Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(42)


Recommended Posts

Buna tuturor. Alinutzza, imi pare tare rau ca ai probleme, din pacate nu cunosc niciun medic homeopat. Monica [pup], succes lui Alex la after si multumim pentru vestile despre Andreap. Nastere usoara, bebelina sanatoasa si sa stapaneasca sanatosi masina. Aissa, te-am visat azi-noapte, te pregateai sa pleci la mare![;)] Vin si eu cu poze de la gradina zoologica, incepand de [url="http://good-times.webshots.com/photo/2133711270080661446bWquKc"]aici[/url] [pup] toate fetele si toti copilasii! [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Vio, felicitari pt. -FB. E bine la after la Dani ca e particular, si are si program de somn, de plimbari, de vizite la muzee, etc. Dar ne si costa... Invatatoarea lui Dani merge de 3 ori/sapt. la un after, tot particular, era mai ieftin dar nu asigura transport, masa... nu dormea acolo. Ca aveau fel de fel de activitati (ziceai ca e clubul copiilor, desen, muzica, cum povesteste Monica). Mi-ar fi placut, dar cine sa-l duca? Si daca gaseam pe cineva, pai cat plateam persoana, cat cheltuiam cu pachetelul, ajungeam cam la aceeasi suma. Si nici nu manca de pranz mancare calda, nici nu dormea! Lasa, ne mai chinuim si mergem aici mai departe. Abia ne-am invatat[:D]! Ei obosesc repede, (Mihnea e dovada) cu toata energia lor. E grea clasa I. Trebuie sa se obisnuiasca cu d-na, cu statul in banca, cu invatatul[:(]. Cat si ce sa le ceri, ca-s copii inca, la cei 6-7 ani ai lor. Unii sunt mai responsabili, altii mai boemi. Si baietii clar sunt cei boemi, fetele (unele, ca nu toate sunt la fel) sunt mai responsabile. Are Dani o fetita in clasa... face cat 3 baieti! Nu sta in banca o clipitica, tot timpul rade, vorbeste, nu conteaza ca e ora sau pauza, ca e d-na sau nu... Si Dani, cat e el de cuminte, si el are mintea imprastiata... A avut de lucru la mate, pe vacanta, o fisa (jumate de foaie A4, deci putin). A uitat sa-mi spuna. Eu, am cotrobait in caiete, m-am uitat in carte, fila cu fila... Foaia cu pricina era IN coperta cartii. Cine sa o vada, ca eu nu[ups]. Si s-a dus cu tema nefacuta? Dar a scris aseara, la after, si tema pt. azi, si cea de vacanta. Daca-i uituc. Asa ca... nu e Mihnea singurul (daca asta te consoleaza[:)]). Pe masura ce cresc, o sa devina si ei mai responsabili. O sa vezi! Lexi, frumoase poze. Monica, ce mai gatesti bun[pofta]? Va [pup]cu drag. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Feleor, [pup] si va multumesc. Astazi nu am facut mai nimic, pt. ca baiatul care ma invata a trebuit sa depuna baza de date pana la ora 14 si a trebuit sa lucreze el ca sa o poata preda, iar cand a terminat a plecat sa-si ia fata de la gradi asa ca am plecat si eu odata cu el ca nu-si avea rostul ca sa mai stau, maine nu ma duc pt. ca este el iarasi plecat din firma ca sa duca datele in alta parte, de-abia poimaine a zis ca sta si ma invata, imi face schite [:D](ca la scolari) Acum ma duc in pat ca sa culcat Alexa si poate adorm si eu putin ca azinoapte pe la 4 sa trezit cu dureri de burtica si a facut kk de vreo 4 ori in interval de o ora, cred ca sa deranjat la stomac de la ceva, asa ca astazi o tin la regim. Vio, felicitari pt. ft la mate. Viky, incearca macar sa stai si tu in pat putin cand ajungi acasa, chiar daca nu adormi, sa te odihnesti. Monica, nu ne spui nimic de Alex? Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, Alex e super incantat de activitatile de la after mai putin de 2 fetite "tartore" care cica necajesc pe toata lumea si inclusiv pe el cu vorbe si chiar fapte [:(] una chiar i-a dat un pumn sau ceva de genul asta si el a zis ca nu i-a facut nimik fiindca e "femeie" [:D] azi am vb cu profa si coordonatoarea si le-am spus ca in cazul asta alex renunta sau le-o "trage" si el fetitelor si a zis ca o sa ia masuri...deocamdata suntem in probe...n-as vrea sa renunte din motivul asta mai ales ca el si-a dorit atat de mult sa mearga. in rest toata lumea il lauda ca se descurca minunat...Doamne ajuta! sincer nu ma asteptam ba chiar credeam ca o sa avem probleme serioase cu el(cel putin la sistemul astora se descurca...nu stiu cum o sa fie acasa) [:D] ruxi din nou ma ruga sa nu o las singura la gradi sa stau si eu cu ea [:D] apoi totul este ok am facut ieri niste colac secuiesc(Kurtos kolac) si in rest...papitza normala [:D] supa, ciorba, snitele cartofi prajiti, am pus muraturi...cam astea...) vio, dory, vicky, mirela, cris, Alinutza, andreap, andre-ea, raluca, simona, viovio [pup] pe toate monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Monica, colac secuiesc[pofta]? E buuun! Dory, nu sunt invatata sa dorm dupa-masa, daca ma pun in pat ma scol mai ametita decat daca as fi baut[alcool]... las'ca vine wk si recuperez[^]. Vio, cum ziceam, nici Dani nu e atent! Ieri, la after, nu mai stia nici cat fac 3+3, a avut de desenat un robotel din figuri geometrice si s-a stresat ca el nu poate trage o linie dreapta (poate, dar nu vrea[bang]), asa ca iti imaginezi...Cred ca au momente cand se blocheaza/ clacheaza si ei[:(]. Azi ar trebui sa gatesc, sunt in pana de inspiratie - ceva usor, fara calorii[:D], fara carne... si sa le placa la toti. Greu, dar nu imposibil. Va [pup] si va las o [cafea]fierbinte. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Fetelor, am o stare asa nasoala, cred ca din cauza vremii este... Viky, pai mai ai putin pana la we., si te poti odihnii, te-ai decis ce faci de mancare? Monica, ce dulce a fost Alex: "nu ia-m facut nimic fiindca e femeie" [:D], tu nu ia-i spus ca daca fetele respective continua sa fie tot asa refe sa [duel] si el? Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dory, am facut niste ficatei de pui cu mamaliguta, am mancat ca haplea[ups] si acum mi-e rau de moooor[vom], ca am probleme cu bila si mereu o patesc, dar nu ma invat minte[bang]. Azi mai toate colegele se plangeau de ameteli si dureri de cap. Vremea e de vina. [pup] sa treaca! [pup] la fete, sa aveti o dupa-amiaza placuta. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

