Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie in impas ?


Recommended Posts

Mda, are Guestus ceva dreptate, dar si ceva scapari. Norocul meu, sotul meu zice ca el nu si-a luat femeie gospodina sa stea la cratita. Ce-i drept, nici eu nu mi-am luat barbat mester, nici un bec nu schimba. [:D] Dar, mare DAR, e mofturos la mancare. Si la haine mai ceva ca o femeie. Si daca al meu e asa, ma intreb ce fac sarmanele neveste ai caror barbati au fost crescuti de mama in puf si care inteleg ca sotia sa faca tot in casa, ca ei asa au vazut la mama? Ea cum facea saraca??? Si ce fac sarmanele care nu-si permit femeie sa le faca menajul? eu chiar nu-mi permit, noroc ca al meu nu comenteaza cand e casa cu kuru'n sus, cand am program de dat cu aspiratorul si mopul e sarbatoare si chiar primesc si premiu [:D] In alta ordine de idei, vine fii-mea din vacanta si tocmai ce am descoperit ca e alergica la aditivi alimentari, asa ce sa vezi ce-o sa mai stau la cratita frate, ca nu-i mai pot da mai nimic din comert, si nu pot sa conving copilul sa manance ce este prin casa - sau sa sara peste cina, ca e prea gras, cum fac cu sotul [:D] O sa ma vad eu atunci cat de sexy sunt mirosind a sarmale - mancarea ei favorita. Gea, mami de Catinca-Ruxandra [url="http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=59102"]pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui cgeea
Mda, are Guestus ceva dreptate, dar si ceva scapari. Norocul meu, sotul meu zice ca el nu si-a luat femeie gospodina sa stea la cratita. Ce-i drept, nici eu nu mi-am luat barbat mester, nici un bec nu schimba. [:D] Dar, mare DAR, e mofturos la mancare. Si la haine mai ceva ca o femeie. Si daca al meu e asa, ma intreb ce fac sarmanele neveste ai caror barbati au fost crescuti de mama in puf si care inteleg ca sotia sa faca tot in casa, ca ei asa au vazut la mama? Ea cum facea saraca??? Si ce fac sarmanele care nu-si permit femeie sa le faca menajul? eu chiar nu-mi permit, noroc ca al meu nu comenteaza cand e casa cu kuru'n sus, cand am program de dat cu aspiratorul si mopul e sarbatoare si chiar primesc si premiu [:D] In alta ordine de idei, vine fii-mea din vacanta si tocmai ce am descoperit ca e alergica la aditivi alimentari, asa ce sa vezi ce-o sa mai stau la cratita frate, ca nu-i mai pot da mai nimic din comert, si nu pot sa conving copilul sa manance ce este prin casa - sau sa sara peste cina, ca e prea gras, cum fac cu sotul [:D] O sa ma vad eu atunci cat de sexy sunt mirosind a sarmale - mancarea ei favorita. Gea, mami de Catinca-Ruxandra [url="http://forum.desprecopii.com/forum/photo_album_edit.asp?sqldtl=59102"]pozele noastre[/url]
Guestus are solutia[bang][bang][bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

