Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

Si eu l-am intrebat de ce s-a insurat. El nu este omul care sa merite o familie. Nu avea dreptul, dupa 16 ani, sa puna mai presus de fericirea copiilor, dorintele lui. Cand devii parinte, din start ai anumite responsabilitati.Pentru el a fost prea mult. Am ascultat sambata seara o emisiune cu Monica Tatoiu si Manuela Harabor, pe B1 TV.Spuneau ca cel mai mare pacat, in fata lui Dumnezeu, este atunci cand te amesteci si desparti o familie cu copii.Nu exista rau mai mare pe lumea asta ca atunci cand faci sa sufere niste copii nevinovati.Si copiii mei sufera, din ce in ce mai mult.
quote:
Originally posted by Simona R.
Un paste fericit Anna!!!!!!!!!!!!! Anna...esti puternica!Crede-ma ,Anna,unii oameni nu merita nici jumatate din iubirea pe care tu i-o mai porti inca!Te inteleg perfect si am urmarit povestea in speranta ca o sa descopar ca dupa atatea lucruri rele pe care ti le-a facut o sa sa observ ca il iubesti din ce in ce mai putin,dar e clar ca trebuie sa treaca mult timp ca sa te poti resemna .Nemernicii astia ar trebui sa nu-si faca niciodata o familie si sa nu mai incurce viata altor oameni capabili sa iubeasca! Te pup si sunt sigura ca o sa fii tare!Doamne Doamne este bun cu oamenii buni... Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Multumesc pentru intrebare, draga Maru. Sa fiu sincera, sarbatorile au trecut destul de bine. Este greu, dar ne adaptam. Copiii s-au comportat binisor, dar astazi cel mic iar mi-a facut-o. S-a trezit plangand ca ii este dor de tati, iar nu a mers la scoala. Pe la 9 l-a sunat si tati, l-a certat ca zilele acestea nu a vrut sa vorbeasca cu el.Dar copilul a stat si la bunici, a iesit la joaca, nu a avut telefonul la el, si sunt pobleme si cu semnalul.I-a inchis telefonul si i-a spus ca el (tati) nu il mai suna, pana nu o sa-i vina cheful. Dupa alte 10 min a sunat din nou, i-a spus ca il iubeste si ca vrea sa fie prieteni buni.Intre cele doua telefoane copilul s-a umflat de plans.Parca i-a luat Dz mintile, nu are mila de sufletul copiilor.Maine se intoarce in tara si vrea sa se intalneasca cu baietii.A plecat dupa Paste in Austria, cine stie ce bine i-a fost lui acolo, si putin ii pasa ca isi continua opera distrugatoare de suflete. I-a spus mamei, cu luni in urma, ca divortul nu o sa fie o problema, ca, copiilor o sa le fie foarte bine. Il urasc pentru tot ceea ce a fost in stare sa faca copiilor.
quote:
Originally posted by maru
anna, esti ok? cum mai sunteti? ce mai fac baietii? Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, draga Clover, nu stiu cat i-a stat in gat, dar pot sa-ti povestesc ce s-a intamplat. I-a luat sambata, inainte de Paste, si s-a dus la parintii lui.Au ajuns seara, pe la 18, a evitat pe toata lumea, au mers apoi la o manastire, la Inviere. Copiii i-au spus ca nu le place, ca nu este bine, ca nu este si mami. Mi-au spus ca nu a scos nicio vorba si ca a fost tot timpul dus pe ganduri. Fosta soacra, cand i-a vazut le-a spus baietilor ca tare ar fi vrut sa fiu si eu acolo.Ca ea ma iubeste foarte mult. Bunicei lui, care l-a crescut, i s-a facut rau peste noapte si au chemat doctorul.Acum, nu stiu care a fost motivul. A doua zi dimineata s-au imbracat si au plecat spre casa. El nu a urcat, stie ca nu vreau sa il vad si sa il aud. Cand a ajuns in fata blocului s-a dus si mi-a studiat masina. Am uitat sa va spun ca intre timp si-a cumparat o alta masina, dar pana sa o ridice (cu 2 zile inainte de Paste) iar m-a amenintat ca vine sa mi-o ia cu politia, chiar sa ii dea foc.Pe urma spune ca a glumit. Ca un facut, dupa ce mi-au venit baietii acasa, 3 seri la rand l-am visat pe El, ca il bateam, ca avea parul lung si ca se ingrasase, ca si-a pus cercel la spranceana, ca era cu amanta si cu mai multi copii intr-o masina....si altele.Bine ca au incetat visele. Cred ca ii este tare bine.
quote:
Originally posted by Clover
Eu zic sa faci un efort si sa pastrezi avocatul. Mai bine sa obtii mai mult la partaj decat mai putin cu un avocat mai ieftin. Sper sa inceapa copiii sa ii spuna ca le e dor de mami sa-i stea in gat ambitiile paterne a a-i avea de Paste. If all else fails, look cute.
