Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie in impas ?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Guestus ajut-o pe Gabriela, ce naiba...ca doar tie iti ia 20 min. sa termini treaba [:D]...si daca stau bine sa ma gandesc ai timp sa treci pe la toate care au postat aici si iti iese si tie ceva[alcool] Apropo(stiu ca-s indiscreta)...in pat tot 20min.iti trebuie sa-ti termini treaba sau acolo [nani] 20min.si restul muncesti????? Iulia[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui kokiy
Guestus ajut-o pe Gabriela, ce naiba...ca doar tie iti ia 20 min. sa termini treaba [:D]...si daca stau bine sa ma gandesc ai timp sa treci pe la toate care au postat aici si iti iese si tie ceva[alcool] Apropo(stiu ca-s indiscreta)...in pat tot 20min.iti trebuie sa-ti termini treaba sau acolo [nani] 20min.si restul muncesti????? Iulia[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
tu nu intelegi nimic..si nici nu stii nimic...totul e matematica nene...ajungi la acelasi rezultat in pat daca schimbi conditiile [:D]...adica la o presiune mai mare...la o temperatura mai mare procesul se accentueaza...poti sa scazi timpul de la 20 min la doar 2 minute. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui moruna
i-am aratat sotului solutiile lui guestus la facut mancare repede si mi-a zis ca daca eu il servesc numai cu asa ceva ma trimite de acasa.[:D]ce e drept nu frec la mana sosete si nici nu calc mai nimic ca sotul poarta tricouri si imbracaminte sport,pe care daca ai grija cum o impaturesti nu se sifoneaza.am incercat sa fac curatenie in 20 min si nu mi-a mers...poate imi mai explici o data guestus[:D]eu nu am norocul lui cgeea asa ca tre sa spal vasele si sa dau cu mopul mai des...cu toate astea reusesc sa nu put a mancare ca fac si un dus dupa treaba si am timp sa stau de vorba cu sotul si am timp si sa fac altceva ca imi organizez bine timpul,dar parca nu asa de bine cum sugereaza guestus[:D][:D]
pe mine nu ma duce capul de trebuie sa dai cu mopul des! explica sa inteleg...de cite ori dai...pentru ce motiv...etc. ce inseamna curatenie de fapt...stai in santier...se depune praful 1 cm/h pe TV...intri cu namol pe picioare in casa..care e smecheria? vase des de ce speli? ai 3 farfurii seara...1 al tau...farfuria barosanului...si 1 vas de salata sa zicem. 6 tacimuri...si 2-3 pahare mincare...ai nene cuptor ?...bagi acolo si scoti dupa timpul X. Timp in care te scarpini...faci ce vrei tu. daca tu nu-ti optimizezi miscarile vrei sa vin yo sa le fac? [:D] si in fond astia la zoo invata pina si pe o maimuta sa accepte aia si aia...tu nu ai succes la un om?
Gata am priceput - n-ai copil [bang] 2 farfurii sot-sotie + 1 bol de salata. Da' plodu din dotare mananca des si murdareste o tona - vase, linguri, haine, covoare, parchet. Dai cu mopul des pt. ca nu exista zi in care plodu sa nu verse ceva (daca ai noroc e apa, daca n-ai e borcanul cu miere [bang]). Mie imi ia aprox 4 ore sa asez jucariile pe tipuri (toate piese unui joc in cutia jocului adica). Da, stiu, fi-mea are un depozit de jucarii - asta e un copil am, jucarii imi permit sa cumpar ... Cand eram noi 2 in garsoniera - nu-mi puneam problema de femeie, stateam la job pana seara, treburile in casa erau atat de putine ca nu reprezentau o problema. Un singur copil murdareste cat aprox. 10 adulti. Daca ai 3 copii - fa si tu o inmultire. Si fi-mea e cuminte. Lipici varsat pe covor am "servit" doar de vreo 2 ori [:D] Cu plastilina e mai greu .... Sorana si Monica (5 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu pot,deocamdata.la timpul pe care-l scoate Guestus ptr curatenie, macare, intins rufe si altele... tre' sa-l convinf\g sa ma ajute ! iti ofer [flo][flo][flo]ca sa ma ierti! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui kokiy
Guestus ajut-o pe Gabriela, ce naiba...ca doar tie iti ia 20 min. sa termini treaba [:D]...si daca stau bine sa ma gandesc ai timp sa treci pe la toate care au postat aici si iti iese si tie ceva[alcool] Apropo(stiu ca-s indiscreta)...in pat tot 20min.iti trebuie sa-ti termini treaba sau acolo [nani] 20min.si restul muncesti????? Iulia[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
tu nu intelegi nimic..si nici nu stii nimic...totul e matematica nene...ajungi la acelasi rezultat in pat daca schimbi conditiile [:D]...adica la o presiune mai mare...la o temperatura mai mare procesul se accentueaza...poti sa scazi timpul de la 20 min la doar 2 minute. [:D]
ai dreptate...io chiar nimic...da nimic Sorry de interventie,dar cred ca subectu' ori ajunge la zz ori mai bine e inchis ... martisor saraca s-a resemnat si sper sa nu citeasca aici aberatiile care nu au legatura cu problema ei Iulia[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui sorana Dai cu mopul des pt. ca nu exista zi in care plodu sa nu verse ceva (daca ai noroc e apa, daca n-ai e borcanul cu miere [bang]). Mie imi ia aprox 4 ore sa asez jucariile pe tipuri (toate piese unui joc in cutia jocului adica). Da, stiu, fi-mea are un depozit de jucarii - asta e un copil am, jucarii imi permit sa cumpar ...
varsa ceva si dai cu mopul....adica murdareste 10cm2 si folosesti mopul?...cu o cirpa uda nu poti sa faci asta in 2 sec? de ce sa aranjezi jucariile pe sectiuni 4 h...de ce nu le lasi asa cum sint si le pui intr-o cutie mai mare (cu capac) ? [:D]...si le aranjezi de anul nou si de sarbatorile legale? munca ta e stilul ....unul sapa ziua si altul astupa noaptea. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui kokiy
Guestus ajut-o pe Gabriela, ce naiba...ca doar tie iti ia 20 min. sa termini treaba [:D]...si daca stau bine sa ma gandesc ai timp sa treci pe la toate care au postat aici si iti iese si tie ceva[alcool] Apropo(stiu ca-s indiscreta)...in pat tot 20min.iti trebuie sa-ti termini treaba sau acolo [nani] 20min.si restul muncesti????? Iulia[roker] mami de [iepu]Claudia (12dec.2001) si [copil]Razvan (8 iunie 2007)
tu nu intelegi nimic..si nici nu stii nimic...totul e matematica nene...ajungi la acelasi rezultat in pat daca schimbi conditiile [:D]...adica la o presiune mai mare...la o temperatura mai mare procesul se accentueaza...poti sa scazi timpul de la 20 min la doar 2 minute. [:D]
Imi place cum a ajuns discutia la legile termodinamicii... Si Guestus sunt dezamagita, tot timpul asta economisit de tine e ca sa te uiti la stirile de la ora 5? Hai ca pe forum stai la serviciu si e lume selecta pe aici, da cu stirile...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...