Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (50)


Recommended Posts

Corina, nu se mai pune nimic in afara de pui, ananas si maioneza cumparata, doar se amesteca bine, gustul e super bun! Mama, galuste cu prune, n-am mai mancat de cand eram mica, facute de bunica mea, parca nici nu le mai stiu gustul....stai linistita Lora, de la trei galuste si o tochitura nu te ingrasi! Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara. Abia acum mi-am mai scos si eu nasul din treburi. Mey, eu tot am facut, sper sa se si simta.[:D]Ca aseara nu se prea vedea - erau numai haine intinse prin casa. Acum fetele dorm si mai stau si eu un pic. Carmen am vazut niste poze suupeeeeeerrrr. Stefi e o scumpa si plina cu bratari si lanturi si in trening la catarat. Super. Lora esti o scumpa[pup]pt Iustina. Ellinia suna super reteta. Am sa o incerc si eu. Corina multumesc de intrebare. Sunt mai bine, chiar daca am tot tras de vreo 2sapt. Ei, dar tu ai ajutor, nu gluma.[:D] Si a inceputcu bucataria....hm si mai zici ca barbatii nu-s buni.[:D][:D] Laura ce-ti mai fac puiutzii? Cum mai este Bianca?Mai nou Casandra cand ajungem in parc la Aurora zice 'Ne jucam cu Rares'. Nasico ce mai faci?Mai poti? M-am laudat intro zi ca te sun, dar n-am mai ajuns. Sper sa ne vedem de Paste ca vreau sa va dau ceva[;)] Aaaaa, era sa uit, ieri am fost la maicamea sa sparg nucile si sa le curat, dar am uitat ca maicamea face juma' de sac de nuca - face pasca si cozonac pt mine, pt ea si pt bunicamea. Asa ca au ramas numai sparte si ramane sa le si curat. N-aveam de treaba[alcool][bang] 'Tot ceea ce ti se intampla are un scop' Ana - mami de [copil]Ecaterina-Maria si [ispita]Casandra-Petronela [url="http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/"]Ceva poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113599&whichpage=2"]nasterea in apa[/url] www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, gashcaaaaaa!!! Adunarea!! Drepti! Unde umblati, fratilor??? A, aveti de facut curatenie...[:D] Pai lasati, dom'le, barbatii vostri sa intre pe forum, sa am si eu cu cine vorbi, ca asa...nu numai ca rad la bec c-am baut 50 de garone, da' vad c-am inceput sa si vorbesc singura...semne bune or fi astea????[alcool][alcool][alcool][:D] Corina, tu ai ajutoare, asa ca n-ai de ce te plange - vezi sa nu te auda astia de la protectia copilului, exploatezi minorul..[:D] Cristina, trei galuste nu-s nika da' io mancai vreo 6, soro...in seara asta nici nu va mai zic ce-am mancat, n-are sens...ma luati la fugareala...[:D] Mei, tac, e post...gata....sssst!!! [hot] Ana, stii ce-am facut eu in seara asta cu hainele intinse prin casa? Le-am bagat gramada intr-un sifonier, ca m-am saturat...sa le mai aseze cine vrea, ca eu nu le mai asez...la ce bun???!!![alcool] Dana, ai venit de la serviciu? Pup toate fetele fara exceptie si pe bebei la fel! Noapte buna, copiiiiii!!!!!! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Am citit tot si am salivat la galustele cu prune[pofta](fiti intelegatoare cu un om care posteste de doua saptamani si nu mai pomeniti de mancaruri de acum 20de ani), am tremurat cu gandul la dentist[audinti], m-am incantat cu fetite frumoase[il] si tatici cataratori[greutati], am primit ajutor in bucatarie de la baietel harnic[pk] si am spart un sac de nuci[neand].Toate virtual alaturi de voi. La noi a mers masina [spala] non-stop, am varuit in baie, am terminat curatenia in casa si au mai ramas chitibusuri de genul sters usi, spalat globurile la lustra, asezat covorul in baie si bucatarie, aranjat cosmeticile la oglinda si facut [papica]...Mai da' mai am ceva treaba de facut! Papa noastra: salata boeuf (de care-i duc si soacrei), am vrut sa fac un drob, dar il las pentru duminica de dupa Paste, pascute mici in forma de briose, oua vopsite cu coji de ceapa, gustare, friptura de pui pregatita pentru orice eventualitate si...bagaje ca doar nu stam deloc acasa(o zi la nasi, una la socri soi una la parinti si printre, o vizita la cumetri). Scuzati daca nu sunt coerenta, dar am bagat si eu ceva [alcool] Va [:X] si ne-auzim maine, la o cafeluta intarziata, ca dimineata am de gand sa doorrrrmmm[|)] mult. NOAPTE BUNA!