Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tu te chinui sa nu il mai iubesti cred. Nu te mai chinui. Asteapta pina trece pt ca va trece intro zi. Citeodata dureaza putin, altadata mai mult, pt unii nu trece niciodata. Daca te fortezi asa de tare sa nu il mai iubesti, faci o fixatie asupra lui si nu vei scapa usor. Asteapta linistita sa iasa din inima ta. Calma. Chiar daca plingi sau daca te simti trista. Nu ai cum sa comanzi inimii tale, este imposibil si iti faci mai mult rau decit bine. Imagineaza-ti ca ai pe cineva drag care este pe moarte si ca mai aveti un an de trait impreuna. Ce imensa suferinta. Cum ai trai anul acela? Cu durere dar cu caldura.. Imagineaza-ti ca asisti la ..inmormintarea iubirii tale si ca la orice inmormintare e normal sa plingi, sa suferi si sa fi acolo..prezenta.. Asteapta lucrurile bune in calm si liniste sufeleteasca si accepta situatia ca ce simti e una si ce ai vrea sa simti, va veni la timpul sau. Nu fugi de prezenta lui ca nu te va ajuta. Nici nu ii cauta prezenta. Invata sa il privesti ca pe un om cu care ai fost casatorita...si atit. Numai tu stii ce simti si nu ai cum sa stergi din suflet totul intro zi, sau un an..poate nici in trei.. Dar poti alege sa astepti viitorul care iti sta in fata cu caldura fata de ce ai iubit o data si fata de ce ai avut si s-a dus, asa cum au fost acele rele, au fost ale tale. Eu nu stiu de ce dar simt cit il iubesti de ca si cum as iubi eu. Poate ma insel.. si tot asa...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru a nu ma mai zapaci de cap, de aprox o saptamana refuz sa vorbesc cu el.Comunicam indirect, prin intermediul tatalui meu.Asa am reusit sa ma linistesc, sa revin la pozitia pe care am avut-o pe perioada divortului. Continua sa sustina ca imi va lua copiii, pentru ca nu sunt in stare de ei. Din cauza mea copiii sunt suparati, eu sunt de vina ca au pb cu scoala, ca lipsesc de la ore, ca sufera......ca de obicei eu nu fac nimic. Ii suna mereu si se intereseaza ce fac, pe unde umblu, daca au mancare.... Daca aude ca lipsesc cateva ore considera ca ii neglijez. Au fost smbata si duminica la bunici.Domnul s-a suparat, ca de ce am aruncat copiii acolo si nu am stat cu ei. Dar, el, cand pleca tot timpul in ultimul an, cum a avut grija de ei? Este nedrept sa gandeasca asa. anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, stiu ca-ti este tare greu, dar incearca sa privesti partea buna a lucrurilor. Macar ai o mini-vacanta sa te odihnesti putin, sa te ocupi de tine. Si sa-ti petreci timpul cu parinti / frati / prieteni... nu sta chiar singura. Capul sus, trece si asta si lucrurile vor merge de acum incolo din ce in ce mai bine [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci un efort si sa pastrezi avocatul. Mai bine sa obtii mai mult la partaj decat mai putin cu un avocat mai ieftin. Sper sa inceapa copiii sa ii spuna ca le e dor de mami sa-i stea in gat ambitiile paterne a a-i avea de Paste. If all else fails, look cute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja au inceput. La rugat pe cel mic sa mearga la scoala si sa-si faca lectiile, ca asa este in viata, mai sunt greutati. Baiatul i-a spus ca nu vrea, pt ca este f suparat si ca, greutatea asta nu este ca toate celelalte, este deosebita si cea mai grea pt el. I-a spus ca ii este dor de el, ca vrea sa vina acasa.Ca nu se multumeste cu intalnirile cu el, ca nu ii place cand sunt doar ei, copiii, cu tati, ca vror sa fie si mami cu el. Ca nimic nu poate sa mai fie frumos daca nu merge si mami. Vor fi fericiti numai daca o sa fie cum a fost. Nu a scos-o cu el la capat. Nu stiu ce au mai discutat apoi. Dar, toata saptamana, in fiecare zi a sunat copiii si i-a intrebat de mine, ce fac, pe unde umblu, daca lipsesc de acasa. Nu cred ca l-a apucat dragostea.Mai degraba cred ca se gandeste serios sa imi ia copiii, vrea sa vada daca poate aduna probe. El este convins ca eu nu sunt in stare de copii, ca din cauza mea este tot. Si repeta mereu ca nu se mai intoarce, ca familia lui este formata din el si copiii, ca nu mai are nevoie de mine. Eu am deja 2 sapt decand nu ii mai raspund la telefon, vorbeste doar cu tatal meu (lui ii spune ceea ce v-am povestit). Pot sa spun ca acum incep sa ma linistesc.Este f bine ca nu il mai aud si nu ma mai ataca. Va multumesc ca sunteti alaturi de mine, vreau sa va urez din tot sufletul Sarbatori Fericite!
quote:
Originally posted by Clover
Eu zic sa faci un efort si sa pastrezi avocatul. Mai bine sa obtii mai mult la partaj decat mai putin cu un avocat mai ieftin. Sper sa inceapa copiii sa ii spuna ca le e dor de mami sa-i stea in gat ambitiile paterne a a-i avea de Paste. If all else fails, look cute.
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca nici el nu stie pe ce lume se afla, este gelos, se simte ranit in orgolui si din cauza asta incearca sa-ti faca viata imposibila, reprosurile lui pur si simplu nu isi au rostul. Esti o femeie puternica , binenteles ca poti avea grija de copii ... cine a avut grija de ei pana acum , nu tu ? El nu a astiu decat sa te insele, sa-si faca vacante dar nu cu familia ci cu amanta ...cum ai spus si tu a fost plecat tot timpul in ultimul an ...si cine a avut grija de copii ...tu! Vrea sa-ti ia copii dar nu cred neeaparat ca nu poate sta fara ei ci numai sa se razbune pe tine . Stiu ca este greu dar incearca sa vb cat mai mult cu copii , ei trebuie sa te inteleaga ,sa se intoarca la scoala...sa nu ma sufere. Foarte bine ca nu mai vb cu el la fel , asa ai si tu liniste . Mult noroc [flo], fii puternica [flo] http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...