Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie in impas ?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Guestus auzi si tu...le trebuie menajera la 60 m2 [:D]
Da' la 100 m2 si cu bebe mic am voie? [:D]
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Guestus auzi si tu...le trebuie menajera la 60 m2 [:D]
adicatelea dupa tine Guestus, pe certificatul ala roz,in dreptul sotiei,mai sunt si cateva rubricute in care se bifeaza ca la testul grila: sotie-menajera-bucatareasa-mama-si lista poate continua dupa preferintele celui care are doar un singur statut:sot.pfuuuuu,ce visator esti tu! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui MissParker
Citat:
citat din mesajul lui Guestus auzi si tu...le trebuie menajera la 60 m2 [:D]
Da' la 100 m2 si cu bebe mic am voie? [:D]
100 m2 0 = suprafata de 10 metri in stinga si 10 metri in fata.... duci o soseta la 10 pasi in fata...daca o vezi fara sa te fortezi inseamna ca nu ai nevoie de menajera si crezi tu ca au menajera nemtoaicele alea adevarate de la bereraie ..alea care duc 10 halbe in stinga si 10 halbe in dreapta?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1 adicatelea dupa tine Guestus, pe certificatul ala roz,in dreptul sotiei,mai sunt si cateva rubricute in care se bifeaza ca la testul grila: sotie-menajera-bucatareasa-mama-si lista poate continua dupa preferintele celui care are doar un singur statut:sot.pfuuuuu,ce visator esti tu!
si-ti convine sa vina menajera sa-si bage degetele prin ceasca ta favorita de cafea...sa nu o spele bine...sa curete la WC si apoi sa-ti ciopirteasca puiul (gaina nu copilul)...sa stai cu ochii pe ea 3h secunda de secunda...sa te oboseasca cu intrebari...sa-ti ascunzi diamantele, inelele, banii inainte sa apara...etc basca constiinta ta nu o sa te lase [:D] sa te comporti ca albii cu negrii in africa..adica sa stai in pat cu piciorele in sus si sa arati doar cu degetul ce sa faca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

guestus,se pare ca ai avut experiente nefericite cu menajerele [:D] daca angajezi menajera (eu n-am deci sa nu se interpreteze.....da' imi dau cu parerea[:)]) e tocmai ca nu mai ai timp sa stai cu "picioarele in sus si sa arati cu degetu'".... se presupune ca nu faci fata cu toate....si daca lucrezi de dim. pana la 7-8 seara cand vii obosita nu-ti mai arde sa o iei de la capat cu munca inca nu stiu cate ore..... apoi o menajera e platita nu munceste gratis... de unde ai dedus tu ca spala WC-ul si apoi taie puiul!? ca doar nu-l spala cu mainile...pt asta exista perii speciale(pt wc ,nu pt pui [:D]).... etc,etc [:-@] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite asta nu pot sa inteleg...adica la ora 19 cind vii tu de la job ce trebuie sa faci asa de greu incit iti trebuie menajera. cu aspiratorul dai duminica...ce mare filozofie? si cum o lasi tu pe madam sa-ti faca de mincare...poate gateste prea gras...prea sarat...poate yo stiu ce face in ciorba aia sa te testeze daca esti imuna la bacteriile ei (ca am vazut yo filme destule [:D]) daca ai un bucatar japonez e okay ....dar asa sa angajezi pe oricine ca bucatareasa imi pare ciudat. gusta din ciorba cu lingura si baga lingura inapoi in oala...pai vrei asa ceva? [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Martisor, cam cat de mici sunt copii??? Si noi am avut o perioada grea cand copilul era mic...nu pot spune ca toate casniciile trec prin asta. La noi exclus sa angajam menajera, nu ca n-ar avea ce face in cei 75 mp [:D], de asemenea excluse chestii de astea romantice gen mers numai noi doi la munte, nici macar la un restaurant...copilul mereu prezent ... nu avem cu cine sa-l lasam... A fost greu frustrant, dar lucrurile au inceput sa se aranjeze de la sine cu cresterea copilului (la voi este si mai greu ca sunt doi). In primul rand eu nu mai eram asa de obosita, copilul mai mare, mai putin solicitant...Cel mai greu a fost intre 3 si 5 ani, cand datorita unei tuse iritative avea perioade in care tusea noaptea si cate 2 luni...iti dai seama ca eram amanadoi cu nervii intinsi la maximum, de oboseala, de ingrijorare... Sfaturi recunosc ca nu prea am...odata cu revenirea climatului normal de odihna la noi s-au rezolvat lucrurile. Nu-ti pot oferi decat suportul moral.[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus,daca nu ai avut prbleme cu menajerele(cel mai probabil dupa cum esti impotriva [8D]) sigur ai vazut prea multe filme[:D] ce tb sa faca si mancare menajera? daca e menajera face doar curat(pt mancare tb bucatar/bucatareasa-dar asta e "valabil" doar pt familiile gen columbeanu[:D]),asa ca uite,facem un compromis....angajem menajera sa faca doar curatenie!!![:D] edit: eu nu vin la ora 19 acasa,dar daca iau copilul de la scoala si mai facem ceva cumparaturi tot cam atunci ajungem... apoi daca ai un copil nu poti sa-l tii in casa ca pe pisica,el vrea joaca....si la joaca tb sa stai sa-l supraveghezi! asa ca ,ori iei menajera sa te ajute prin casa,ori bona sa-l scoata afara ,ori le faci singura pe toate si ajungi ca problemele sa te depaseasca la un moment dat... daca nu angajezi bona,menajera se pp ca te mai ajuta partenerul(asta daca nu are un job de la care sa vina numai dupa ora 20 acasa si sa lucreze si-n we-uri) ori ai o mama,o soacra,o vecina care sa te mai ajute din cand in cand... cine are copii si nu are pe nimeni sa-l ajute stie cam cum e.... cu un copil mic,orict de mult il iubesti la um moment dat tot calchezi [bang] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...