Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicia mea a fost o minciuna? (2)


Oaspete marius

Recommended Posts

draga mea, sunt intru totul de acord cu Happy (hei, Happy, ar trebui sa ne intalnim) o vacanta v-ar face bine, in loc sa stea acasa si sa vada in jur ramasitele unei vieti de familie care nu se mai intoarce, i-ai la bunici, ori mergeti intr-o minivacanta la munte Doamne'ajuta! [url="http://community.webshots.com/user/TribulOstacheV"]POZE[/url] http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 219
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ce bou ... Anna asta nu se trezeste, ia-ti gandul de la treaba asta daca cumva mai cautzi vreun semn ca incepe sa-si dea seama ce-i cu el. Eventual mai verifica peste fo' 6 luni, 1 an. Tipul asta e o-ri-pi-lat de ceea ce ai putut tu sa faci: dat afara din casa ... divort ... partaj ... etc Cred ca i-ai facut supriza vietii lui si acum este incapabil sa iasa din crize de nervi, rachiuna, razbunare. Este tot ce i-a ramas pt ca la altceva nu-l duce capul sau orgoliul. Nu si-a imaginat niciodata ca poate patzi asa ceva de la o bucatzica nevinovata de pasa*****. Ce Dumnezeu??? [alcool] K doar om a fost si el si uite ce face scorpia asta de nevasta!!! De parca tzi-ar fi dat in cap cu ceva si alta nu!!! INCETEAZA sa-l mai privesti ca pe o persoana care spune lucruri cu importanta sau inteligibile. Treci peste!! Peste el. Nu lasa perioada asta sa te macine de tot. Este ceva ce vei privi in trecut la un moment dat!!! Nu are sens sa lungesti. Fa clar in fatza copiilor ca tati si mami nu se mai inteleg si se cearta mereu. Explica-le ca e un lucru neplacut dar nu neobisnuit si da-le exemplu ce se intampla cand ei nu se mai inteleg cu un coleg de scoala. Sa nu priveasca totul ca pe o tragedie. Si nu mai discuta cu el. Da-l naibii, sa se duca cu nasu'n pasarica aia si mai discutati la toamna. Ei asta-i ... dupa ce ca ti-a facut ce ti-a facut acuma ... trebe sa ai tu grija sa nu-l deranjezi. [gravi] 26S cu bb Vlad [baietel] http://bd.lilypie.com/STIcp2.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ultima varianta cu care a venit: Ca el a facut totul pentru ca asa a vrut. Nu se mai simtea bine in familie de aprox. 2 ani, ca se simtea singur. Eu stiu ca mereu am fost alaturi de el, mereu il intrebam ce are, dar pur si simplu, datorita felului lui de a fi, interiorizat, niciodata nu mi-a permis sa ii patrund in suflet, pe motiv ca este numai treaba lui, ca nu trebuie sa ma intereseze. Poate are dreptate. Dar de ce nu a deschis gura sa spuna ce are pe suflet? De ce nu a incercat sa comunice? De ce mi-a refuzat apropierea? Era vb de noi, de copiii nostri! A deschis gura doar la sfarsit, ca sa imi spuna GATA! El spune ca a facut tot ce se putea ca sa indrepte situatia.Dar cum? Eu nu am simtit nimic, nu am vazut niciun gest din partea lui.Doar indiferenta si nepasare. Si, a mai spus ca tot ceea ce a facut in ultimul an a fost doar ca sa imi dea motive de divort. Incerc sa il inteleg.Asa a vrut, ii respect dorinta. Dar nu il pot ierta ca a renuntat asa usor la familie, ca nu a luptat pentru ea, ca ma acuza ca sunt vinovata ca nu am stiut cum sa il tin langa mine. Cu un om care nu stie sa comunice, cine ar fi reusit? Eu stiu ca daca vrei sa primesti, trebuie sa stii sa oferi. In incheiere mi-a spus ca trebuie sa recunosc ca am pierdut si ca de asta ma oftic.Ca pentru el sentinta judecatoreasca