshots.com/user/tora97"]poze multe cu noi[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/551940014PFgtLL"]Ana a implinit un an[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/554582211ZUiOLU"] 2006[/url][foto][url="http://good-times.webshots.com/album/557637684wPafYA"]2007[/url][foto] "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gandul asta "imi caut jumatatea" e stresant pentru cel care-l are[:D]. De obicei nu prea gasesti ceea ce cauti atunci cand cauti...asta nu inseamna ca trebuie sa fii cu capul in nori si sa nu-i observi pe muritorii care misuna pe langa tine. Cred ca e bine sa-ti fixezi ca prim obiectiv gasirea unei persoane care sa-ti fie o companie placuta, cu care sa poti vorbi fara a te autocenzura, gandindu-te ce fel de impresie faci. Si intr-adevar acest lucru se realizeaza foarte bine pe net, unde poti sa fii cuceritor, spiritual chiar si imbracat in pijama[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, la tine clar a fost soarta...In privinta compromisurilor, nu stiu daca e chiar asa? Poate ca unii sunt mai chiar mai dispusi sa le faca, numai sa scape de singuratate...Adica, daca e om bun, serios, onest,fara fite, ce daca nu simt fluturi si fiori, am simtit odata si m-am ars! Poate asa e in viata... Eu exact cu asta ma lupt, eu zic ca "e musai" cu fluturi, altfel n-are farmec, la ce bun...Mai trebuie cautat, nu e de-ajuns sa-ti pansezi sufletul si sa spui ca altceva mai bun n-ai cum sa gasesti...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu neg faptul ca pot exista si...exceptii, dar totusi gasirea "jumatatii" pe internet mi se pare putin...inselatoare daca vreti. pe net, fiecare este ceea ce si-ar dori sa fie, intr-un moment sau altul al vietii reale. pe net procedam cu totii ca atunci cind ne facem "testele de personalitate" din revistele pentru femei: raspundem cum am invatat ca e "corect", sau cum ne-ar placea sa procedam. pe net nu ma impiedica nimeni sa fiu super spirituala, in viata reala sint o persoana care intii analizeaza si apoi deschide gura. pe net poti sa fii un barbat foarte calm si deschis la minte, in viata reala tocmai te-a parasit prietena pentru ca nu-ti mai suporta posesivitatea si crizele de gelozie... uite-asa, chiar daca vorbesti un an de zile pe messenger cu o persoana de sex opus, prima intilnire ramine...prima intilnire. se intilnesc doi oameni care nu se cunosc deloc, nu doi oameni care se cunosc cit iti permit sa te cunosti intilnirile din viata reala intr-un an de zile. sau cel putin asta este senzatia mea. imi amintesc ca discutam la un moment dat pe YM cu o tinara studenta, cu vreo 2 ani mai mica decit mine; ajunsesem cele mai bune prietene...virtuale. cind intr-un final ne-am hotarit sa iesim la un suc intr-o seara, am ajuns amindoua la concluzia ca..."nu ne potrivim", si de atunci, desi inca ne mai avem una pe alta in lista de prieteni, nu am mai stat de vorba niciodata. de ce ar fi altfel cind e vorba de o persoana de sex opus? nu spun nu, internetul poate fi o solutie de moment, si in rare cazuri poate sta la baza unei relatii serioase, de durata, cu un sot/sotie asa cum ti-ai dorit. insa eu as incerca sa ma concentrez mai mult asupra ocaziilor de a cunoaste lume in viata reala, decit pe chat...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca pe net tot oameni sint, ca si cei de pe strada, nimic diferit. Problema este ca e oarecum... fortat modul de a face cunostintza: treci deja la conversatii personale cind nu stii daca exista vreo urma de atractie sau nu. In plus... nu stiu, ce cautzi, cind cautzi?! Cum spui... stii... eu as vrea jumatatea mea:) Da, ok, da'daca n-o cunosti, ai idee cum ar fi jumatatea aia? Ca poate eu imi imaginez ca ar fi director de banca si de fapt e vreun cowboy? [:D] De unde sa stiu eu de cine mi-ar place? Deci - ce caut? Daca n-am idee cu cine discut, care ar fi criteriile prestabilite? Sau discut asa, cu toata lumea doritoare? Mi se pare prea twisted. E interesant, probabil, ca exercitiu de... socializare [:D], dar atit, prefer sa se termine game-ul cind dau shut down, daca nickul ala face tzup in viata mea reala unde sint io in carne si oase, nu tx. E ca si cum as lasa usa deschisa la casa sa vad cine intra. "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oliv75, iata un mare avantaj: poti fi seducator si in pijama si... seducatoare cu bigudiurile in par si masca de frumusete pe ten! Imi place ideea! Fara pregatiri,fara stresul alegerii hainelor pentru intalnire, fara bani dati pe restaurant si taxi. Intalnire brain to brain! Oare? Dar daca el(ea) minte...zice Pisigri. Daca nu e deranjat la "cutiuta", n-ar fi chiar minciuna , poate putina cosmetica, teatru, ca sa apara in cea mai buna lumina, zic eu.Dar lucrurile alea bune tot sunt pe undeva inauntrul persoanei, ca de unde le scoate, nu?...Pisigri, ce te-a dezamagit la prietena ta virtuala? Ce nu ti-a aratat pe net si ai vazut apoi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, tu pui doua probleme interesante. Prima ar consta in importanta pozitiei sociale si a infatisarii unei persoane.Si directorul de banca si cowboy-ul pot fi barbati atragatori, dar cu venituri diferite si alaturi de care viata ar fi cu totul alta...Sincer, tu crezi ca dialogul cu ei, ar da nastere la confuzii? Nu s-ar simti oare, diferenta de gandire? A doua problema se refera la criteriile pe care cel(cea) care cauta ar trebui sa le aiba in minte. Ce cauta? De fapt handicapul consta chiar in ideea de cautare. Presupune o treaba, ceva ce trebuie bine si destept facut si de la care astepti un succes, in timp cat mai scurt. Nu ti-ai facut bine temele, ai surprize la prima intalnire! Adica te stresezi singur cu inca un job, impus de cine? De societate, de frica de singuratate, de lipsa timpului?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu, de fapt, ma refeream la...stil. [:D] In fond, chestiunile astea de corazon, spre deosebire de...tranzactii, sint spontane. Cunosti un om si realizezi ca iti place persoana respectiva. Sa definesti intai "portretul robot" si dupa aceea sa cauti "suspectii" mi se pare fals si... inutil. Din cauza asta intrebam CE cauti, cind vrei sa cauti, de fapt? Ce criterii ai? Sau... n-ai? "There's no vice as advice!"
Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise are dreptate, suntem prea prinsi in clisee de genul "X e genul meu" si nu realizam ca de fapt poate cu acel X nici nu am fi fericite. Eu si sotul meu nu am fost deloc unul "genul" celuilalt initial, dar apoi a aparut o iubire atat de mare, cum nu mai credeam ca-mi va fi dat vreodata sa traiesc. Cred ca cel mai bine e sa-ti asculti inima. Si sa nu cauti cu prea multa disperare.
Felicia [gravi] 29+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by MissParker
Cred ca cel mai bine e sa-ti asculti inima. Si sa nu cauti cu prea multa disperare.
Felicia [gravi] 29+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi si vacantele noastre[/url]
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE

Eu as adauga: ...lasa-te gasit!:-) Mada, mami de Antonia****06.01.2001 Lukas******14.10.2003 Dorothea***16.10.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...