Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (12)


Recommended Posts

buna de dimineata, servit si eu cafeaua in fata compului - TNX mephala. papat si Kara iaurtul cu biscuiti si acum mai trage o tura prin centrul de activitati si iesim afara. Noi am facut deja curatenia de primavara printre jucariile Karinei - insa ea era de fata - asa ca nu foarte multe au putut fi puse deoparte - cand le revedea ... incepea sa se mire la ele, sa le iubeasca, sa se joace cu ele ...asa ca au mai scapat o tura de scosul din uz. Asta s-a intamplat si cu centrul de activitati - care e vesnic in top -il strang dupa o saptamana doua - si il dosesc in spatele canapelei de la ea din camera ... si tot il gaseste si imi cere sa-l remontez. Deci inca nu ma lasa inima sa-l duc la pastrare pentru bebe 2. Angy vazut si eu poze si filmuletze - imi place jocul vostru cu catelusii - si noi ne jucam asa ... dar Kara incepe sa dea tare cu animalutul din mana de podea - asa ca deja devine violent jocul - si incerc sa-l intrerup in acest caz. Mai avem mult de lucrat la acest joc. Cu puzzle-ul mi-a placut Iulia mult. Vezi - aici avantajul vostru ca aveti un covor cu multe piese mici. Covorul nostru nu e asa interesant si se cam aseamana piesele intre ele - aici vb de cerculetele de la 8 cu cele de la 9 si 6. - deci in afar de cifre - nu are ce puzzle sa faca. super de voi - poti deja sa incerci sa-i cumperi un puzzle de4-6 piese. Dolores cum ii David? spune-ne de el. vapup pe toate - pup pe toate bolnavioarele si pe toti puii bolnaviori si revin cand maintorc de afara. [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

kokorina, cand am fost in romania i.am dat lapte de la Humana - Baby Drink de 450 ml cutia gata facut - foarte bun , bea mai mult de.o cutie pe zi si e si f bogat in vitamine iar iaurt ii luam crema de iaurt de la mili, manca si din ala de spargea cate 2 odata dolores - da ala e doctorul :)) nah acum metodele lui nu.mi plac, ca doctor insa nu.l pot contesta e destul de renumit intr.adevar si cred ca depinde si de copil, stiu 2 cazuri aici, la unul din ele am participat fara sa vreau de aplicare a metodei cu adormitul si unu din copii s.a obisnuit dupa 8 luni si altul dupa 1 an de zile, amandoi copii au dormit de la inceput in patutul lor, la 5-6 luni cand au inceput sa.si dea seama ca nu vor sa doarma singuri li s.a aplicat metoda , rezultatele depinde de fiecare... noi nu aplicam metoda, in general sotul e mult mai milos decat mine, mie de exemplu la video cu copilul care se arunca è jos cand isi vedea mama mie mi s.a parut circ, lipsa de atentie clar, dar restul circ sotului in schimb i s.a facut o mila de ziceai ca.l taie nu alta :)) dbunny - tare clipul cu ala mic de tacea la robinet, la mine n.a functionat :)) ii puneam chiar si masina de spalat si aspiratorul de disperare ca nu tacea nici in brate [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza, dayanara...nici eu nu suport sa va cum plange, se zbate si alte chestii, o fi bun moshulica ala, dar mie metoda respectiva mi s-a parut ff brutala..nu mi-a placut..si oricum copilul era deja prea mare ..deja constientiza..poate nu au avut curajul parintii decat atunci sa ia aceasta decizie de a dormi singur..dar oricum nu l-as duce la dr pt asta :) de david....exudatul faringian, coprocultura, urocultura, sumar de urina..au iesit bine. VSH-ul mare..analizele de sange au iesit cam proaste nu a mai facut febra, are secretzii cu care se ineaca mai ales cand doarme..de azi a inceput sa tuseasca, i-am administrat sinecod pe care-l recomand cu caldura (mi-a fost recomandat de un medic bun). in rest ii pun in nasuc vibrocil, ser efedrinat.suntem inca pe regim. zilele astea i-am dat lapte fara lactoza din cauza scaunelor moi va pup dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dolores