Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(42)


Recommended Posts

buna fetelor multumesc [pup] ca sunteti alaturi de noi, ruxi se simte bine, mai tuseste dar nu mai respira greu...am urmat schema pe care ne-a facut-o dr-ul i-a dat de facut inhalatii dintr-un spray(cu masca) si aici doctoritza de la spital unde am fost la oxigen a zis ca o sa-i treaca...Doamne ajuta! vicky, lui Dani la ce varsta i-a aparut? si cam cat timp a facut crize si ince contau ele? hai ca te-am zapacit [:D][pup] vio [pup] alex se descurca aici f bine...sa vedem acasa cum o sa fie ca este alt sistem complet...si la gradinita d-na zicea ca ramasese clar in urma [bang][:D] dar el a fie sanatos ca recuperam noi...oricum de la toamna ma apuc sa fac cu el si dupa programa din ro...pana atunci il las sa-si intre bine in ritmul de aici felicitari lui Mihnea pentru fb de la dictare...si alex are astazi dictare sa vedem ce-o face dupa scoala are circ, apoi flaut si innot...am zis ca facem schimb de info...el ma invata flaut si eu pe el pian [:D] apropo nici acum nu ne-a ajuns pianina [bang] Mirela [pup] sanatate si tie sa te faci bine in seara asta avem petrecere organizata de gradinita ruxandrei cu haine de epoca...cu ce m-oi imbraca...nu stiu...pe ea am rezolvat-o i-am cumparat o rochitza de printesa coronitza si bagheta(ca asa a vrut ea), alex o sa mearga intr-un costum de haine elegant [:D] ...si o sa fie printul ei [:D] dar eu si tati...mai slabutz la vestimentatie [:D] noi o sa fim cu dansul si mancarea ca au zis ca or sa puna muzica din anii 60' pana in 80', o sa fie si expozitite, multa distractie pentru astia mici, mancarica si tot ce se poate...toate la preturi modice ca sa se cumpere mult si sa intre toti banutii in "buzunarul" gradinitei si astfel sa aibe conditii mai bune copilashii la gradi.. v-am povestit ca sa vedeti cam care este sistemul lor de strangere de bani aici...nu asteapta de la guvern...ci putin cu putin prin tot felul de activitati pe care le organizeaza...strang bani si modernizeaza incet, incet...dar sunt super devotate educatoarele si directoarea...practic ele gatesc, aranjeaza sala, se ocupa sa aduca expo, muzica...tot va [pup] pe toate sa aveti un sfarsit de saptamana minunat monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Dory, odihna placuta, [pup] fetele. Monica, Dani a fost diagnosticat cu astm la 3 ani si un pic, dupa cateva raceli repetate. A facut tratament (inhala dintr-un tub), el nu a facut decat cateva crize si nu foarte puternice, in decurs de luni de zile. De cate ori a fost racit, i s-au prescris anumite medicamente, si nu a mai facut o criza de 2 ani. Am fost cu el si la o dr. pneumolog, a facut spirometrie, si ni s-a spus ca putem renunta la inhalant. Dar mereu am in casa 2 siropuri pe care i le dau cand e bolnav, tocmai ca sa evit sufocarile. Cum se manifesta Dani? Tusea f. rau, si avea un zgomot cand respira, ca un gajait. Si in criza se sufoca pur si simplu, nu mai putea sa respire. Tin minte ca atunci cand il apuca eram ingrozitor de speriata, dar ma tineam tare, il luam in brate si-i repetam mereu: respira, Dani, respira, deoarece el in criza aia avea senzatia ca se sufoca, si daca se panica, nu mai respira. Am trait niste clipe de cosmar[:(]. Multumesc lui Dumnezeu ca e bine acum, chiar daca raceste des. O sa treaca si asta, creste, se dezvolta, o sa se intareasca si sistemul lui imunitar. Trebuie! In orice caz, e bine sa-l vada si un dr. pneumolog, si un alergolog. Alergiile pot provoca astm. Aici e simplu testul, i picura pe mana diferite substante, daca se inroseste mana in locul respectiv, e alergica la ceva. E bine de facut acest test. Pana sa ajungem noi la nivelul lor de civilizatie, mai e. Ei stiu sa se descurce, noi asteptam sa ne dea guvernul[xx(] Multi [pup] si nu ezita sa ma intrebi orice, sunt alaturi de voi. