Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Anticorpi antispermatici


Recommended Posts

  • Răspunsuri 241
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor, Referitor la pestera buclucasa, daca imi permiteti, eu sunt nascuta in acea zona si nu, nu am auzit de nicio vindecare miraculoasa si, ca un exemplu viu, am si vizitat-o de multe ori si iata ca inca ma chinui sa am un bebelas [8D] Legendele sunt legende, dar nu ne ajuta prea mult in lupta noastra. Pe de alta parte, recomand o vizita a pesterii, in scopuri pur turistice :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu care deja facusem itinerariul [:-)))][:-)))] am 500 km pana acolo adevarul e ca asa e, te agati de orice auzi, poate, poate o merge si la tine[alcool] oricum m-am distrat teribil cu "ia o pauza"[:-)))][:-)))] si cu siguranta vom merge sa vedem pestera[pk] [url="http://clipedinviatamea.blogspot.com/"]Despre infertilitate si nu numai :)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza itinerariul pentru la vara si neaparat fa o vizita pe acolo, sunt niste locuri foarte frumoase si nu o spun doar eu care ma trag de acolo, ci toata lumea care a trecut prin zona [8D] Munte, pesteri, manastiri, ceramica de la Horezu ... Si cine stie, poate pana atunci incluzi si burtica printre "bagaje" [pk][pk][pk]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Buna fetele Stiti cumva daca AA dau modificari ale spermogramei ? Sau poate arata ca si una normala si problemele sa fie doar la posibilitatea lor de penetrare ? Stiu cs AA se vad cu testul mar ca fiind legati de spermatozoizi Aurora m-am tot gandit la tine, cum mai esti ? [flo] _______________________ PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prezenta AA poate avea ca efect aglutinarea. Depinde insa de procentul lor. E adevarat ca testul MAR este cel mai relevant pentru determinarea AA, dar se poate face analiza si din ser (sange). [flo] ----------------------------------------------------------------------- eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale) FIV1 iunie 2012 Medlife nereusit, aproape esec de fertilizare din cauza calitatii foarte proaste a ADN-ului spermatic decembrie 2012 - am ajuns la 0 spermatozoizi vii in proba de sperma :(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elbereth multumesc pai tocmai asta e, chiar de la laborator am aflat ca e posibil ca AA sa existe si sa NU apara aglutinare in spermograma o alta aproblema ar fi ca nu multe laboratoare fac anticorpi antispermatici IgG, cum m-ar interesa pe mine atunci vom face AAS simplu macar [:-@] daca e cineva cu spermograma ok si fara aglutinare si a descoperit ulterior AA, va rog sa-mi dati de stire[flo] _______________________ PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...