nu are valoare, pentru ca nu ala este adevarul.Eu sunt singura vinovata, eu mi-am distrus familia. anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna,iar stai sa-l asculti?![bang] nu vezi ca reuseste sa te faca vinovata pe tine? cand o sa-ti dai seama ca nu tu esti vinovata? ca asta doar e o stratagema de-a lui de a isi tapa constiinta.... el se protejeaza...ca sa nu aiba mustrari de constiinta dand TOATA vina pe tine... si daca ar fi sa fiti impartiali se spune ca vina e la amandoi partenerii...si tot nu rezulta ca ai fi NUMAI TU VINOVATA! sa-ti iasa din cap ca e NUMAI vina ta.... nu te mai lasa manipulata .....nu poti sa-i inchizi telefonul? lasa-l sa se framante .... parerea mea [asia][flo] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna deja esti intr-o relatie abuziva despre care te rog sa citesti ce inseamna pe acest forum. Va abuzeaza pe toti dar pe tine flagrant. Sper ca nu dai un ban pe ce spune el despre tine. Sper ca nu vei ajunge sa te desconsideri. El este nebun de furie, turbat de oftica. Trezeste-te! Trebuie sa ai tsria sa-i spui verde in fata ca nu aveti de vorbit decat despre copii. Partajul se negociaza cu avocatii. NU inseamna ca daca il lasi sa te abuzeze verbal si emotional vei castiga mai mult la partaj, vei ramane uimita de micimea lui. Pentru copii iti sugerez un psihoterapet, paza buna, trece primejdia rea. Mai tarziu este posibil sa iti para rau ca nu ai facut acest lucru. Acest lucru imi pare cel mai important. Cum s-a stabilit in instanta cu copii, sunt incredintati la tine? Desigur ca DA atunci dupa 15 zile de cand iti vine hotararea te rog sa te duci sa o stampilezi la tribunal ca sa devina DEFINITIVA. ESTE F IMPORTNT si nu este de neglijat. Vei avea nevoie de acest lucru de foarte multe ori de acum incolo, inclusiv daca va fi nevoie sa plece in strainatate,etc. Domnul sot a bagat proces de vizitate a copilor? Daca da atunci va obtine un program de vizitate 2 w/e pe luna si cateva sapt in vacanta. Atat, in rest nu are de ce sa va turmenteze la cap. De Paste pleaca cu copii din Bucuresti toata perioada, trimite-i si in vacanta. Poate ai rude ce nu sunt in Buc si va pot gazdui. Copii sunt incrdintati la mama si tu le faci programul. Si in plus sa se duca la scoala, acasa nu fac decat sa cada in depresie. Arata-le ca viata merge inainte si ca toate trec in timp! Este si asta o lectie de viata. Vorbeste cu ei si explica-le viata voastra impreuna, relatia lor cu tata si faptul ca sunt iubiti de parintii lor. Sanatatea copiilor si a ta sunt mai presus de orice, mai presus de partaj si nebunia lui. Vorbeste cu avocatul si vezi ce te poate i
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copiii mi-au fost incredintati mie. A fost stbilit si un program de vizita. -o data pe saptamana (nu in casa) -de 2 ori pe luna, sambata si dumin, ii poate lua la el -2 sapt vara -1 sapt iarna. -de ziua copiilor, de ziua lui (asta ca am fost eu draguta) -cate o zi de sarbatori Dar, nu este multumit, el vrea cand are chef. Trebuie sa ma anunte din timp ce program vrea sa le faca copiilor, si destinatia. Mi-a cerut si mie acelasi lucru. I-am spus ca o sa fac asta numai dc vreau, deoare eu sunt tutorele si nu sunt obligata sa imi fac programul dupa placul lui. I-am cerut sa respecte programul, sa ma respescte pe mine, si sa pastreze distanta, pt ca nu am chef sa plang dupa el, vreau sa imi refac viata (tb sa zic si eu ceva).
