Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (72)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 198
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by herra
multumesc pt raspunsuri - si mai astept si pe cel de maine, in legatura cu inscrierile. ce inseamna "rezervare"? faptul ca il trece o dna intr-o agenda? Carmen, nici nu stiu ce a avut / are; a inceput cu febra de marti seara; nu ceda la antitermice, de fapt se ridica la mai putin de 2 ore; joi seara eram cu el la spital, cu 40 de grade; au pus diagnostic "angina pultacee" - diagnostic infirmat insa in urma unei hemoleucograme, care arata virus si nu bacterie; deci i-au dat copilului antibiotic degeaba, copil cu fond alergic... abia duminica dimineata a scapat de tot de febra (antibioticul l-am intrerupt de sambata), in schimb i-a aparut o eruptie pe piele; suspectam alergie la antibiotic sau ... roseola infantum - boala destul de rara descrisa si aici pe DC, pe care de obicei o fac copii mai mici de 2 ani, dar nu si al meu, cunoscut drept "canutza". ca sa sintetizez intr-un cuvant: cosmar.
Herra, rezervare inseamna: mers, vorbit cu doamna directoare, o floare, un zambet, stii tu. (ma rog, nu e obligatoriu, daca vrei) Ea il trece in caietel. Doar daca cunosti f bine o educatoare poti vorbi cu ea, dar altfel astea se discuta cu d-na directoare. Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu sa zic si eu "buna ziua". Sa multumesc de cafea. (ceai verde nu beau, dar multumesc) Sa aveti o zi buna. GabiG, tu ce ne mai povestesti. Pe unde te mai plimbi? Ce mai fac baietii? Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [bonjovi] (11.03.2003) si Victor [bibe] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, dau nessul si la pranz pt cei care au dormit mai mult. Eu in WK-end am fost la munte, nu stiu daca am scris.... # Am o veste grozava: aseara lui Matei i-a cazut primul dintisor...si azi noapte a venit Zana Maseluta si i-a lasat ceva (eu ma duc acum sa caut dintele sub perna...bine ca nu l-a vazut dimineata, ca eu n-am reusit sa-l gasesc azi noapte pe pipaite). Si aseara discutam cu Matei...el vrea sa se casatoreasca cu toate cele 5 fete pe care le iubeste...ca-s frumoase. Da sa vedeti conceptie: una va sta in balcon, alta in baie, alta in camera...etc...si la toate le face cate o bucatarie...in balcon, in baie , in camera...si el va sta in pat relaxat la TV...apoi fredona "eu sunt regele fetelor"....adaptand un cantecel de la gradi unde un copac era regele florilor... Si la dormit isi ia un pat mare sa doarma cu toate 5...Sotul meu a zis ca ar vrea si el...acu nu stiu daca toate 5 pe capul lui sau numai noaptea in pat vreo 5.....hi, hi... In rest suntem bine, maine Matei merge la o petrecere la un coleg de gradi, iar saptamana viitoare sarbatoresc ziua lui Octavian , va face 10 ani...mama mia, ma uit la el si nu-mi vine sa cred ca e asa de mare... Pupici si o zi minunata, Gabriela si baietii Ati vazut ca a inflorit magnolia?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by herra
multumesc pt raspunsuri - si mai astept si pe cel de maine, in legatura cu inscrierile. ce inseamna "rezervare"? faptul ca il trece o dna intr-o agenda? Carmen, nici nu stiu ce a avut / are; a inceput cu febra de marti seara; nu ceda la antitermice, de fapt se ridica la mai putin de 2 ore; joi seara eram cu el la spital, cu 40 de grade; au pus diagnostic "angina pultacee" - diagnostic infirmat insa in urma unei hemoleucograme, care arata virus si nu bacterie; deci i-au dat copilului antibiotic degeaba, copil cu fond alergic... abia duminica dimineata a scapat de tot de febra (antibioticul l-am intrerupt de sambata), in schimb i-a aparut o eruptie pe piele; suspectam alergie la antibiotic sau ... roseola infantum - boala destul de rara descrisa si aici pe DC, pe care de obicei o fac copii mai mici de 2 ani, dar nu si al meu, cunoscut drept "canutza". ca sa sintetizez intr-un cuvant: cosmar
Cristina, ce-ati tras, bietul Vladut...si Vladu al meu a avut un episod din asta cu febra ce nu ceda si crestea, la 2 ani exact. A cedat dupa 3 zile de cosmar (exact asa, bine spus) si a aparut eruptia. Dr S a diagnosticat roseola clar (facut hemoleucograma si noi).Si s-a suprapus si cu ultimii 2 molari...dar a trecut cum a venit. SAnatate multa. Cat priveste cealalta problema, asa e peste tot, te cheama in iunie, dar...agenda d-nei e deschisa [:D].Trebuie actionat in consecinta. Vin si eu cu sfatul ca lupul moralist, dar dau un [pup] celei care m-a invatat si sfatuit asa [flo] aime si [:)] Vladimir
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva un salon de masaj bun (convenabil si ca pret) eventual nicolina? cristina, numa` la spital sa n-ajungi (roseola infantum a avut si ilinca). sanatate celor bolnaviori! tzucurei de tzucurei [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/m_costin/my_photos "]1[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p100"]2[/url], [url="http://community.webshots.com/user/carmen_p200"]3[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna sa va fie inima, Oana, Alex are de asta vara, din iunie, o restrictie la antibiotice - cand multumita gradinitei Bethania si rapacitatii doamnei directoare si zgarceniei ei - copilul a ramas, dupa desele tratamentele cu antibiotice, cu o sensibilitate pronuntata si cu formula sangvina modificata. 6 luni am avut restrictie totala la antibiotice cu recomandarea de respectare pe 12 luni. Cum e de abia aprilie... mai am. Sper sa nu mai fie necesar vreodata sa ia antibiotice. Cum nu stiu daca voi locui in zona peste doi ani nu m-am gandit inca la educatoare... Nici nu stiu ce se va intampla, adica daca va face grupa pregatitoare la scoala sau tot la gradinita... ca m-am saturat de atatea aiureli cu invatamantul. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen (L nu P)[:D] spune-mi ce-ai mai facut cu cardul ala de cumparaturi de pe care iti disparuse subit o suma? Intreb ptr ca azi ne piseaza o tanti de la Raifaissen la cap sa ne faca un astfel de card. Nu prea as fi tentata, ptr ca desi ii ai... la un moment dat nu-i mai ai [:D] (logic, nu?) si tre' sa-i si inapoiezi cu dobanda....uffff....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, imi pare rau de necazul tau... Dragul de Vladut... Stiu cum e sa aiba febra si sa fie asa moale... si sa nu stii ce sa ii faci. Eu intru in panica cand Alex e prea cuminte, stiu e de rau. Bine ca ati scapat. [flo] In ce priveste inscrierea... iti scriu un PM. Si sfatul meu e sa mergi cat de repede. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...