super idee..ficatei cu mamaligutza...deci maine toata rahova face felul asta da/ [pofta] ce ne facusi tu vicky [:D] [pup] pe toate alex si ruxi au fost incantati astazi la gradi si scoala...eu am avut putin de alergat cu finuta pe la dr sa-i citeasca rezultatele la analize apoi am fost la balaceala [:D] somn usor monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna [:D] eu am facut pizza!! ca fi-meu nu mananca ficatei[alcool] de fapt el n-ar manca nimic...afara de spaghete!( sa va invatati fetele sa faca n feluri de spaghete...asta in caz ca se gandeste vreuna sa-l cucereasca pe Mihnea[:D]).... ieri ne-am cerat toata ziua[bang] am avut din nou scandal pe strada!!![bang] de la scoala pana acasa(ca am mers pe jos m-a inebunit!-noroc ca aveam casti si mai atenua din ce spunea[:D])...intr-un final(aproape de casa )s-a dat seama ca nu-l prea ascult si mi-a zis"aha,eu vorbesc ca fraieru' degeaba! si tu asculti muzica[:D]") pe urma m-am suparat pe el si i-am zis ca am stricat prietenia,ca eu sunt doar mama lui si imi fac treaba ca asta e...si gata s-a terminat cu mofturile,cu excursiiile ..cu marea... marea a fost cuvantul magic[:D] ca imediat a fost baiat cuminte si cand eu i-am zis ca m-a facut sa sufar mi-a zis ca si eu l-am facut pe el sa sufere[:D] asa ca suntem chit... prin urmare a citit ,a scris si a vrut singur sa-si faca socotelile[bis] eu am facut pizza,el a facut o parjitura din restul de coca...pe care a pus miere[^] cica e desertul...a vrut sa o manance dar a iesit prea tare[alcool]... dar mai incercam.... ca cica el de mic studiaza cum fac eu la bucatarie....si sa-l las pe el singur sa faca prajituri[:D] va pup si numai bine, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...