Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat.........adoptie - cap.50


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sunt datoare cu niste lamuriri, in ceea ce priveste decizia lui Diciu de a-si inchide contul. Din partea lui Diciu va spun ca-i pare tare rau, dar spre binele familiei ei, a decis sa inchida contul, sperand ca astfel sa nu aiba parte de alte incurcaturi... Tin sa precizez ca acum vorbesc in nume personal: Stiu mai multe persoane din DPC care citesc acest forum, fix la acest subiect. Se pare ca eu i-am intalnit doar pe aceia care voiau sa afle care sunt cu adevarat problemele parintilor (adoptivi sau viitori), sa obtina un feedback direct si obiectiv al muncii lor. Si am apreciat asta. La sfarsitul saptamanii trecute am aflat insa, cu tristete si dezamagire totodata, ca sunt si unii care citesc acest forum doar pentru a vedea daca se spune ceva de rau de ei, si pentru a inchide gura persoanelor care indraznesc sa spuna adevarul. Restul mesajului l-am sters, pentru a nu fi trasi altii la raspundere din cauza spuselor mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow...eu sunt fara cuvinte...

ca si lui asi ii cerusem si lui diciu ajutorul cu niste modele de caracterizari si nu am primit nici un raspuns de la ea; apoi am vazut ca si-a inchis contul la o zi dupa. cred ca se temea de orice si oricine...

 

se recurge la asa ceva?? pentru interesul cui??

 

 

 

[ruga]pentru Emma

 

Lyme

blog DC,Impreuna Timisoara

id="Verdana">

 

"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara id="size1">id="navy">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lara,Asi,va inteleg,noi ne chinuim de 15!ani pentru al doilea copil.Doar pana la inseminare am ajuns,dar am fost la mai multi medici si spitale din Bucuresti si din tara.Mi s-a recomandat FIV,dar nu am vrut,imi era teama de eventualele complicatii.Acum imi pare rau ca am irosit atatia bani,m-am supus la operatii si am asteptat ani in sir in zadar[q]Dar poate ca acesti 15 ani imi trebuiau sa ma pregatesc sufleteste de adpotie[olala]Poimaine depun dosarul pentru atestat si STIU ca copilul meu deja s-a nascut si ne asteapta!!!

 

Diciu,te inteleg.Poate intr-o zi o sa ne povestesti ce s-a intamplat...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu comnetez ce i se intampla lui Diciu , de altfel o persoana minunata ,pentru ca acum e mai bine asa pentru ea si pentru familia ei.Intr-o zi se va termina cosmarul ei si atunci poate o sa vorbim. Sabina eu stiu ca multe DPC-uri citesc forumul nostru de atunci de cand am infiintat asociatia.Am fost surprinsa sa aflu cate persoane citesc. Maria se foloseste acesta practica ca sa te sperie , sa cedezi si sa faci ce vor ei. Salvie succes.Mult ai asteptat putin mai este. Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p2.png"]Razvan(07 martie 2004)[/url] si de [am] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asi, Sabineta, Maria, pe mine nu ma surprinde faptul ca personalul de la DPC citesc acest forum. Cred ca fac foarte bine, in felul acesta stiu cum gandim noi, mamicile adoptive, in felul acest isi pot da seama cata iubire avem de daruit fara sa punem vreo conditie, in felul acesta isi dau seama cat de mult vrem sa devenim Parinti sau ca suntem poate mult mai buni decat alti parinti. Pe mine ma deranjeaza ideea ca- in loc sa observe unde gresesc (daca au gresit in anumite situatii si sunt sigura ca gresesc de multe ori pentru ca sunt oameni nu sfinti) si sa incerce sa indrepte greselile acolo unde se poate- se supara si probabil incearca se se razbune pe persoanele care nu le intra in gratie. Stim cu toti ca nu toate persoanele din sistem sunt rautacioase, intalnim acolo si persoane cu dorinta imensa de a ajuta copilul parasit sa aibe o noua familie, iar pentru ei tot respectul. Imi pare enorm de rau pentru cele intamplate. Te iubim si iti suntem alaturi indiferent de situatie! DD ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salviae inteleg ce spui pt ca asa fac si eu,desi am 28 de ani si toata lumea imi spune(me refer la dr)mai astepata ca esti ffff tanara ,mi-e nu mi-se pare ca trebuie sa mai astept pt ca sufletul meu e ffffff gol ca nu am un copil!imi planificasem ca la 28 de ani sa-l fac pe al doilea[:D] dar..........nu sunt in stare sa fac niciunul!astept sa prind curaj........ vroiam sa va intreb oare e bine sa aratatoi pozele cu bebeii????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offff, tare m-ati speriat cu faza asta cu cei de la DPC. Si eu care tocmai cautam pe cineva de la ei care sa ma sfatuiasca. Ce incredere sa mai ai ca esti tratat correct si binevoitor daca se intampla de-astea. Eu n-am avut de-a face cu DPC inca, dar ma gandesc: oare de ce cineva ALEGE jobul asta fara a fi interesat exclusive de binele copiilor? De ce nu lucreaza in sistemul privat daca nu muncesc cu sufletul? Oricum banuiesc ca se castiga mai bine decat la DPC. Manuelita Not flesh of my flesh Nor bone of my bone, But still miraculously My own. Never forget For a single minute: You didn't grow under my heart But in it.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...