Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (57)


Recommended Posts

EMMA - LA MULTI ANI PUIUTULUI TAU!!!!!!!!!!!!!!!![bum][s ][s][s] Eheheeee,de acum aveti baiat mare!Pozele sunt super si torturile [pofta] !!!!!!!Sa va traiasca strumfelul,sa creasca mare si sanatos !!![pup][pup][pup] Noi am inceput saptamana bineeeeee...Razvan azi dim la cresa a intrat singur si a spus un " buna dimineata " TAREEEE.Saptamana trecuta in fiecare dimineata se cam mataia... http://community.webshots.com/user/allexa06 allexa,mami de Razvanel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

BUna Impresii dupa prima saptamana de gradinita! Cum eu nu sunt prea vorbareata, pe scurt a fost cama asa: luni-bine marti-bine miercuri a plans si s-a tinut de mine-am plans si eu joi bine plans un pic la masa dupa mami vineri bine azi f.bine Insa......... Ian s-a acomodat bine din punct de vedere al plansului, dar a reactionat altfel... A inceput sa muste copii sau sa-i piste... In prima zi m-am dus plina de emotii la camin sa-l iau si educatoarea mi-a zis: a muscat un copil de fata: e singurul copil care face asa, in generatia trecuta nu au avut copii care sa muste Va dati seama cum m-am simtit?Am fost socata. si educatoarea revoltata la mine Cred ca a avut impresia ca staim de comportamentul lui ian si nu i-am zis.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa continui... si in fiecare zi o alta victima, marti a muscat o fetita de obraz de i-au ramas urme, mititica Nu stiu cum sa reactionez, ce sa-i zic , ce sa fac, in asa fel incat sa nu prinda ciuda pe gradinita si sa nu vrea sa se mai duca. In fiecare zi cand ma duc dupa el , aflu ce victime a mai facut.Am stat de vorba cu educatoarele care pana la urma au inteles ca asa a reactionat el. Mi-au spus ca este un copil cu multa personalitate, egosit, si ca nu este nicivina noastra si nici a lui. Si probabil ca este ceva trecator, sper, Azi a fost pedepsit la camin, iar eu acasa ii fac capul calenadr , cand vrea ceva , eu ii spun ca nu are voie ca, este pedepsit, ca numai copii cuminti primesc asta sau asta. L-am pedepsit ca nu mai are voie afara cu bicicleta. nu stiu ce sa mai fac, Cristina nu stiu ce sa-ti zic despre stefan:Mie educatarele mi-au spus ca nu am voie sa ma duc sa-l iau inainte de ora 4 chiar daca plange, Acolo la gradinita este treaaba lor sa-i faca sa nu mai palnga.Stiu ce simti cand il vezi ca sufera totusi sunt tare mititei.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, la multi ani! Sa fii fericita alaturi de familia ta, sa ai parte numai de bucurii! [pup] Eu nu prea am vesti bune in legatura cu gradinita, azi dimineata l-am dus la tara. Nu vrea si pace, azi dimineata era sa lesine. Cand l-am vazut ca da ochii peste cap, se face moale si se invineteste la gura am zis gata, pentru o perioada luam o pauza. De o saptamana si ceva parca sunt in transa, numai tipete, urlete, zbucium noaptea, etc. Plus ca nici la baie nu mai pot sa ma duc, numai dupa mine vine si mereu imi spune "am crezut ca ai plecat" ... Nu mi-am dat seama ca sentimentul asta de abandon pe care il simte el e asa de puternic. Aseara l-am surprins cum certa niste papusi ... "de ce nu sunteti cuminti?" si dadea din deget. E greu cand sunt 30 de copii in grupa si o singura educatoare! Ieri am stat acolo aproape o ora, chiar la inceput, cand veneau copiii, educatoarea primea copiii, mai statea de vorba cu parintii, iar copiii se pocneau intre ei intr-o veselie! Si au un stil ... ca ii observam mai mult pe sub ochelari, statea cate un copil mai pe mijloc, cum trecea cineva pe langa el ii tragea cate una, asa fara nici un motiv, mai trecea unul il mai pocnea si pe ala, plus ca isi smulg unul altuia jucariile, cei care pierd se pun pe plans si tot asa. Dupa accea incep activitatile, mananca si asa mai departe. Sunt si timp morti in care nu fac nimic si atunci se imbrancesc unul pe altul. Mi-a zis Stefan pana la urma ca a luat-o si el pe cocoasa. I-am zis sa-mi arate baietelul respectiv ca sa-i impac si nu a vrut. O tine pe a lui, nu stiu, nu-mi amintesc. Nici ce mananca nu vrea sa-mi spuna, dfe parca nu ar vrea sa-si aminteasca nimic de acolo. Gata, deocamdata luam o pauza, ce o mai fi dupa aceea nu stiu. Ianusca, poate ca o sa fie doar ceva tranzitoriu cu Ian! Mai stiu un copil care facea asa cand tot schimba bonele, am mai povestit pe aici de fetita respectiva. Eu am tinut permanent legatura cu gradinta prin ingrijitoare, le sunam mereu, l-am si luat mai devreme de cateva ori, dar stiu ca acum se inchide cu cheia usa, nu mai ai voie sa intri. Cristina si [aerob] Stefan Costin (25.02.2005) http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp http://community.webshots.com/user/ellinia_c
