Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am o fire vulcanica


Recommended Posts

quote:
Originally posted by ali76
Va multumesc tuturor pentru sfaturi.Am sa trec pe o foaie de hartie tot ce ma tine langa el si toate motivele care ma fac sa las totul. Probabil sau sigur nu se va putea obisnui cu firea mea, cu atitudinea mea , deci cu mine. Tot timpul imi spune ca vrea sa ma schimb intr-o femeie calma, linistita, calda, care sa nu izbucneasca intr-o secunda, ca vrea o familie linistita si multa caldura. Deci intr-un cuvant eu sunt de vina ca la orice vorba spusa de el "explodez" intr-o secunda, ca nu ma pot stapani si controla si ca las totul in urma fara sa ma gandesc la nimik. Mi-e teama, si probabil ca am ajuns la limita, imi vine sa mor.Va multumesc din suflet pentru tot si am sa tin cont de parerile voastre.
Bun, chiar si asa sa fie, este mai bine sa-ti gasesti pe cineva compatibil temperamental cu tine. Altfel o sa tot iasa scantei, si de regula lucrurile nu evolueaza spre bine, ci spre rau... Nu te gandi ca ai sa te schimbi, n-ai s-o faci decat pentru putin timp eventual si cu frustrari. La fel si el. E grea despartirea...dar pare sa fie cea mai buna solutie, din pacate. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Incredibil ca mai respiri acelasi aer cu el..dar sa te si mai GINDESTI la casatorie. Mie nu-mi vine sa cred. Probabil ca il meriti caci nu am alta explicatie la o familie tinara care culmea, cica,se si iubeste. De tot risul. Mai bine te duci dupa oua la piata si ramii acolo fata draga.Si cineva sa-ti bage mintile-n cap. Scuza-mi tonul dar mi-ai stricat citeva minute din zi. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca majoritatea femeilor sunt vulcanice![:D] si nu toate iau bataie.... daca vrea una linistita,calma,calda,etc atunci probabil ca a gresit persoana si vrea o alta! mai devreme sau mai tarziu va incepe sa o caute si-ti va reprosa tot tie....pai nu ti-am spus sa te schimbi?! nu eu sunt de vina ca am pe altcineva,acum ce sa fac?am cautat si eu o persoana linistits,calma,bla-bla-bla...[alcool] ar trebui sa masori de mai multe ori si sa tai o data![:D] Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv! *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [i][flo] [floare3] --------------------------------------------------- Vio,mamica de viitor "avionar" [avion]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

No offence, mie mi se pare ca ai trecut prin prea multe in numai 2 ani! [flo] Si eu sint o fire care la nervi nu imi controlez gura, dar sotul meu ma accepta asa cum sint si nu ma jigneste si nici nu da si noi avem 5 ani de casnicie si 10 in fata de prietenie! Daca nu e in stare sa te inteleaga acum, crezi ca o va face mai tarziu? Cum s-a mai spus aici, nu pare a fi “jumatatea ta”. Si esti sigura ca motivul certurilor voastre esti doar TU? Nu stiu, mie imi miroase a altceva, a o alta, sper sa ma insel! Ar fi bine sa opriti pregatirile de nunta si sa lasati armele jos si sa aveti o discutie deschisa si serioasa. Eu una clar nu m-as baga intr-o casnicie cu un asemenea inceput! Iti doresc sa iei o decizie inteleapta si sa ai mult norcoc! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa te bati parte in parte cu el nu ar fi o solutie decat in cazul in care ai avea cel putin centura maro in arte martiale si atunci l-ai linisti. Altfel daca intri pe terenul in care el e cel puternic, automat nu ai decat de pierdut. Oamenii adevarati, oamenii superiori nu se bat, pt ca se pot controla. Daca vei riposta in acelasi mod ii vei da nimic mai mult decat un motiv si o scuza in plus pt ceea ce face si nu e cazul. Sincer, din punctul de vedere al unui om din afara situatiei, iti pierzi timpul cu un om care nu te merita, care este complexat si plin de frustrari. Poate ca il iubesti asa cum e, dar iubirea asta e inselatoare tare si mai bine te ridici cumva deasupra si spui :pas. Stii, sunt momente in care ratiunea trebuie sa aibe intaietate in luarea unor decizii si sigur ratiunea a declansat deja butonul de alarma caci altfel nu scriai aici. Fi rationala si gandeste cat se poate de pragmatic. Nu te sacrifica in numele unei asa zise iubiri-asta nu e iubire oricat de mult ti-ai dori. O viata avem si merita sa incercam macar, sa ne luptam sa facem cele mai bune alegeri, sa incercam sa fim fericiti, sa traim frumos si in armonie si sa avem parte de iubire in adevaratul sens al cuvantului. [flo] "Mi s-a spus si am uitat, am vazut si am inteles, am facut si am invatat" - Confucius www.funscience.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de ali76
La inceput a fost bine, dar acum parca este alt om.
Ali, orice inceput e bun, pentru ca altfel nu s-ar mai incepe o relatie. Ai indurat multe in acesti doi ani; ani in care s-au cam dus fluturasii din stomac, mashtile au cazut una cate una, si...ceea ce a ramas nu iti place nici tie nici lui. atunci? de ce sa mergeti mai departe? doar de dragul unui inceput bun? [bang] De ce sa te legi la cap daca nu te doare? Fraza de mai sus cu "la inceput..." este auzita din gura multor femei, insa 99% sunt deja maritate de ani buni, cu copii in urma, si...totusi..sunt gata sa il lase pentru ca intr-adevar este "alt om". Mergand mai departe in casnicie cu un astfel de om, cred ca vei ramane toata viata cu lamentaiile, si cu un lait motiv care sa le justifice totusi: "la inceput a fost un om bun...." Raspunsul meu ar fi: "la inceput...toti sunt buni" [8D] Succes iti doresc! PS: cele de mai sus sunt spuse in contextul in care eu fooooaaarte rar sfatuiesc pe cineva sa se desparta. Dar in acest caz, chiar nu vad un happy end... [:(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca daca erai asa vulcanica si tzantzosha mai erai linga el, dupa ce iti spune toata ziua sa taci ca asa vrea maria sa, ba ti-a mai tras si citeva. Erai demult cu dintii in gitul lui, nu stateai sa te plingi pe aici.... Iar tu faci planuri de nunta, si intrebi suav daca o fi bine. Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...