Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

ouale de Pasti


Recommended Posts

Ah ce dor m-i s-a facut sa incondeiez oua !Cand eram copil mama incondeia oua si imi dadea si mie un ou sa desenez pe el. Si de la iepuras ajungeam la om de zapada si ghiocei sa desenez pe un ou.MAi greu era cu ceara destul de fierbinte care imi cadea cate un strop de fiecare data,pe ciorapei! Chiar daca a trecut acum Pastele am chef de incondeiat oua! Dar nu-i nimic! Vara asta ma duc in Romania si imi aduc chisita si ceara de albine si la anul de PAste o sa incondeiez oua! Mi-a placut idee de confectionat chisita cu ac de seringa. Daca citeam inainte de Paste sigur facea si eu chisita si oua incondeiate acum de PAste. ! La toti numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pe vremuri, cei care vindeau miere in piata, aveau si ceara de albine. Eu de atunci am o bucata pe care o folosesc ani la randul. In cazuri extreme se poate folosi si ceara de lumanare,dar aia se topeste rapid in vopsea si nu prea e bine. [url="http://s34.photobucket.com/albums/d148/siminel/"]Album 1[/url] + [url="http://s25.photobucket.com/albums/c94/SiminaB/"] Album 2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...