ma bucur ca sunteti spre bine si nu are vreo alta infectie, pt analizele de sange care spui ca v.au iesit cam proaste, cred ca e normal dupa boala , din cauza asta e si organismu slabit, dar v.a dat ceva vitamine, vreun supliment ? danita - multa sanatate , sa-ti treaca gatul repejor :) desiree - voi cum ati dormit ? plimbare placuta mirona, inca n.am ajuns sa fac joculetul cu talpa gaurita cu toate ca mi se pare super super tare ideea mephala deja m.ati facut curioasa cu clatitele japoneze dar eu nu stiu sa fac nici romanesti :)) ma duc sa vad pozele lui angi cu frumoasa aia mica [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ii dau pikovit. miro, david total fara rabdare sa bage shiretul..l-a atras la inceput ca la vederea oricarei jucarii pe care o vede pt prima data, insa s-a plictisit tot atat de repede..pe el il atrag alte joculetze..gen sa se chinuie sa nimereasca cuburi in cutia cu diverse forme , sa mestereasca la rotzi de toate marimile..tot ce are rotzi le intoarce in sus sa vada el ce se intampla pe acolosa se uite pe poze..si altele... dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Antonia are muci de ieri [bang]in rest suntem bine,bunica si-a mai revenit putin e constienta si a inceput sa manance,sotul are termen la judecatorie cu contestatia pt permis pe 9 mai,pana atunci poate conduce linistit,sper sa castige Am hotarat sa mergem la alt medic oftalmolog Dr.Chiselita care ar fi cel mai bun din Iasi,problema este ca pt ai face controlul a zis ca ii face anestezie generala,este o anestezie usoara pt copii,sunt in mare dilema sa mergem sa nu mergem(sotul cand era mic a avut probleme cu un ochi la avut acoperit pe cel sanatos pt a se dezvolta bine cel cu probleme,am inteles ca in astfel de situatii e bine sa o iei cat mai devreme),consultatia costa 300 ron cu tot cu anestezie [alcool] Kokorina-[bis]da putem veni pe 28 dar dupa ora 1-2 [bis]abia astept sa va vad [il](daca mai vor sa vina si alte fete din Iasi pot veni? [:D]) noi papam asa: -lapte "dorna rosu" 3.5% -iaurt tnuva -cascaval Hochland albastru Dodo-ce mai face Bogdan?ia trecut burtica?[pup] Dayanara-cam tarziu reteta [:D] Spanac cu orez Ingrediente 1 kg de spanac. 2-3 cepe, 250 g orez, sare, ulei, Mod de preparare: Spanacul se curata si se spala in mai multe ape, se fierbe cca 10 minute, se scoate si se lasa la scurs. Ceapa se toaca marunt si se pune la calit in ulei incins, se adauga orezul spalat si 2 cani de zeama in care a fiert spanacul. Se lasa acoperit pana se inmuaie orezul. Se adauga apoi spanacul maruntit si se mai lasa cateva clocote. Intr-un vas cu putin ulei sau unt se pune compozitia formata si se da la cuptor 10-15 minute. Se poate folosi ca garnitura pentru diverse fripturi sau se poate manca cu cascaval ras.Eu am pus si rosii in bulion si usturoi [yum]pofta buna Dbunny-multa sanatate[pup] [cool]filmuletele Violeta-[soc]ce parinti [:(] Danita-multa sanatate[pup] Angi-o scumpa Iulia cu codite[olala] Dolores-[pup]David fug ca tipaaaaa [B)]
[url="http://s178.photobucket.com/albums/w248/bamboletta_roxy/"]Bamboletta[mamica][/url] si [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png"][zana]Antonia-Gabriela(1 nov 2006)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o dimineata mai buna ca ziua de ieri, azi-noapte dormit bine pana la 10 (din considerente de panadol), apoi veselie mare, catarat peste tot, daramat tot, miro..facut gauri intr-o cutie si bagat siret, l-a interesat foarte mult...da fix 5 minute [:D] cu puzzle, ... cam din doua in doua zile ii arat puzzle cu masinuta rosie si il fac in fata lui, are 15 piese...uneori mi-l mai arunca pe toti peretii, alteori e atent la ce fac si cand vede masinuta face brrrm-brmmmm!...si de vreo 2 zile mi-l arata sa-l iau de pe raft sa facem masinuta: brrrm-brrmm..si se uita foarte