(eu mai raman cu ochii la[tv] ca e meci din Liga Campionilor.Mi s-a deschis apetitul dupa partida Steaua-Timisoara) [url="http://community.webshots.com/user/carmen1977E"]POZE[foto][/url] Carmen E. si [bonjovi]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor ! In sfarsit am terminat de aranjat lucrurile la locul lor in casa,de curatenie nu mai zic nik[bang]Azi n-am putut sa iesim afara ca a pluat asa ca in seara asta casa a aratat ca dupa razboi,chiar daca am legat dulapurile,tot isi gaseste Nicolas ceva de facut. Acum mai nou incearca sa deschida singur frigiderul,ca cuptorul stie sa-l foloseasca de mult,noroc ca e electric. EftimieC bravo,ai terminat curatenia[cool] Carmenstefi ce mai ai o printesa in toata regula,chiar si cand merge la catarat cu tati[:D] Ana vad ca eu nu-s singura,si fetele tale fac ordine[:D]spor la treaba.Chiar nu puteai sa-i spui mamei tale ca ai treaba ?? Adriana cum e vremea la Viena ?Cum te mai simti? Elinia sa stii ca sotul meu vroia sa0i fac in seara asta salata ta,dar cum n-avem ananas in casa si afara ploua torential,n-a vrut sa-si urce f....l in masina si sa se duca sa cumpere Lora chiar poate vine protectia copilului sa ma ajute si pe mine la curatenie[:D][:D] Salutari la toate mamicile si spor in tot ce vreti sa faceti!sanatate multa la copilasi!noapte buna[pup][pup][pup][pup] http://corinaandrei.shutterfly.com/action/ corina[floare3] si nicolas[copil] (18.01.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neta poftiti la un ceai!cafeaua o las pe mai trz. mey bag seama ca voi nu nu prea aveti somn seara [:D]Pe CarmenE o inteleg,ca poate sa doarma dimineata mai mult,dar LOra??Ia zii,esti rupta azi,asa-i?Mai servisi si garone [:D][}:)] Carmen m-a luat cu fiori cand vad cum se catara baietii aia,uff,eu n-as putea [:D]Stefii e o scumpica,ca de obicei!Sper sa iasa ok analizele! Carmen deci azi lenevesti,ca e sarbatoare.Bravo pt curatenie,ai fost tare harnicuta,nu ca mine!Balconul si baia ma asteapta...de fapt geamurile Corina n-ai ce face,cat e asa mic umbla cam peste tot,deci si la voi ploua si e urat,doamne ce-a mai plouat ieri si aici[V],noroc ca am avut umbrela la mine. Ana vedem cum facem,sambata si duminica sunt libera,atat.O apreciez pe mama ta ca face ea cozonacii,acum majoritatea cumpara,ca e mai comod asa.Imi aduc aminte ca si anul trecut ne povesteai ca a copt la vatra parca,sper sa nu gresesc. Cand eram pe la mama acasa,imi aduc aminte ca niciodata nu cumpara,cocea ea cozonacii si pasca,acum....si soacra-mea la fel.Eu nu ma prea bag,ca nu stiu sa coc [:D] Lora zii mama si mie,ce-s alea galuste cu prune?dar mai pe intelesul meu [:D]aseara am ajuns mai repede acasa,ca a venit edi dupa mine,am fost de am luat fata de la mama,deci pe la 22:50 eram deja in pat,de obicei pe la ora asta ajung in casa...insa n-am mai deschis calculatorul. Laura ce fac copilasii? am fugit,ca s-a trezit Ana,mai revin,ca doar e sarbatoare![:D] Pt cine serbeaza azi onomastica LA MULTI ANI!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Cafeaaaaaaaaa!!!!!! Iar sunt cheauca, Dana are dreptate, da' tot o fugaresc!!!! [neand] Gheorghe sau varianta feminina a numelui, LA MULTI ANI!!!!! Galuste cu prune sunt niste chestii rotunde cu gris, aluat, nuca...nu stiu exact ce contin cu gem de prune la mijloc, da's bune rau...cel putin mie mi-au placut si abia astept sa mananc iar, cand oi mai ajunge prin zona. Nu mai am musafiri...[:(]..au plecat dimineata la Iasi..mama, ce-as mai fi plecat si eu..cred ca maica-mea m-a nascut pe drum, nu in spital...ia s-o intreb...[:D] O zi cat mai buna va doresc! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata[hia] Lunna eu vreau cafea sa ma trezesc,ca altfel dorm toata ziua.......si imi trebuie multa energie[huta]cu Nicolas.Cred ca toate mamicile au trecut prin etapa la care suntem noi acum ,nu?? La MULTI ANI celor care aniverseaza ziua numelui azi!Multa sanatate si multe bucurii! Lora lasa ca vin zilele de Paste si ai timp sa te plimbi[pup] Restul fetelor pe unde sunteti?Spor la odihna azi ca e sarbatoare! Va doresc o zi fumoasa si cu vreme buna(nu nebuna) http://corinaandrei.shutterfly.com/action/ corina[floare3] si nicolas[copil] (18.01.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am facut un ceai,ca ma durea capul,am luat si un nurofen,dar pt voi dau cate o cafea mare,tare si neagra [cafea][cafea][cafea] Corina asa e perioada asta ,cand umbla cam peste tot,treb sa legi sertare,sa ai grija sa nu se catere pe sus etc.Garantat am trecut cu toatele prin perioada asta si stai sa vezi,pe la 7-8 ani vin altele,mai rele...atunci se pune si in gura cu tine [bang] Lora garantat mama ta te-a facut undeva pe drum[:D]Las' ca e bine sa va plimbati,sa vedeti lumea....mai pove si la altii.Galustele alea le mananci intr-un sos ceva,sau pur si simplu asa in farfurie,simple.Te intreb pt ca eu tot nu m-am prins ... Referitor la oua vopsite,Lora tu vrei sa le fierbi in sucul ala de la sfecla,sau cum?Ai vazut tu ca ies?Si mie imi plac oualele facute in coji de ceapa.Ies frumoase!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...