Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Budinca de macaroane cu branza de vaci


asi

Recommended Posts

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mihaela eu am facut cu paste fainoase(Pambac) nu de cea mai buna calitate ca sa seamana cu fusilli si a iesit tot ca o prajitura. M-am gandit ca ar iesi buna si sarata.Adica cu kaizer, sunca sau alta carnita si cu cascaval sau branza sarata.Ce ziceti? Mami de [url="http://b5.lilypie.com/qZc8p2.png"]Razvan[/url] si de [am] Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu fierb macaroanele le amestec cu branza telemea desarata, 1 ou, o lingura de unt, zahar, coaja de lamaie, vanilie, apoi le pun in vas de yena, le acopar cu lapte si la cuptor. MMMM bun, fac si eu zilele astea!!! andreea Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante... http://community.webshots.com/user/andreeagogo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Si eu o fac tot cam la fel, e preferata lui fii-miu (si a noastra, dar incercam sa ne cam abtinem [:I]). O pregatesc cu mai multe tipuri de paste, ultima data acum osaptamana am facut-o cu niste melcisori si foarte bine a iesit, pus 500 gr de br. de vaci, 100 gr smintina, 2-3 oua, f putin zahar (1-2 linguri), un pliculet zahar vanilat, stafide si bucatele de coaja de portocala zaharisite. Forma de jena o ung cu unt. Pun mai putin zahar, pt ca de cand a venit sezonul rece prefer sa adaug putina miere cand o mincam, ca e sanatoasa, face bine si la imunitate si altfel tot nu mincam miere. E buna ideea si pe sarat, uite cum o fac eu: paste, smintina (200 gr), 2 oua, putin unt, cubulete de bacon afumat (aici se gasete o chestie f buna din tirol - speck se numeste), mazare (congelata pe care am pus-o 5 min in apa in care au fiert pastele), putin usturoi. Cand e aproape gata, presar cascaval ras si o mai las 5 minute la cuptor. Noi o mincam de obicei ca garnitura la friptura. Pofta buuuna [pofta] Dana [hia] mama lu'[cavaler]Radu Stefan (Fecioras de 2003) "Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...