Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(42)


Recommended Posts

Mama, Vio, pizza[pofta]! Ei bine, faceti voi ficatei azi, ca eu imi scot sotul in oras la o pizza[:D]! Ca Dani nu mananca nici ficatei, nici pizza, ci tot paste fel de fel, idem Mihnea[:D]. Doar ca el le mananca numai cu unt si branza (si aia doar putin sarata), fara sosuri, parca ar fi la spital[xx(]. Va [pup] cu drag! Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia] eu sunt acasa cu ruxi, iar e bolnavioara si nu am dus-o la gradi...tusea putin si la fel ca data trecuta cand a facut entero-viroza aia nenorocita a apucat-o iar durerea de burtika, respira greu cu toata burtika asa...a si vomat..nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai zic...cum le ia si de unde la ia [bang] ca doar a facut si inainte de a merge la gradi(deci nu pot da vina pe asta) am inceput sa ma gandesc daca nu-i vreun microb care cedeaza doar temporar si apare cand ti-e lumea mai draga...(poate o trebui tratat cu antibiotic)...nu stiu zau...dar parca nu trece saptamana ca iar are ceva, abia astept sa vad ce zice dr-ul...desi prevad acelasi tratament cu siropele de tuse+un fel de debridat si cu asta basta...trece in 2 zile si apare iar cine stie peste cat timp [bang] alex este la scoala+sfter dupa aceea astazi are judo, spaniola, teme, joaca ieri au avut innot, flaut, teme+joaca numai activitati interesante aaa...si este lider in clasa de ieri(impreuna cu alti 2 colegi) s-au ales 3 lideri...cred ca un fel de sef de grupa cum era la noi pe vremuri daca mai tineti minte [:D] numai a fara snurulete...doar cu sarcini [:D] vio, deci de azi ai baiat cuminte [pup] vicky, [pup] e bine ca scapi repede cu paste [:D] va [pup] pe toate monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, ce baiat sensibil e Mihnea, si pe de-asupra si bucatar, [pup] Vicky, pai il invit pe Dani pe la noi ca exact astfel de paste de care ii plac lui mi-a facut mama astazi [:D], [pup] Monica, [pup] Ruxitza bolnavioara, sa se faca repede bine, ai fost la dr.?, ce tratament va dat?Ce activitati interesante are Alex la after. Alexa vad ca este bine, kk nu a mai facut de ieri de la ora 14, dar mi-a spus mama ca azi pe la 14 ia spus ca o doare burtica, nici nu stiu ce sa zic....., ieri si astazi a fost tinuta la regim in proportie de98% caci mai scapa cate ceva ca mai vede copii pe afara sau in magazin se autoserveste singura [bang] Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dory,(ma bucur ca alexa este mai bine [pup] ) dr-ul mi-a spus ce n-as fi vrut sa aud niciodata in viata mea [bang] dupa parerea lui ruxi a facut o criza de astm(destul de puternica) el a "intors" toate simptomele...pe fond de raceala(nas curgator, tuse, febra) se declanseaza criza de astm...din cauza ca nu mai poate respira klumea(stiti ce va ziceam ca ruxi cand respira angreneaza toata musculatura burticii [bang] ) agitatia asta ii da stari de voma si dureri de burta...asa ca dupa consultatia de la clinica si un spray pentru astm ne-a trimis direct la spital unde au pus-o pe ruxi la oxigen [bang] (ea era totusi cel mai fericit caz de la terapie intensiva) fiindca mai erau acolo cu perfuzii, transufzii si alte nebuneli...de unde plangeam si ma dadeam cu capul de pereti ca ce are copilul meu Dumnezeu m-a trezit din nou la realitate si mi-a aratat ca se poate mult mai rau [bang] i-au facut si radiografii la plamani si sinusuri asteptam sa mergem maine cu ele la dr sa vedem ce zice... dupa prima sedintza de oxigen ruxi era alt om...o dusesem acolo aproape carpa si dupa 15 min de stat la masca cu oxigen incepuse sa mute mobilierul prin camera de terapie intensiva, sa zica ca-i este foame(asistenta spunea ca s-au irigat plamanii, ca s-au deschis...si de aceea se simte mult mai bine) a spus ca este posibil ca clima de aici sa fie favorabila pentru astm si in europa sa nu mai aibe nimik...oricum a spus ca in 3 zile nu mai are nimik(nu mai avea ea nimik si fara tratament...dar nici nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla daca nu mai respira klumea) [bang] si sa urmarim cat de des apar aceste crize...daca se indesesc cred ca luam decizia sa venim acasa in ro... acum suntem sub observatie si urmam un tratament(ni s-a mai spus ca nu este astm din acela pentru toata viatza ci o forma usoara de astm) dar totusi...cand am auzit asta va dati seama ca mi-a cazut cerul in cap [bang] cam asta a fost astazi...Dumnezeu stie ce o sa fie maine va [pup] pe toate si va doresc somn usor monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, aoleeeu,daca o fi buna...ca am citit ce a scris Monica si m-am speriat rau! eu zic ca o sa fie bine,poate n-o fi chiar asa... nici nu vreau sa ma gandesc [bang]... sanatate multe papusicii mici si scumpe![pup] felicitari lui Alex ...sa stii ca i-am povestit si lui Mihnea si i-am zis ca tb sa fie si el printre primii ca doar e geaman ca si Alex si gemenii sunt destepti[:D] oricum ieri a luat -FB la dictare.......si el cica gata a indreptat nota de acum nu mai tb sa invete[:D] Dory,Vicky,Alina,Lexi,Mire si restul fetelor[pup] o zi buna sa aveti Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata fetelor offfff...MONICA multa sanatate ruxitei si sper sa fie ceva trecator,aveti grija de voi,multi pupici si sanatate printesei[pup][pup],sa ne dai vesti bune nu am mai scris din lene dar de citit v-am tot citit,suntem bine,ieri am facut si noi mamaliguta cu ficatei si mujdei si a mers la fix... altfel...pe langa casa...cu bicla,cu trotineta,eu cu racelile mele...si tot asa... va pupic dulce si va doresc un weekend minunat MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, nu te ingrijora, astmul se trateaza, iar cel de la copii se vindeca total. Si Dani a avut, si doar l-ai vazut, e vesel, sanatos! Bine, ca raceste f.des, ca are imunitatea f.scazuta, asta este, dar crize nu a mai facut de 2 ani! Si asta fara sa mai faca tratament. Nu te speria, nu te panica, totul va fi bine! Te [pup] cu drag, [pup] Ruxita sa se faca bine si [pup] si liderul de clasa! Dory, sanatate Alexutei. Mirela, multa sanatate. Va [pup] cu drag, sunt dupa-masa azi, si plina de treburi, fax-uri, telefoane si alte cele... Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, Bine ca ati fost la timp la dr., ma bucur ca acum se simte bine Ruxita, multi pupici si sa ne dai vesti bune Vio, felicitari pt fb lui Mihnea de la dictare. Mirela, lene zici? sa-l intrebi pe sotul tau daca nu cumva stie sa descante de lene [:D], daca nu stie ii spun eu reteta, poate asa intrii si tu si scrii mai des daca fuge lenea [:D], sa nu dai cu [neand], Vicky, voi ce mai faceti?, nu ne-ai scris deloc azi. Fetelor, ati vazut ce poaie a tras afara azi?, cu piatra [:(], parca vad ca iar se distrug toate culturile, cradinile, pomii anul asta [:(][:(], acum ca sa culcat fata cred ca ma asez si eu langa ea ca vremea asta ma trage la somn [:D] Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...