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun ceva frumos. La casa de la tara, pe stalpul din curte, si-au facut cuib 2 berze. Imi place sa cred ca asta este un semn bun, ca viata mea si a copiilor o sa fie frumoasa. anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut, pe site-ul judecatoriei, ca s-a redactat solutia data in acest divort: desfacerea casatoriei exclusiv din vina lui, plata pensiei retroactiv, de la data depunerii cererii de divort, imi pastrez numele, si....programul de vizita, din care judecatoarea a mai taiat niste zile de vizita, saptamani de vacanta, in defavoarea lui. Daca nu imi face probleme, si daca nu mai supara baietii, sigur o sa-i permit sa ii viziteze mai des. Motivarea vinei am s-o primesc odata cu decizia, prin posta. anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ana! M-am gandit muult la voi. Bineinteles i-mi pare rau de copil ca se sinte rau din cauza lui, insa ma bucur ca si cu el se comporta la fel ca cu tine. La inceput credeam ca te uraste sau i-a fost oarecum sila de tine,dar daca asa face si cu copii inseamna ca asa este el.Nu cred ca te uraste din contra cred si mai mult ca te iubeste.Nu mai mult ca pe el insusi. Acest comportament fata de voi nu se v-a schimba pana nu-si da seama singur, ca el este de vina pentru tot. Eu cred ca i-si da seama in curand, asa nu merge mai departe. Bine ca nu vorbesti cu el, continua asa, pana nu e capabil sa se comporte civilizat si sa-ti spuna cuvintele pe care le meriti. Eu ia-si spune sa termine cu comportamentul ista fata de copii ca nu-i mai vede insa cred ca se v-a distruge mai tare.Nu-i greu sa demonstrezi ca comportamentul lui strica psihicul copilului. Lasa timpul sa rezolve. Vezi?Fara sa zici nimic rau de el,singur i-i face pe copii sa se supere pe el. NU!Nu cred ca e fericit.Sunt convinsa ca daca stia ca v-a ajunge asa s-ar fi gandit de zece ori inainte de a te insela. Era insa sigur pe sine.Si binenteles sigur si mata aia i-l vrajea cu miscarile ei. Stai,inca nu si-a dat seama!Ista e numai inceputul! E trist insa ca suferiti si voi. Ce bine ca fosta soacra priveste pozitiv spre tine. Indiferent ce face un copil in viata mama i-l poate ierta.Chiar daca el e de vina pt.divort sil-ar vedea fericit si ea ar fi multumita ca fiul ei e fericit.Daca ea l-ar fi vazut pe fiul ei fericit fara voi, nu ar fi amintit de tine.Indiferent ca te place nu te-ar placea mai mult ca pe fiul ei care se afla acum in "suferinta ?!". Lui i-ar prinde bine un sfat de la un om cu inima curata care vede realitatea.Eventual de la un psiholog.Oricum i-si revine si singur cu timpul dar pana atunci si voua va este greu. Nu neaparat sa se reintoarca ci sa se comporte cum v-ar vi bine tie si copiilor.Mai alest sa fiti de aceiasi parere in ce priveste educarea corecta a copiilor. Daca copii vad ca este o relatie civilizata intre voi,cu timpul vor intelege ca nu mai sunteti un cuplu insa sunteti cu toti prieteni si le v-a fi mai usor sa treaca peste situatia asta anormala pentru ei. Fi tare! Mult succes si rabdare!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt sigura ca nu e fericit si ca el este pe primul plan. Imi pare rau de suferinta voastra. Sigur isi va da seama, dar nu va mai conta atunci probabil. Acum incearca sa traiesti asa cum trebuie.[flo] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna, jos palaria in fata ta. Esti o femeie puternica si o mama minunata. Imi pare atat de rau de chinul prin care ai trecut si prin care mai treci, mai ales din cauza baietilor ca imi vine mie sa-l bat pe fostul tau sot. Sincer, cred ca v-ar face tare bine o plecare undeva, cateva zile. Departe de lumea dezlantuita, de nemernicul care le rupe inimioara, departe de telefoane. Eventual o prietenie cu mame cu copii in situatie similara, cred ca l-ar mai ajuta pe puiul mic, ar avea cu cine impartasi aceeasi durere de copil. Iar dupa, i-as explica mitocanului, dur de tot care sunt consecintele atitudinii lui. De la acceptat doar programul de vizite permis de judecatoare, in detrimentul flexibilitatii tale pana la dat la ziar de scandal (ce te doare sa-l ameninti ca-i distrugi si tu apele si placerile asa cum si el distruge sufletul propriului copil? ). Fii dura, fii rea, ca altceva in mod evident nu merita. Iti tin pumnii sa poti ridica puiul de om din amaraciune. Copiii merita tot efortul nostru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115042&whichpage=1"]Simona[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112449"]Sonia[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766"]Alex[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106295"]Andrei[/url] Puiul meu se pregateste de armata: [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34"]Pregatire[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by hoppe
Iar nu am mers la scoala.Nu stiu cum sa mai fac cu copilul, cum sa-l scot din starea asta. anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Eu cred ca trebuie sa te impui in fata copilului ...daca ai descutat frumos cu el si i-ai spus ca trebuie sa mearga la scoala , ca viata merge mai departe ...si ei tot nu vrea atunci trebuie sa fii mai rea ,trebuie sa te asculte ca doar tu esti parintele si el copilul ...parerea mea http://alina-vachim.magix.net AVoogt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...