quote:
Originally posted by aiuras
Anna deja esti intr-o relatie abuziva despre care te rog sa citesti ce inseamna pe acest forum. Va abuzeaza pe toti dar pe tine flagrant. Sper ca nu dai un ban pe ce spune el despre tine. Sper ca nu vei ajunge sa te desconsideri. El este nebun de furie, turbat de oftica. Trezeste-te! Trebuie sa ai tsria sa-i spui verde in fata ca nu aveti de vorbit decat despre copii. Partajul se negociaza cu avocatii. NU inseamna ca daca il lasi sa te abuzeze verbal si emotional vei castiga mai mult la partaj, vei ramane uimita de micimea lui. Pentru copii iti sugerez un psihoterapet, paza buna, trece primejdia rea. Mai tarziu este posibil sa iti para rau ca nu ai facut acest lucru. Acest lucru imi pare cel mai important. Cum s-a stabilit in instanta cu copii, sunt incredintati la tine? Desigur ca DA atunci dupa 15 zile de cand iti vine hotararea te rog sa te duci sa o stampilezi la tribunal ca sa devina DEFINITIVA. ESTE F IMPORTNT si nu este de neglijat. Vei avea nevoie de acest lucru de foarte multe ori de acum incolo, inclusiv daca va fi nevoie sa plece in strainatate,etc. Domnul sot a bagat proces de vizitate a copilor? Daca da atunci va obtine un program de vizitate 2 w/e pe luna si cateva sapt in vacanta. Atat, in rest nu are de ce sa va turmenteze la cap. De Paste pleaca cu copii din Bucuresti toata perioada, trimite-i si in vacanta. Poate ai rude ce nu sunt in Buc si va pot gazdui. Copii sunt incrdintati la mama si tu le faci programul. Si in plus sa se duca la scoala, acasa nu fac decat sa cada in depresie. Arata-le ca viata merge inainte si ca toate trec in timp! Este si asta o lectie de viata. Vorbeste cu ei si explica-le viata voastra impreuna, relatia lor cu tata si faptul ca sunt iubiti de parintii lor. Sanatatea copiilor si a ta sunt mai presus de orice, mai presus de partaj si nebunia lui. Vorbeste cu avocatul si vezi ce te poate i
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, Ma uitam la el cand vorbea. Mi-am dat seama ca el chiar crede ce spune, este convins ca asa este. El chiar s-a simtit ca intr-o cusca. Trebuia sa imi dau seama ca intr-o zi se va plictisi de rolul de familist.Este omul care se plictiseste repede, la interval de 4-5 ani isi schimba locul de munca. La plecare a tinut sa imi spuna ca arat f bine, crede ca este coada in fata blocului. Cand a plecat avea lacrimi in ochi si tremura.Repeta mereu sa il las in pace!?
quote:
Originally posted by violeta69
Anna,iar stai sa-l asculti?![bang] nu vezi ca reuseste sa te faca vinovata pe tine? cand o sa-ti dai seama ca nu tu esti vinovata? ca asta doar e o stratagema de-a lui de a isi tapa constiinta.... el se protejeaza...ca sa nu aiba mustrari de constiinta dand TOATA vina pe tine... si daca ar fi sa fiti impartiali se spune ca vina e la amandoi partenerii...si tot nu rezulta ca ai fi NUMAI TU VINOVATA! sa-ti iasa din cap ca e NUMAI vina ta.... nu te mai lasa manipulata .....nu poti sa-i inchizi telefonul? lasa-l sa se framante .... parerea mea [asia][flo] Vio,mamica lui Mihnea [avion] viitor "descoperitor" de infinit *GRUPUL FETELOR FANTASTICE* __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fostul tau sot se poarta in felul asta (aberant) pentru ca tocmai invata o lectie dureroasa: a pierderii. E o lectie folositoare, exista sansa ca dupa un timp sa devina un om mai bun. Exista sansa si sa ramana in stadiul asta insa cred ca e destul de inteligent. Nu inteleg insa de ce are ocazia sa iti spun atat de multe lucruri, incearca sa te protejezi pe tine si pe copii de aceste scene. Sunt convinsa ca la un monet dat se va calma. Am trecut si eu prin asta la divort. Eu stricasem familia ca bagasem divort, nu el care facuse totul sa ma determine sa bag divort, in ciuda amenintarilor, avertizarilor etc. Insa la un moment dat a inteles si acum este un alt om. Mai bun. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai zic nimic. Este inteligent, dar este ciudat. Cand sa isi revina? Nu mai este timp. Am inteles ca a facut totul pentru ca asa si-a dorit. Dar nu inteleg cum a putut sa isi doreasca asa ceva. Si nu cred ca regreta.
quote:
Originally posted by J G
Fostul tau sot se poarta in felul asta (aberant) pentru ca tocmai invata o lectie dureroasa: a pierderii. E o lectie folositoare, exista sansa ca dupa un timp sa devina un om mai bun. Exista sansa si sa ramana in stadiul asta insa cred ca e destul de inteligent. Nu inteleg insa de ce are ocazia sa iti spun atat de multe lucruri, incearca sa te protejezi pe tine si pe copii de aceste scene. Sunt convinsa ca la un monet dat se va calma. Am trecut si eu prin asta la divort. Eu stricasem familia ca bagasem divort, nu el care facuse totul sa ma determine sa bag divort, in ciuda amenintarilor, avertizarilor etc. Insa la un moment dat a inteles si acum este un alt om. Mai bun. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
anna "Un invingator este victorios mai intii in minte si in inima si apoi cistiga!" - Happy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...