Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie in impas ?


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui gabriella1 adicatelea dupa tine Guestus, pe certificatul ala roz,in dreptul sotiei,mai sunt si cateva rubricute in care se bifeaza ca la testul grila: sotie-menajera-bucatareasa-mama-si lista poate continua dupa preferintele celui care are doar un singur statut:sot.pfuuuuu,ce visator esti tu!
si-ti convine sa vina menajera sa-si bage degetele prin ceasca ta favorita de cafea...sa nu o spele bine...sa curete la WC si apoi sa-ti ciopirteasca puiul (gaina nu copilul)...sa stai cu ochii pe ea 3h secunda de secunda...sa te oboseasca cu intrebari...sa-ti ascunzi diamantele, inelele, banii inainte sa apara...etc basca constiinta ta nu o sa te lase [:D] sa te comporti ca albii cu negrii in africa..adica sa stai in pat cu piciorele in sus si sa arati doar cu degetul ce sa faca
Iaca da,DA, daca vreau sa fac un bebe,daca dupa ani de incercari,tratamente,disperare inca nu am reusit etc. ,chiar vreau sa stau in pat cu picioarele in sus si sa arat cu degetul ce sa faca, sa-si bage nasu' ,dejtele, si in oala si in wc , sa ma oboseasca cu jdemii de intrebari , ptr ca DA ,iaca merit chiar de-ar fi sa locuiesc in 10 mp... da,ptr ca io nu vreau sa fiu decat sotie ,pentru ca sotul meu nu poate/nu stie sa le faca pe toate,pentru ca vreau sa aduc pe lume un COPIL. Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
cred ca voi nu aveti disciplina in singe [:D]...si d"aia nu va descurcati. in plus faceti mincaruri pakistaneze ce stau 5h pe foc..si voi pe linga ele cu descintatul...trebuie sa va schimbati modul de viata si alimentatie.[:D]
Guestus, daca io as fi sotia ta, si medicul ti-ar spune ca n-am voie sa ... sa... sa... sa... DACA vrem sa avem un copil, consideri ca ar trebui sa ma autodisciplinez sau sa ma disciplinezi? La lectia de "disciplina in sange" am lipsit..o fi tata bietu' de vina ,ca n-a tipat la mine cand trebuia sau mama ca-mi strangea patul si cand eram marisoara?! Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

n-a zis sa stau tzeapana in pat toata ziulica.A zis sa evit efortul, sa nu ridic greutati,sa nu car nici macar 1 kg, sa nu stau toata ziua cu mopul in mana, sa nu stau ff mult in picioare.... nu crezi ca-i destul?! de fapt, ce as mai avea voie sa fac decat sa tai 3 fire de patrunjel,sa apas pe un buton la masina de spalat si sa bodoganesc menajera (pe care n-o am,dar mi-o doresc ptr ca si sotul meu are dreptul la odihna). Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

guestus,tu ar trebui sa-ti schimbi numele in Toma-necredinciosul! [:D] uite ca nici eu nu aveam voie sa stau in picioare... cand mi-a spus medicul ca tb sa stau acasa,i-am spus ca stau pe scaun la birou si raspunsul lui a fost"pai si pe scaun tot in picioare stai!" [:D] asa ca mi-a recomandat sa-mi iau o canapea [alcool]de parca astia imi aduceau mie canapele la birou... Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu ati inteles conceptia lui Guestus, mioritica: femeia la treaba, nu are voie sa se planga sau sa beneficieze de retete: nu ai voie sa cari greutai, nu ai voie sa faci treaba...chiar daca are un bb[gravi] e barbat, asa i s-a spus[:D] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Guestus,io ma bucur ca sotia ta a fost/este sanatoasa,ca a putut sa-ti aduca macar un bebe pe lume,ca nu stii TU cum e sa-ti sece sufletul dintr-o data cand esti anuntat ca..."mai incercati".Asa ca, VIRGULA, comentariile tale in ceea ce priveste aparitia/ mentinerea unei sarcini,ce ai voie sa faci sau ce nu ai voie sa faci ,faptul ca omul de langa tine INTELEGE ca un bebe cere sacrificii, nu-si prea au rostul.Cand TU ai sa treci prin toate "chinurile" unei (poate viitoare) mame,stam de vorba...ca de la mama la mama.Pana atunci,savureaza-ti berea in liniste,bucura-te de minunatiile de copii pe care ii ai SI APRECIAZA-TI sotia chiar si ptr minutul liber pe care ti-l lasa .Revin sa "te atac" dupa ce ma intorc de la perfuzii... Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...