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vicky, merci, chiar ma-m odihnit astazi, numai ca ma trezit un nene de la gaze sa faca un control , ca altfel as mai fi dormit [:D]. Fetelor, Alexa nu pot spune ca a avut ceva de lunga durata sau ceva grav, cred ca a fost o indigestie de la mancare, a facut kk mai moale intr-o zi si acuza dureri de burtica, vad ca nu mi-a mai spus ca o doare burtica, zice asta doar cand nu vrea sa manance [:D], kk nu a mai facut de 2 zile. Intradevar interesante acivitati au copii la gradinitele de acolo, ti-ai gasit cu ce sa te imbraci?Cand ai timp trimite-mi si mie niste poze cu voi pe mail sau mes ca tare as vrea sa va vad, [pup] Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] m-as risca sa zic ca suntem putin mai bine, nu a mai tusit decat spre dimineatza, noaptea este nasol cu pufurile din inhalator(fiindca ii dam din 4 in 4 ore) si se nimereste si noaptea si atunci ne certam cu ea ca nu vrea sa stea si tipa...de marti insa trecem pe pufuri din 12 in 12 ore(dimineata si seara)timp de 6 luni [bang] aseara a fost foarte frumos la petrecere, la inceput a fost serbare fiecare grupa a avut un cantecel-dans apoi distractie... [pup] pe toate si va doresc un we fain monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] m-as risca sa zic ca suntem putin mai bine, nu a mai tusit decat spre dimineatza, noaptea este nasol cu pufurile din inhalator(fiindca ii dam din 4 in 4 ore) si se nimereste si noaptea si atunci ne certam cu ea ca nu vrea sa stea si tipa...de marti insa trecem pe pufuri din 12 in 12 ore(dimineata si seara)timp de 6 luni [bang] aseara a fost foarte frumos la petrecere, la inceput a fost serbare fiecare grupa a avut un cantecel-dans apoi distractie... [pup] pe toate si va doresc un we fain monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Monica, ma bucur ca sunteti mai bine, hai ca mai este putin pana marti si nu o mai chhinuiti sa o treziti din somn ca sa-i dati cu pufurile. Restul fetelor pe unde sunteti? Noi astazi am fost pana in Carefour ca maine Alexa este invitata la ziua de nastere a unei prietene si a trebuit sa-i luam cadou, bineinteles ca pe langa cadoul fetitei ia-m luat si ALexei cate ceva, eu mi-am luat un scaun pt. birou ca cel vechi se cam subrezise si uite asa am cheltuit o gramada de bani [bang]. Alexa a ramas la mamae in acest timp si au fost in parcul Sebastian, mi-a spus mama ca sa terminat balamucul de acolo si este gata, mi-a spus ca este superb. Va pup, sa aveti un we. frumos. Dory & Alexa [zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica insanatosire grabnica lui Ruxi! Nu am mai intrat de mult pe aici si uite ce aflu [:(] Si Vladut tuseste si un doctor anul trecut spunea ca e tuse asmatica. Dar spunea ca nu se da diagnostic de astm la copii pina la 4-5 ani, pentru ca nu sint relevante analizele alergologice. Anul trecut a tusit din februarie pina in iunie, anul asta iar tuseste, mai ales noaptea si cind doarme. El nu am avut crize de astm sa nu poata respira. Ruxi a facut criza sa aiba nevoie de oxigen dupa un episod de tuse uscata si insistenta? Multa sanatate! Noi miine plecam cu masina la Paris. Am intrat in concediu (desi am lucrat si ieri, si eu si sotul meu), azi facem bagajele si miine plecam. Mergem pe la prieteni si vrem sa ajungem prin multe locuri, in special in Franta si Belgia. Ma bucur ca au terminat in Parcul Sebastian, am vazut si eu putin si arata foarte bine. Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)] Simona & Vladut (27 februarie 2005) Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro [URL="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=21"]Despre Andrei[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...