Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(42)


Recommended Posts

LEXI plimbare placuta la zoo,cred ca maria va fi fascinata de animalute mai ales ca zoo de acolo nu se compara cu cel de la noi[bang],iar in legatura cu plansul s-ar putea sa-ti simta lipsa ziua,dar noaptea s-ar putea sa planga din cauza ca nu se satura,incearca sa ii dai seara lapte cu cereale care tin de foame sau niste sandvisuri cu diverse si o cana cu lapte,incearca si asa si vezi.... andreas al meu si acum imi simte lipsa ziua dar seara cand ajung las totul si stau numai cu el,ne jucam,desenam,construim,sau mergem in parc si asa mai compensez din orele pe care le petrec departe de el si eu sufar ffff tare pt ca nu pot fi mai mult timp alaturi de el dar nu se poate sa ai totul,asa ca de acte ori am ocazia stau numai cu el pupici mariei si sper sa fie doar ceva trecator,pupici si tie,aveti grija de voi[pup][pup][pup] MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

VICKY multumesc de raspuns,deci avea dreptate prietena mea,dar oricum mi se pare groaznic de scump,dar daca e un om care nu prea are bani ce face?ramane copilul neinvatat sau sufera ca el nu poate?ce s-a ajuns in tara asta fratilor[bang][bang][bang] ar trebui sa fie in fiecare scoala afterschool si sa se plateasca o suma modica si tot profesorii scolii sa fie cei care invata copii,dar asta cred eu...... MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela, eu am stat destul de mult pe ganduri, si eu si sotul suntem bugetari si 800 Ron insemna un salariu! Dar am ajuns la concluzia ca daca gaseam pe cineva sa stea cu el acasa, tot cam atat ne costa, si poate nu facea nici lectiile cu el. Pentru mine, asta a fost varianta cea mai buna, desi asta a insemnat ca si eu, si sotul, am strans cureaua la alte cheltuieli. Sa spun de cand nu ne-am cumparat o pereche noua de pantofi sau blugi? Dar ma rog sa fim sanatosi, sa putem sa-l tinem acolo pana in clasa a IV-a, pentru ca eu una consider ca e o investitie in educatia lui, nu o fitza de-a mea. Intr-adevar, in scolile generale, la clasele I-IV, asa ar trebui sa fie, sa aiba after-school, dar cum in invatamant toate merg din ce in ce mai prost, nimic nu ma mai mira. Iar pentru cine nu-si permite asa ceva in sistem particular, ce sa mai zic? Mi se rupe sufletul pentru ei... pentru parintii lor, care si-ar vinde si sufletul ca sa le poata oferi cat de cat strictul necesar, nu mai mult[:(]. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, ma bucur ca bolnaviorii sunt mai bine [pup] nasucurile lor si-al lui andy si=al lui dani (fiecare cu problemutza lui si sa treaca definitiv) lexi, sa aveti distractie placuta la zoo...si ai mei de fiecare data cand merg acolo(desi au fost de n ori) cu greu se lasa plecati acasa [:D] Dory [pup] alexa ciupita de puricei...nasol momentul stiu si eu cum este...noi avem acum 3 "dulai" in curte(am avut 5 dar unul a murit de batranete si una de cancer) [q] si desi le facem deparazitare si tot ce trebuie tot mai aduna cand e seceta afara si apoi paseaza cate un puricel pe alex si ruxi si tot asa nasol se scarpina [bang] vio [pup] nu mai zici nimik? ce mai face mihnea? simona [pup] tot ce e mai bine pentru copilashi...sunt convinsa ca ai luat o decizie buna schimband gradinita daca asa ai simtit.... criiiissss [pup] ai mai nu mai intri delok? mi-e dor de voi andre-ea si de voi la fel...ce mai face tudorica/ [pup] aici ne-au dat un unguent...calma med...dar cam fara efect de ieri dpa masa sunt posesoare de [auto] asa ca pot sa ma plimb in voie [:D] este la fel ca cea de acasa aceeasi marca si culoare [:D] va [pup] pe toate monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, am aparut si eu...ca daca strigati tare ,ce sa fac?![:D] Vicky,imi pare tare rau de ce ati patit,bine ca a fost numai atat...ce sa mai zici acum? Monica,sunt pe-aici[:D]...Mihnea e bine,e la bunici,maine plecam si noi din nou*(ca am fost de Paste) sper sa fie vremea buna ca vrem sa mergem pe la tara! altfel nimic nou,eu am lucrat zilele astea,am citit ce ati scris...da' iar am cazut in cap[:D] Mire,vrei sa-l dai pe cel mic la after?