Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Anticorpi antispermatici


Recommended Posts

Raluid="red">, se apropie sarbatorile de iarna un motiv sa ne simtim bine. O sa vina si bebele, trebuie sa fim linistite sa-l intampinam fericite.

Eu cred ca o cauza a infertilitatii se datoreaza unui organism "toxic". Am citit "Studul China" si "Sa traim sanatos fara toxine" a lui Robert Morse si mi-a confirmat acest lucru. Este important sa avem o alimentatie cat mai sanatoasa (fara carne, prajeli, mancare procesata,etc) daca se poate hrana cruda si sport (eu merg la bazin, ma destinde depa o zi de munca).Despre un stil de viata sanatos, daca vrei te ajuta blogul Oliviei Steer, iar daca esti interesata de aceste carti si altele ti le pot trimite pe e-mail, poti lua lucrurile treptat.

 

Sa auzim de ochisori!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Din pacate nu iti pot da PM, nu-l ai activat cred, ca ziceam sa nu ne intindem aici cu treburile astea :)

Ina, de stil de viata sanatos stiu si aplic aproape tot in afara de partea cu miscarea, asta imi iese mai putin decat mi-as dori, si un adevar ca fata de cum eram acum 3 ani, am devenit mai sedentara din pacate. Dar la mancat... nu vreau sa ma laud, dar chiar stiu ce mananc (adica aproape la tot ii stiu sursa) - nu de cumparat, chiar si iaurt fac in casa din lapte de tara... Si incerc sa mananc si multe chestii neprocesate termic.

Daca poti activa PM, poate vb mai multe[flo]

 

--------------

 

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,

anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, fiv 1, fet 1, nereusite id="size1">id="yellow">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, poate avem noroc si reusim si noi. Incerc sa ma incarc cu opimism dupa inca o luna esuata. Recunosc ca vroiam sa imi schimb din nou medicul dar dupa ce am vazut ca si dr vostrii va dau sperante cu anticorpii astia insemna ca se poate.

Sa ne relaxam sa fim binedispuse si fericite.

Weekend placut tuturor!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna loredanamar,

 

La ce laborator ai facut analiza? Ce valori de referinta sunt? Sotul e ok, spermograma e normala?

 

Si eu am anticorpii astia, 21,4 (pozitiv peste 20). Dar dr. a zis ca as fi putut ramane ... Dar sotul nu-i chiar ok. Chiar si cu normospermie avea prea multe forme anormale. Poate daca avea peste 80 % normale as fi avut nu unul ci mai multi copii. Trompe ok, amh super.

 

Au fost cazuri cand au ramas insarcinate luand Aspenter...deci se poate...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...