Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

quote:
Originally posted by try
Hoppe ti-am citit toata povestea, ce sa-ti spun, bravo tie ca ai avut puterea sa te rupi de el si sa-ti continui viata mai departe. Copiii sunt relativ mari si chiar daca shocul divortului se vede din plin, din fericire au cunoscut si cealalta fatzeta si multe in mintea lor sunt deja formate, setate, ar fi fost diferit daca ar fi fost mici si copiii nu ar fi cunoscut alta situatie decat mama si tata separati.
mi-ar placea sa iti spun si povestea mea... ii citesti bine pe oameni. am incercat sa merg la psiholog, dar nu am gasit pe cineva care sa imi placa, cu care sa ma simt compatibila... (desi in trecut am mai gasit...) Copilasul meu are 1 an si 8 luni; nu pot spune ca ii duce dorul; de aia am si ramas in incertitudine atata vreme, pt el... altfel eram dusa de mult... ii ducea dorul chiar si cand locuia cu noi; locuia e impropriu spus; seara statea un pic cu el si apoi se inchidea in sufragerie, in casa MEA... tot timpul era preocupat doar de EL insusi, de telefonul lui, de emailul sau si tot asa... ii simteam lipsa enorm, venea f tarziu de la birou... sau pleca la sala, in we cauta de rezolvat cate ceva, sa fie SINGUR in masina... acum, cand locuieste singur, pleaca destul de devreme de la birou, maxim 20.00... nu se mai duce la sala... eu banuiesc ca oi fi gresit si eu cu ceva, dar avand aceasta problema a mea, o puteam rezolva daca il interesa; pe el nu l-a interesat, a preferat cica sa o discute cu o necunoscuta, ore in sir, noaptea... si cine stie ce altceva or mai fi facut ei... NU POT sa uit; as fi uitat si iertat daca macar si-ar fi cerut scuze si s-ar fi comportat apoi frumos...; dar el spune ca nu a gresit cu nimic din punctul sau de vedere si ca el e barbatul perfect, si ca se simte f bine in pielea lui... nu mai stiu unde sa ma duc, unde sa imi mai vars amarul, ca sa trec peste toate astea; nu inteleg de ce mai sufar pt el, cand nu e zi de la dzeu sa nu ma dezamageasca cu cate ceva... multumesc...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Simoniq, nu e frumos sa acaparam subiectul lui Hoppe. Poate ar fi ma ibine sa deschizi un subiect separat, de sine statator. Aici sunt multe fete cu empatie si inima deschisa care te pot ajuta cu un sfat, cu o vorba buna sau macar ceva sa-ti aline suferinta. Cand o imparti cu cineva devine mai suportabila. Iar cand vezi ca nu esti singura care trece prin asa ceva, ne ajuta sa nu amplificam totul in mintea noastra. Ti-am trimis si-un mesaj pe pm. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simoniq, nu e frumos sa acaparam subiectul lui Hoppe. Poate ar fi ma ibine sa deschizi un subiect separat, de sine statator. Aici sunt multe fete cu empatie si inima deschisa care te pot ajuta cu un sfat, cu o vorba buna sau macar ceva sa-ti aline suferinta. Cand o imparti cu cineva devine mai suportabila. Iar cand vezi ca nu esti singura care trece prin asa ceva, ne ajuta sa nu amplificam totul in mintea noastra. Ti-as fi trimis si-un mesaj pe PM, dar nu il ai activat. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, nu iti face probleme! Daca o putem ajuta sunt cea mai fericita.Povestea ei seamana mult cu povestea mea, cu viata pe care am dus-o in ultimul an. Simo, daca iti face bine, chiar te rog sa mai scrii. Durerea din suflet este imensa.Este cea mai grea.Stiu cum este sa innebunesti de durere, sa simti ca nu mai poti respira. Vreau sa iti spun doar atat.Daca vezi ca nu se indreapta situatia trebuie sa iei o hotarare, pentru ca durerea asta o sa te distuga sufleteste. Ori accepti situatia asta si devii indiferenta fata de tot, ori pui capat.Eu am ales a doua varianta pentru ca il iubeam foarte mult si nu am suportat sa vad cum s-a transformat intr-o stanca de piatra.Muream, putin cate putin, in fiecare zi. Numai tu poti sa gasesti solutia potrivita pentru tine. Eu nu m-am linistit decat dupa ce a plecat din casa.Indiferenta lui ma umilea ingrozitor, ca om si ca femeie. Acum imi este bine. anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by try
Simoniq, nu e frumos sa acaparam subiectul lui Hoppe. Poate ar fi ma ibine sa deschizi un subiect separat, de sine statator. Aici sunt multe fete cu empatie si inima deschisa care te pot ajuta cu un sfat, cu o vorba buna sau macar ceva sa-ti aline suferinta. Cand o imparti cu cineva devine mai suportabila. Iar cand vezi ca nu esti singura care trece prin asa ceva, ne ajuta sa nu amplificam totul in mintea noastra. Ti-as fi trimis si-un mesaj pe PM, dar nu il ai activat. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
L-AM ACTIVAT; CRED.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
De ieri, hotararea a devenit definitiva si irevocabila. Sper ca viata sa nu imi mai ofere surprize asa de urate. Copiii sunt bine. Nu este usor, dar cu ajutorul lui Dumnezeu, sper sa fie bine si sa ne descurcam. anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
Buna, Nu am mai trecut de mult pe aici.... Nu, nu am fost inca in vacanta.Urmeaza. In rest, din ce in ce este mai bine. Am inceput sa fac progrese si sa imi revin doar din momentul in care nu l-am mai vazut si nu l=am mai auzit.Nu am mai vrut, aparea cand imi era lumea mai draga. Pastreaza legatura doar cu copiii. anna "Un invingator este victorios mai intai in minte si in inima si apoi castiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...