Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Anticorpi antispermatici


Recommended Posts

asta era mesajul lui aruam acum ceva vreme
Citat:
citat din mesajul lui aruam
Buna fetele, Am refacut si eu anticorpii antispermatici si mi-a iesit valoarea de 47,14 U/ml iar valori normale 0-60 U/ml. Nu stiu ce sa cred, ei sunt practic prezenti in sange dar in limite normale oare reprezinta o problema ? Oare asta sa fie motivul pt care nu reusesc sa raman insarcinata ? Anul trecut cand i-am facut la Synevo aveam o val de 32 si erau in afara limitelor normale,la Medlife vad sa sunt ok in 2011 o sa fiu [gravi] Doamne ajuta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

iaca. am repetat si eu azi la medlife. rezultatul peste 7 zile lucratoare. cand nici nu o sa fiu in tara. dar...o sa vad cand ma intorc
Citat:
citat din mesajul lui aruam
Fetelor eu cred ca nu am avut anticorpii niciodata nu cred ca au disparut pt ca anul trecut la synevo mi-a iesit o val de 32 parca si erau considerati pozitivi ,iar la medlife mi-ai iesit in jur de 40 anul trecut si anul asta cam la fel . Acum nu stiu daca la Synevo si la Medlife este aceeasi unitate de masura. Dr mi-a zis clar ca nu ii am deci nu asta este motivul nereusitelor mele . Sunt bucuroasa ca totusi nu-i am dar sunt in aceeasi situatie ca nu stiu care este motivul infertlitatii. Oare o fi stresul de vina pt ca am vazut si in cazul surorii mele cand s-a relaxat a ramas insarcinata natural dupa 2 IA nereusite ,trombofilie ,probleme cu tiroida si 2 sarcin pierdute. Trebuie sa nu ne pierdem speranta ca intr-o buna zi o sa fim si noi mamici [olala] [pup] in 2011 o sa fiu [gravi] Doamne ajuta [ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aurora, acesti anticorpi se pare ca apar in cele mai multe cazuri de la o infectie netratata, sau tratata superficial, exista corelatii intre infectiile tractului genital si productia de anticorpi antispermatici (cum ar fi de ex. infectia cu Chlamydia trachomatis).

Din fericire pentru tine valoarea ta nu este mare si am auzit despre femei cu anticorpi care au ramas insarcinate pe cale naturala. Trebuie sa avem incredere in cel de sus.

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui loredanamar
aurora, acesti anticorpi se pare ca apar in cele mai multe cazuri de la o infectie netratata, sau tratata superficial, exista corelatii intre infectiile tractului genital si productia de anticorpi antispermatici (cum ar fi de ex. infectia cu Chlamydia trachomatis). Din fericire pentru tine valoarea ta nu este mare si am auzit despre femei cu anticorpi care au ramas insarcinate pe cale naturala. Trebuie sa avem incredere in cel de sus. Va pup!
oare se pot produce acesti anticorpi chiar la o virgina, sa zicem? sau tine clar de contactul cu sperma? intreb pt ca eu mi-am inceput viata sexuala fff tarziu, adica acum un an si ceva. si de atunci(nici pana atunci) nu am avut nici o infectie, nimic. probabil or fi si alte cauze...sau se aplica vb aceea 'prinde orbul, scoate-i ochii'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...