atent la ce fac..imi da piese una care una, eu le pun..dupa ce termin bate din palme si incepe sa mi le arunce iar de toti peretii [:D] de vreo saptamana mananca numai singurel..nu mai vrea sub ncii o forma lingurita din mana mea...si papa bine, e distractiv mai ales cand ii curge pe barbie si el da cu mana sa se stearga si apoi si-o pune in cap..dar ce mai conteaza, papa singur, am scapat de un stres, ca nu stiu niciodata cand e satul, nu mai stau cu lingura la bot intrebadu-ma: o lua, nu o lua!papa cat ii trebuie si apoi la joaca...plus ca e asa de incantat ca poate sa-si bagemancare in gura incat nici de BE nu mai e nevoie ca sa papam! flacau mare, ce mai! asta ca nu l-am mai laudat de multisor! miro, noi jucariile le avem pe absolut toate la vedere pe rafturi in camera lui si el numai imi arata cu degetul ce vrea si cand vrea... bambo "pt ai face controlul a zis ca ii face anestezie generala,este o anestezie usoara pt copii,sunt in mare dilema sa mergem sa nu mergem"..uite ce te intreb eu: tu ce simti? lasa sfaturile altora, tu, tu, ce simti? adica daca totusi e o problema care cu cat e mai repede depistata cu atat e mai bine, eu zic ca vei lua decizia corecta pentru antonia..normal ca o anesteziaza, ca daca ar sta la control, ar fi altceva,dar asa..nu face 2 lei controlul..deci doctorii stiu ce au de facut...
Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

editez - gata m.am prins :)) nici haribo nu prea stiu cu ce sa mananca :)) despre puzzle ma gandeam sa.i iau ceva mare gen cuburile astea http://www.toysrus.es/SiteFrontend/catalogue/ProductPage.aspx?section=juguetes&cntr=1&skn=430617 na...frica mea de innec cu piese mici [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare - a adormit! vazut si eu filmuletele - haioase si bune de tinut minte. Dbunny [cool]. despre filmuletul cu bebe care urla si nu vrea sa doarmasingur- nu discut - metoda mi se pare barbara. violeta69 si ce povesteti tu acolo e horor, zau asa. desiree ati descoperit motivul crizelor de plans din senin? [pup] printul. Auzi mami? da ce i-ai luat si tu din prima puzzle cu 15 piese? de cele cu 4-6 bucati nu ai auzit? no e bine dacae macar cate-odata interesat - poate poate se apuca si el. Noi inca nu suntem interesate de puzzle - si e tot din lemn, un elefant - are 4 pesesi are si butoni de unde sa apuci piesa si ii fain ... asa cum ii place lu mami. [;)] danita cum stai cu gatul? io inca mai buhai - degeaba siroape si puf puf-uri in gat - pana nu-si face damblaua ... nu-mi trece. mai 3 zile si o sa am doua saptamani de cand sperii vestul cu tusea mea. [alcool] pupici lui P. angi_m situ ai facut clatitele? mama ce ma enervati - sambata bag si eu o tura - la mine insa e mai greu - eu nu am tigaie de clatite - speciala - eu fac in doua tigai cata mai inalte - deci e tare greu - insa cu asa aluat gros ... sa ma vad cum ma descurc. De ce fac in doua? De speedy ce sunt - si ca nu am rabdare sa fac 40-50 de clatite cu o singura tigaie. [bang] dolores ma bucur ca o parte din analizele au iesit bine. pupam Davidutzu sa se faca bine. [pup] bamboletta daca zici ca si sotul aavut ceva probleme... daca zici caanestezia asta e usoara - ca pentru copii - eu zic s-o faci si ai scapat de pitic. 300lei???? nu-i cam mult? enorm. eu am fost cu Kara la oftalmolog inainte de un an si s-a uitat de doua ori la ea, Kara statea cuminte pe atunci si mi-a cerut 50 lei - era sa pic de pe scaun - ma si vedeam intreband-o pe aia -pentru ce 50 lei? da ce i-ati facut sa meritati atat? nici macar 2 minute nu a durat controlul. Mi-a spus sa revin dupace implineste un an lacontrol daca inca mi se pare ca-i fuge un ochi. Nu amai fost cazul. Ma rog - dar nici 300 ... off ce preturi dom'le. revin cu un mesaj cu povesti din parc.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...