Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere(42)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 197
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

[:D]sunt si eu pe-aici! Monica,unde m-ai vazut?![:D] eu nu fac mai nimic anu' asta[alcool] ca mi-e lene...mi-a luat Mihnea toata energia[alcool] o sa mergem la socrela si cica face ea.... asa ca nu ma mai obosesc...oua am luat gata vopsite[^]' poate incerc un cozonac,da' n-as baga mana'n foc... si ceva de miel...friptura! altfel,suntem ok... Mihnea a fost azi la opereta unde a vazut "o nopate furtunoasa" cica...cum o fi si asta ,nu stiu[:-/] si asteptam vacanta[bis] [pup]pe toate, Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela n-am reusit sa ajung. De fapt n-am iesit deloc azi din casa din cauza de copil plangacios si care nu mananca si pe care il apuca somnul cand ti-e lumea mai draga. Mama lor de dinti!!!!! O sa trec maine - trebuie sa ies musai din casa ca mai am si niste facturi de platit - si o sa iti zic ce aflu. Eu as vrea sa ma duc totusi in timpul saptamanii ca ma gandesc ca sambata o sa fie aglomerat si piciul meu n-are rabdare sa stea degeaba prea mult timp asa ca trebuie sa scapam repede. Eu habar nu am inca ce bunatati sa fac, oricum miel mananca numai Cristi (sotu' din dotare). Si oricum orice as face, putin probabil sa aiba legatura cu mancarurile traditionale de Pasti. Fug ca s-a pus piciul pe urlaaaaaat. Azi a reusit sa imi puna creierii pe bigudiuri. Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow...super la opereta...si i-a placut? [pup] f bine mergi la socrela si te odihneste Alinutza eu cred ca fac asa: o salata(ori poienita cu ciuperci ori o salata boeuf) oua rosii. drob(din ficatei de pui fiindca sotului nu-i place din alt timp de ficat) [:D] ciorbitza/supa pentru astia mici friptura de miel, pui, vita, porc, curcan...cate putin din fiecare legume asortate la cuptor cozonac Pasca cu branza si stafide si poate si una mica cu ciocolata si in loc de prajitura ma gandesc sa fac o inghetata cu maracuja restul daca o mai fi cate ceva...incercxari, experimente...sa vad ce timp si chef mai am monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Ieri am avut treaba, si la serv. si acasa, dar am terminat. Yupii! Gata curatenia[biz]! Azi mai am sa curat nuca, si sa fac ultimele cumparaturi (mi-a lasat socrela o listaaa[bang]). Noi o sa pregatim asa: oua rosii, drob de miel, bors de miel, friptura si stufat, tot de miel, se intelege[;)], pasca si cozonac. Noi si arabii, am manca miel, oaie si berbec cat incape[:D]. Vine maine si socrela si se apuca de gatit[papica], sa vezi arome in casa[pofta]... Acuma [fuga]sa beau[cafea]cat e fierbinte, ca mi-e cam frig[xx(]. [pup]fetele, sa aveti o zi minunata. Vicky http://community.webshots.com/user/viki39
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata, Vicky,ne-ai lasat si noua cefea? sau ai baut-o tu pe toata?![:D] moama,ce de bunatati la voi fetelor!!!!...Monica[pofta] bine ca nu mai poftesc[:)] dar eu tot sunt pofticioasa...Vicky si mie imi place mielul,cu oaia si berbecu' nu prea ma incurc [^] eu,da..ma mai odihnesc[;)] dar maine cred ca fac cozonac si poate pasca...pt noi cand ne intoarcem de la soacra-mea![^] o zi buna sa aveti[pup]...si pt fetele care au treaba multa si nu mai vin in vizita [pup][pup][pup] aaaa,am uitat[:)]...am vazut poze cu Alinuta si voiam sa spun ca sunteti frumosi tare si va sta bine impreuna[pup] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata si noi ne inscriem la categoria mancatori de miel,oaie si berbec MONICA pai tu iti permiti sa mananci inghetata,dar noi pe frigul asta....[alcool] ALINUTZA sa imi spui ce ai aflat,si nu mai fi suparata asa sunt copii cand sunt mici dupa 1.5ani sa vezi ce cumintei sunt[:D] DORY pe unde umbli?nu mai zici nimic? ce mai face frumusetea aia mica? VIO eu am facut comanda de 10 cozonaci la cofetaria cea vestita si m-am scapat de facut[;)] LEXI voi ce faceti? unde petreceti sarbatorile?plecati pe undeva? eu am hotarat sa vopsesc sambata ouale sa il bag si pe piciul meu la vopsit,abia astept i-am cumparat un set special de copii pt vopsit ouale,sper sa ii placa...si sa si invete ceva din asta va pupic pe toate si va doresc o zi buna aaa apropos...LA MULTI ANI tuturor celor care isi serbeaza azi ziua de nume:george,georgeta,gheorghe,geta,etc MIRELA mami de andreas nazdravan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Ma bucur ca v-au placut pozele si va multumim de aprecieri [pup] Alinutza, eu am fost anul trecut cu Maria la impartasit sambata pe la ora 10 si m-a chemat parintele in fata, ca sa nu stau cu copilul la coada, mai ales ca Maria deja incepuse sa planga. Mirela, nu stiu daca mergem pe undeva de Pasti, as vrea sa mergem la slujba de Inviere aici in Luxemburg, ca aici exista o biserica romaneasca. Dar sa vedem ce facem cu somnul Mariei, n-as vrea s-o dau peste cap. De pregatit am hotarat sa pregatesc un chec cu stafide, ca e mai simplu de facut decat cozonacul. La cozonac mi-e teama ca n-o sa-mi creasca pentru ca o sa vrea Maria sa se vanture pe usa. Iar pasca am gasit o reteta unde aluatul pare destul de simplu. Oricum Monica, sa stii ca pun la pastrare retetele de la tine ![flo] In rest as vrea sa fac si eu o friptura de miel, dar nu stiu daca vom gasi miel pe-aici. Aaa, si un bors ma gandesc sa fac. Ouale le vom vopsi joi. La multi ani tuturor celor care isi serbeaza azi onomastica![s] [s] [s] [mamica][9cer] de [zana][url="http://www.totsites.com/tot/mariacornelia"]Maria Cornelia (20.09.2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirela nu sunt suparata, ma rog...nu mai sunt suparata. El e un copil tare cuminte de felul lui, neplangacios si toate cele. Dar are acum un dinte, al 8-lea, care il cam chinuie vad. Adevarul e ca de la trei luni jumatate de cand i-a iesit primul dinte o tine bietul copil tot intr-o durere de dinti, ca tot i-a mai iesit cate unu'. S-o fi saturat si el. Ce frumos ca o sa vopsesti oua impreuna cu piciul tau! Si eu abia astept sa vopsesc oua cu piciul meu, sa facem impreuna prajiturele pentru mos craciun si multe multe multe alte lucruri. Vio [pup] multumiiiiiiim Eu pana la urma cred ca o sa fac vreo doua salate, dintre care una de cruditati, cealalta...ne mai gandim, o ciorbita probabil de afumatura ca n-am facut de multisor, fripturica de pui si de miel pentru Cristi, drob de pui, si niste prajiturica sau tort. Aaaaa, si niste crema de zahar ars.Deocamdata atat am in lista dar...sa vedem. Alina, mamica de Tudor (05.08.2007) [url="http://community.webshots.com/user/tcapetrescu?vhost=community"]Un pici pe nume Tudor[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...