Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

Dar ce motiv ar avea sa fie gelos?Ca el a plecat, nu eu. A....acum nu mai are ce a avut.Oare a aflat? A realizat? Ultima lui speranta probabil este indreptata spre copii.
quote:
Originally posted by AVoogt
Eu cred ca nici el nu stie pe ce lume se afla, este gelos, se simte ranit in orgolui si din cauza asta incearca sa-ti faca viata imposibila, reprosurile lui pur si simplu nu isi au rostul. Esti o femeie puternica , binenteles ca poti avea grija de copii ... cine a avut grija de ei pana acum , nu tu ? El nu a astiu decat sa te insele, sa-si faca vacante dar nu cu familia ci cu amanta ...cum ai spus si tu a fost plecat tot timpul in ultimul an ...si cine a avut grija de copii ...tu! Vrea sa-ti ia copii dar nu cred neeaparat ca nu poate sta fara ei ci numai sa se razbune pe tine . Stiu ca este greu dar incearca sa vb cat mai mult cu copii , ei trebuie sa te inteleaga ,sa se intoarca la scoala...sa nu ma sufere. Foarte bine ca nu mai vb cu el la fel , asa ai si tu liniste . Mult noroc [flo], fii puternica [flo] http://alina-vachim.magix.net AVoogt
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[quote]Originally posted by hoppe
Dar ce motiv ar avea sa fie gelos?Ca el a plecat, nu eu. A....acum nu mai are ce a avut.Oare a aflat? A realizat? Ultima lui speranta probabil este indreptata spre copii. [quote]Originally posted by AVoogt
Eu cred ca nici el nu stie pe ce lume se afla, este gelos, se simte ranit in orgolui si din cauza asta incearca sa-ti faca viata imposibila, reprosurile lui pur si simplu nu isi au rostul. Esti o femeie puternica , binenteles ca poti avea grija de copii ... cine a avut grija de ei pana acum , nu tu ? El nu a astiu decat sa te insele, sa-si faca vacante dar nu cu familia ci cu amanta ...cum ai spus si tu a fost plecat tot timpul in ultimul an ...si cine a avut grija de copii ...tu! Vrea sa-ti ia copii dar nu cred neeaparat ca nu poate sta fara ei ci numai sa se razbune pe tine . Stiu ca este greu dar incearca sa vb cat mai mult cu copii , ei trebuie sa te inteleaga ,sa se intoarca la scoala...sa nu ma sufere. Foarte bine ca nu mai vb cu el la fel , asa ai si tu liniste . Mult noroc [flo], fii puternica [flo] Cred ca a realizat sau poate a stiu dintodeauna dar pe langa fam lui a vrut si amanta, sa fie liber sa faca ce vrea... parerea mea http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum are libertate.Sa vedem ce face cu ea, cat o sa-i fie de bine. A spus ca familia era o piedica in ascensiunea lui profesionala.Batea pasul pe loc. quote]Originally posted by AVoogt
quote:
Originally posted by hoppe
Dar ce motiv ar avea sa fie gelos?Ca el a plecat, nu eu. A....acum nu mai are ce a avut.Oare a aflat? A realizat? Ultima lui speranta probabil este indreptata spre copii. [quote]Originally posted by AVoogt
Eu cred ca nici el nu stie pe ce lume se afla, este gelos, se simte ranit in orgolui si din cauza asta incearca sa-ti faca viata imposibila, reprosurile lui pur si simplu nu isi au rostul. Esti o femeie puternica , binenteles ca poti avea grija de copii ... cine a avut grija de ei pana acum , nu tu ? El nu a astiu decat sa te insele, sa-si faca vacante dar nu cu familia ci cu amanta ...cum ai spus si tu a fost plecat tot timpul in ultimul an ...si cine a avut grija de copii ...tu! Vrea sa-ti ia copii dar nu cred neeaparat ca nu poate sta fara ei ci numai sa se razbune pe tine . Stiu ca este greu dar incearca sa vb cat mai mult cu copii , ei trebuie sa te inteleaga ,sa se intoarca la scoala...sa nu ma sufere. Foarte bine ca nu mai vb cu el la fel , asa ai si tu liniste . Mult noroc [flo], fii puternica [flo] Cred ca a realizat sau poate a stiu dintodeauna dar pe langa fam lui a vrut si amanta, sa fie liber sa faca ce vrea... parerea mea http://alina-vachim.magix.net AVoogt
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un paste fericit Anna!!!!!!!!!!!!! Anna...esti puternica!Crede-ma ,Anna,unii oameni nu merita nici jumatate din iubirea pe care tu i-o mai porti inca!Te inteleg perfect si am urmarit povestea in speranta ca o sa descopar ca dupa atatea lucruri rele pe care ti le-a facut o sa sa observ ca il iubesti din ce in ce mai putin,dar e clar ca trebuie sa treaca mult timp ca sa te poti resemna .Nemernicii astia ar trebui sa nu-si faca niciodata o familie si sa nu mai incurce viata altor oameni capabili sa iubeasca! Te pup si sunt sigura ca o sa fii tare!Doamne Doamne este bun cu oamenii buni... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hoppe, am citit povestea ta si m-am gandit sa-ti scriu si eu cateva randuri! Citind despre sotul tau parca il vad pe taica-meu, am retrait cam ce au patit ai mei! Asa ca iti dau un sfat in ceea ce priveste copii, cum am vazut eu lucrurile: in prima faza l-am invinovatit pe taica-meu, apoi pe maica-mea, apoi pe amandoi iar acum pe nimeni. Un copil isi iubeste parintii neconditionat (indiferent cate apartamente si cate masini le ia tatal lor, in cate excursii ii duce ei va vor iubi la fel de mult pe amandoi), copii au asa un al saselea simt, isi dau seama cand sunt folositi, nu recunosc in sinea lor dar realizeaza asta. Eu cred ca sotul tau vrea sa-i "seduca" cu partea materiala-la copii nu tine faza asta, poate iti vor tranti in fata vrodata ca tata mi-a luat nustiu ce si tu nu dar asta doar sa isi demonstreze ca tu ii iubesti neconditionat. Ce poti face: nu-l vorbi de rau pe sotul tau (asta doare cel mai tare indiferent daca e vorba despre mama sau despre tata), fa-i sa inteleaga ca orice s-ar intampla tu ii iubesti, le respecti deciziile, ii sustii, esti acolo pentru ei mereu (au nevoie de stabilitate si numai tu le poti oferi asta)! mama de 1 an si 5 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hoppe, tu esti o mama adevarata care sti sa-si creasca copiii chiar si singura, ai demonstrat asta. Capul sus! Copiii vor fi langa tine cu sau fara o situatie financiara excelenta. Gabi si Alexandru-Ionut 19.04.2006 "Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum realizez ca de fapt mereu i-am crescut singura.Aportul lui a fost in principal material. Da, petrecea si timp (nu mult) cu ei dar la modul urcat in masina si plecat la plimbare dar fara sa stea de vorba cu ei, sa se joace,...etc.
quote:
Originally posted by gabi_fer
Hoppe, tu esti o mama adevarata care sti sa-si creasca copiii chiar si singura, ai demonstrat asta. Capul sus! Copiii vor fi langa tine cu sau fara o situatie financiara excelenta. Gabi si Alexandru-Ionut 19.04.2006 "Invata-mi mintea sa priceapa ce inima nu vrea sa intelega..."
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...