[:D] mai ai pana atunci... noi ne gandim sa gasim pe cineva(apropo daca stiti!) nu pt ca n-ar fi bine acolo,dar pt el e f obositor... zilele astea a dormit 2 zile aproape continuu,e terminat...cred ca unde a luat-o asa in fortza[:D] ca eu nici nu l-am pus sa faca nimic la gradi(poate ca trebuia,nu stiu) .... e f greu pt el(vorba soacar-mii,"trebuia acum sa-l dai la scoala"[:D].....eventual cand se insura[alcool])ca e rasfatat si na,e greu sa fii atent atatea ore si sa mai faci si teme[:D]... prea multe vrem noi de la el,ca el vrea doar desene...ce naiba sa fac?![alcool] sa-l lasa asa in adormire?! asta e viata si cum se descurca altii de varsta lui sa se descurce si el.. oricum,mai are putin si vine vacanta![:D] a lucrat zilele astea cu bunica-sa ca avea de adus la zii ursuletii aia de te tot invata sa fac o gramda(si tot prost ramai[:D]) si a mai si citit [:D] da' greu mama!!![bang]greu tare,parca caram la pietre de moara[:D] greu in general cu scoala asta,nu la citit! n-or fi dat astia cu untura pe scoala sa o manance cainii, in vacanta asta?![alcool] in fine,lasa ca ne desteptam noi...adica ne vine noua cheful de invatat[:D] va spun si eu mini-vacanta placuta si va imbratisez cu drag pe toate, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la cafeluta si eu.... MONICA sper sa fie de la ce te-ai gandit tu,multa sanatate si sa ne spui ce ati mai facut si eu sunt cam suparici,cumnata mea si-a gasit pe altcineva si fratele meu e o fire mai sentimentala si sufera,iar eu chiar nu stiu ce pot face pt ei.....ce nasol e sa te simti asa neputincios...[bang]asta e... azi vrem sa iesim un pic prin herastrau sau pe undeva si abia asteptam,sper sa tina si vremea cu noi va pupic pe toate si va doresc un 1 MAI de neuitat[pup] MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, Mire, saru mana...suntem mai bine...desi a mai tras vreo 3 serii dupa aceea nasoala insa nu mai avea ce [bang] si se simtea rau...dar dupa cateva ore in care eu speram sa se culce si sa bea doar putin ceai pe la 23 zicea ca-i e foame [bang] i-am facut putina paine prajita(fiindca mi s-a parut ca si kk daduse in diaree) si cu branzica si n-a vrut decat putina paine si urla ca vrea lapte...i-am dat ca nu ma intelegeam cu ea... acum este ok, a baut putin lapte(ca-i lesinata fara el) a mancat o banana si un biscuitel...destul ca nu-i nici 10 [:D] Imi pare tare rau pentru fratele tau, e tare nasol in situatii din astea...varul meu(care-mi este ca un frate) s-a despartit deja de sotia lui(sunt finii mei) au si un baietel de 7 ani jumate...e aiurea rau...si tot asa am fost si eu...neputincioasa si e tare aiurea...lor nu ma indoiesc ca le e bine fiecare implicat in alta relatie(iubesc, sunt fericiti traiesc povesti de dragoste adolescentine)...dar nepotelul meu a ramas la matusa mea(mama varului meu) el nu vrea sa stea nici cu mama nici cu tatal lui...a zis ca el nu pleaca de-acolo de la bunica lui fiindca e singura care-l iubeste [q][bang] si-uite asa sunt plimbari scurte cu ei, pe rand...off...aiurea... noi pregatim un gratarel, nu cred ca iesim f departe de casa fiindca sta sa ploua [pic] va [pup] pe toate...sa petreceti frumos monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Mirela imi pare tare rau pentru fratele tau. Nu de mult cea mai buna prietena a mea, care imi este si nasa de cununie, a trecut prin asa ceva. Timp de cateva luni am vorbit cu ea in fiecare zi ore intregi pe tema asta. Acum si-a gasit si ea fericirea alaturi de un alt barbat. Intentioneaza sa se casatoreasca anul asta, vor si un bebe, vor sa isi cumpere si o casuta a lor. Incet incet au intrat lucrurile pe un fagas normal. Din pacate nu ai ce sa faci. Doar sa ii fii alaturi si sa il asculti. O sa treaca. Monica bine ca a trecut si ca acum e bine Ruxi. [pup] In alta ordine de idei, super tare chestia aia cu teatrul la gradinita, respectiv la scoala. Pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc ca si piciul meu va beneficia in curand de sistemul educational romanesc. [batcap][batcap][batcap] Dar asta e. Ne-om descurca noi cumva. Sa stapanesti sanatoasa masinuta. Sa ai drumul lin si fara incidente. Vio [pup] nu mai fi suparata din cauza scolii. O sa se dea el pe brazda pana la urma Lexi nu stiu ce sa zic de problemuta ta ca piciul meu e inca mititel. [pup] si sper sa treaca repede Nu mai stiu ce vroiam sa zic. Cand imi aduc aminte revin. Sa aveti o zi frumoasa [pup] Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...