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara doamnelor!Ce facet9i?Ce mai spuneti? Sunt rupta de oboseala pentru ca ne-a mancat de vii azi la sala, dar tot mai am puterea sa va salut si sa citesc ce-ati mai facut. Prea multe noutati nu am, doar ca m-am saturat de frig si ploaie [q] Azi am venit de la sala pe jos, prin ploaie...Romantic, nu? Cam rece, dar " mersul pe jos face piciorul frumos" [:D] [s]La multi ani Andrei!Sa cresti mare si sanatos! [La multi ani, Laura![s] Pe unde petreci d-na?Ca-s singura acasa si vin sa-ti tin companie [alcool] [url="http://community.webshots.com/user/carmen1977E"]POZE[foto][/url] Carmen E. si [bonjovi]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma mi-au placut pozele voastre[olala]Foarte veseli si foarte mandri!Aveti si de ce, cu asemenea mandrete de baiat [pup] Ianusca hei, da' ce micut vampir ai crescut...[pup][pup][pup] Cristina nu stiu ce sa spun despre Stefan.Ma asteptam sa-i placa la gradinita.Poate dupa o pauza va cere singur sa-l duceti din nou [cool] Allexa, bravo lui Razvan! Carmen, Laura strumphy vostri ce mai spun?S-au obisnuit? [url="http://community.webshots.com/user/carmen1977E"]POZE[foto][/url] Carmen E. si [bonjovi]Eduard-Costin (28.02.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, lumeee!!!! [pk] A inceput o noua ziiii... Ce mai faceti? Eu nu prea am mult timp nici la serviciu, nici acasa...nu mai stiu cum sa ma impart... Emma, LA MULTI ANI pentru ANDREI, sa-ti traiasca puiutul si sa creasca mare si cu noroc!!! Laura, LA MULTI ANI, sa traiesti, sa infloresti!!! CarmenE, bravo tie ca te tii pe pozitii cu sala! Cristina, tu stii ce-i mai bine pentru voi...imi pare rau ca nu vrea Stefan la gradi..incearca sa schimbi grupa sau gradinita, poate va fi mai bine. Ianusca, nu-ti mai fa griji, cred ca in principal educatoarele sunt de vina, ele ar trebui sa aiba tactica sa-i determine sa fie cuminti. Si Iustina are un baietel care mai musca din colegi in grupa mica, dar acum nu o mai face, e baiat mare - educatoarele mereu il laudau de fata cu toti atunci cand se purta exemplar si asa l-au determinat sa-si doreasca singur sa fie un model pentru ceilalti. Mie chiar mi-e drag tare nazbatiosul ala mic! [:D] Cu siguranta ca la Ian e doar ceva trecator. Pupam dulcele Ian! Restul...pe unde umblati, ce mai faceti? Adriana, Lara a inceput gradinita? O zi buna la toata lumea! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura La multi ani ! Fericire maxima alaturi de cei dragi iti uram si noi, cu o zi intarziere.[pup][flo][s][s][s] 'Tot ceea ce ti se intampla are un scop' Ana - mami de [copil]Ecaterina-Maria si [hippi]Casandra-Petronela [url="http://s136.photobucket.com/albums/q174/o-ana/surioarele/"]Ceva poze[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=1"]nasterea in apa[/url] www.elipetromed.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, la multi ani cu fericire! Sa fii sanatoasa, iubita si sa te bucurii cat mai mult de copilasii tai si de fam. ta! Cristina, e clar ca face scenele cu lesinul, datul ochilor peste cap, ca sa te impresioneze/socheze si sa nu-l duci. Copiii stiu f. bine sa manipuleze. Acum mai asteapta, pana mai uita si poate intr-adevar schimbati si gradinita. Nu exista grupe unde sunt mai putini copii? Ianusca, fain ca Ian s-a acomodat repede -- cu muscatul e naspa (pt. ceilalti copii si parinti, ca mie nu mi-ar conveni sa-mi vina copilul acasa muscat la gradi, mai ales ca muscaturile sunt f. dureroase). Cred ca e o reactie la noua situatie si ma gandesc ca atunci cand o sa se obisnuiasca o sa-i treaca si faza asta. Mult succes! Lora, Lara n-a avut vacanta la gradinita. Aici nu au vacanta, doar unele gradinite inchid 2-3 sapt. in aug. Ea merge in continuare si ii place. Mai comenteaza si mai miorlaie uneori, insa e trecator. In Buc. o sa-i cautam o noua gradi. Sunt insa optimista ca n-o sa fie probleme de acomodare; mai mutlt imi fac griji cu traficul, ca e nebunie cu masinile. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...