i-am aratat sotului solutiile lui guestus la facut mancare repede si mi-a zis ca daca eu il servesc numai cu asa ceva ma trimite de acasa.[:D]ce e drept nu frec la mana sosete si nici nu calc mai nimic ca sotul poarta tricouri si imbracaminte sport,pe care daca ai grija cum o impaturesti nu se sifoneaza.am incercat sa fac curatenie in 20 min si nu mi-a mers...poate imi mai explici o data guestus[:D]eu nu am norocul lui cgeea asa ca tre sa spal vasele si sa dau cu mopul mai des...cu toate astea reusesc sa nu put a mancare ca fac si un dus dupa treaba si am timp sa stau de vorba cu sotul si am timp si sa fac altceva ca imi organizez bine timpul,dar parca nu asa de bine cum sugereaza guestus[:D][:D] mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008 cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui moruna
i-am aratat sotului solutiile lui guestus la facut mancare repede si mi-a zis ca daca eu il servesc numai cu asa ceva ma trimite de acasa.[:D]ce e drept nu frec la mana sosete si nici nu calc mai nimic ca sotul poarta tricouri si imbracaminte sport,pe care daca ai grija cum o impaturesti nu se sifoneaza.am incercat sa fac curatenie in 20 min si nu mi-a mers...poate imi mai explici o data guestus[:D]eu nu am norocul lui cgeea asa ca tre sa spal vasele si sa dau cu mopul mai des...cu toate astea reusesc sa nu put a mancare ca fac si un dus dupa treaba si am timp sa stau de vorba cu sotul si am timp si sa fac altceva ca imi organizez bine timpul,dar parca nu asa de bine cum sugereaza guestus[:D][:D] mami de [baietel]andrei 08 MAI 2008 cand tu arati cu un deget,trei degete arata spre tine.
guestus crede ca stam intr-o camera de 4 mp,ce tine si de dormitor, bucatarie si living [bang][bang][bang] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui moruna
i-am aratat sotului solutiile lui guestus la facut mancare repede si mi-a zis ca daca eu il servesc numai cu asa ceva ma trimite de acasa.[:D]ce e drept nu frec la mana sosete si nici nu calc mai nimic ca sotul poarta tricouri si imbracaminte sport,pe care daca ai grija cum o impaturesti nu se sifoneaza.am incercat sa fac curatenie in 20 min si nu mi-a mers...poate imi mai explici o data guestus[:D]eu nu am norocul lui cgeea asa ca tre sa spal vasele si sa dau cu mopul mai des...cu toate astea reusesc sa nu put a mancare ca fac si un dus dupa treaba si am timp sa stau de vorba cu sotul si am timp si sa fac altceva ca imi organizez bine timpul,dar parca nu asa de bine cum sugereaza guestus[:D][:D]
pe mine nu ma duce capul de trebuie sa dai cu mopul des! explica sa inteleg...de cite ori dai...pentru ce motiv...etc. ce inseamna curatenie de fapt...stai in santier...se depune praful 1 cm/h pe TV...intri cu namol pe picioare in casa..care e smecheria? vase des de ce speli? ai 3 farfurii seara...1 al tau...farfuria barosanului...si 1 vas de salata sa zicem. 6 tacimuri...si 2-3 pahare mincare...ai nene cuptor ?...bagi acolo si scoti dupa timpul X. Timp in care te scarpini...faci ce vrei tu. daca tu nu-ti optimizezi miscarile vrei sa vin yo sa le fac? [:D] si in fond astia la zoo invata pina si pe o maimuta sa accepte aia si aia...tu nu ai succes la un om?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus,daca tot vrei sa ajuti,hai azi pi la mini, ca io vreau sa fac ardei umpluti, sa sterg praful ,sa intaind rufele ,sa mai bag si-o ciorba si mai am si ameteli de la perfuzii si branula in vena.[:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Guestus,daca tot vrei sa ajuti,hai azi pi la mini, ca io vreau sa fac ardei umpluti, sa sterg praful ,sa intaind rufele ,sa mai bag si-o ciorba si mai am si ameteli de la perfuzii si branula in vena.[:D]
[:D]...asa...sa vina politistul sa ma prinda cum ii frec sosetele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

off topic guestus ai cumva cuptor electric? poti da instructiuni de utilizare? on topic nu stiu de ce aici la noi femeile suntem asa de obsedate de orice pic de praf si de orice scama de pe jos. nu ca nu-s adepta curateniei - imi place la nebunie sa fie curat si frumos - dar daca azi de exemplu preferam sa mergem noi 2 la o plimbare sau sa stam de povesti, restul poate sa astepte pana maine. si am introdus si regula - daca facem facem amandoi. nici unul nu avem scutire de la medic - am avut eu acum 2 saptamani da asta a fost o exceptie. si nu ne ia mai mult de 20 de minute impreuna - ca ne cam impartim treaba pe zile, nu facem totul sambata. [gravi]23+ cu [baietel] T. Carol [ruga] sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1
Guestus,daca tot vrei sa ajuti,hai azi pi la mini, ca io vreau sa fac ardei umpluti, sa sterg praful ,sa intaind rufele ,sa mai bag si-o ciorba si mai am si ameteli de la perfuzii si branula in vena.[:D]
[:D]...asa...sa vina politistul sa ma prinda cum ii frec sosetele.
aa,nooo,ca azi e OS si vine deseara la 22[:D].Oricum va aprecia ca m (l)-ai ajutat.Macar o data sa moara si capra vecinului [:D] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...