Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (25)


Recommended Posts

am aparut si eu in miez de noapte.... ce sa va pove din concediu,ca nu au stat copchii o clipa si ma duceam dupa ei(ca vroiau sa danseze pe o terasa)cand eu,apoi faceam cu schimbul,venea el si ma retrageam eu la sezlonguri...cand spun ca ne retrageam,de fapt dura nici 5 min,nici macar cat s fumezi o tigara ca apoi imi dadeam seama ca trebuie sa fim doi langa copchii.se plictiseau si de dans si unul o lua catre dusuri unde putea aluneca si lovi de niste scari,altul o lua catre apa...asa ca stateam efectiv dupa ei.clipe de ragaz nu am avut DELOC.singurele momente in care imi trageam sufletul era timpul in care dormeau la pranz....si nici atunci nu ma relaxam pt ca fugeam sa mancam pe rand.norocul nostru era ca am stat la parter si saream balconul sa mergem la masa,ca usa scartaia.ma intorceam eu de la masa,pleca sotul...mai fumam o tigara pe balcon,gata se trezeau copchii.deci tot pe-o fuga am fost....nu ca-mi trebuie om la ei,nu mai dovedim noi doi.in primele doua zile am mers cu copchii la masa,nici un chip...nu mancau si nici nu au mancat mai nimic tot concediul....si nu stateau nici la masa,plecau sa alerge pe la receptia hotelului.ma ridicam eu si lasam sotul sa manance...iar se intampla ca unul sa vrea sa urce niste scari si nu puteam sa plec de langa el ca putea oricand sa cada,iar altul vroia sa traga de niste vaze de sticla de pe mesele de la receptie,se ridica sotul,si in sala de mese ramanea mancarea nemancata din farfurii,plus sporturile lor cu toata averea noastra in gentile atarnate de sporturi.renuntam la tot si luam sporturile si ne duceam la locul de joaca.pana m-am desteptat eu si am zis sa mergem cu randul la masa cand copii dorm si lor le aducem in camera....asa ne-am vazut si noi satui.pe plaja dupa cum spuneam,eu eram la un kilometru de sezlong cu sophia si sotul la alt km departare dar directie opusa cu pascal...sau invers dupa caz.m-am mai dat si cu ulei de plaja in primele doua zile crezand ca am sa iau tot soarele---ce ulei imi mai trebuia mie cand nu stateam deloc.auzeam tot felul de remarci in jurul meu(auzind multi romani)..."vai saraca nu mai sta o clipa,o termina copii"....."ia uite iar ii calaresc copii,ce sa le faci sant mici nu stiu,numai mama saraca cat aleraga dupa ei".....parca incepea sa-mi fie si mie mila de mine....deci nu am avut timp sa respir,decat seara dupa ce adormeau copii si stateam pe terasa cu sotul la un pahar de vorba,dar cadeam repede ca ne obosisera copchii toata ziua.m-am intors mai obosita,inca imi mai trebuie timp sa ma adun.timpul a devenit din ce in ce mai scurt....dar iata ca am ajuns sa spun ca ne pregatim si noi de gradi.de luni vom merge cate o ora zilnic si din octombrie incep oficial....tineti-ne pumnii! eu stiu ca mai toti copii care merg la gradi deja s-au obisnuit.sper sa fie si la noi la fel,desi am o mica indoiala,parca vad ca pascal va merge cu placere si sophia se va smiorcai,cel putin la inceput....asa e ea,mai tzafnoasa...ca macsa[:D].am o amica si nepotelele ei,tot gemene,mai mare cu jumate de an ca sandokanii,mi-a spus ca una din ele nu are nici o taina,merge la gradi cum s-ar duce la lins inghetata si ailalta si acum plange si plangeeee...prevad si la noi la fel,dar mai am si increderea totusi in personalul de acolo,plus ca am incredere in copchii mei....stiu ca le va placea,sant prea,mult prea sociabili sa nu exploatez asta...si nu numai,voi stiti ideile mele legate despre datul la gradinita. azi am fost la medic cu durerile mele de oase....mi s-au cam inflamat oasele de la maini si cele de la picioare,nu mai spun de durerile de spate,solduri,umeri si picioare.....mi-au dat sa fac fizioterapie,astept sa ma sune sa-mi spuna cand pot sa incep.dar e bine ca incep acum cand am pe cineva drag la mine si care va ramanea vreo luna jumate la noi...sora mea.copchii sant in delir cu ea,o iubesc si cel putin sophia nici macar la mine nu trage asa cum trage la sora mea,se iubesc caprele astea de numai....asa ma mai pot si eu duce sa-mi mai vad de sanatate,ca altfel....mai faceam eu fizioterapia cand implineam vreo 50 de ani,varsta pe care de altfel o astept cu nerabdare...nici nu banuiti de ce... maine vreau sa merg sa intreb de un job...sa vedem ce iese.... va doresc o noapte linistita! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Fetelor va pup si va multumesc de aprecierile la adresa lui Alex, e mare si frumos[:D]dar nici cu Karina nu mi-e rusine. e asa de scumpa. seamana cu masa si Miro e tare scumpa[flo].Si da, Angi , Alex era super insistent dar vb ta creste si il invat io sa fie mai finut cu gagicile. Dayanara nu as suporta Bucurestiul. nu imi place defel. Clujul e altfel no...mi se pare mai civilizat. no ofense fetele de la capitala[flo][pup]. Koko bone ai revenmit din concediu. Carla, imi pare asa rau ca nu se obisnuieste odata. of, of. Unde sunt restul. Vio? Mephala? Dolores? ziceti de voi pls. [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roana stai linistita ca si eu sunt din bucuresti si stiu ce poate ca oras :)) bine ca eu nu suport toata tara, asta e altceva, dar daca ar fi sa locuiesc m.as muta in brasov cred kokorina bine v.ati intors :) cred ca f obositor si de cateva ori cand am stat cu ivan si fetita prietenei mele am vazut ce inseamna , dar am zambit cand povesteai cum sareati balconul ca scartaia usa si cum ti se facuse mila de tine :))) ah si am stat cu ivan si fetita prietenei vreo 2 minute cat s.a dus mama ei sa ia ceva de la carut care era un pic mai incolo, si asa mi.a fost imposibil si am strigat.o sa vina repede apoi amandoua ne.am intrebat daca am fi avut gemeni, ea a zis ca nu iesea din casa pana la 4 ani :))) in gluma clar mirona, carla cum sunt fetele cu gradinita? dolores david s.a facut bine? [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, am avut ceva treaba azi. sorry ca n-am avut timp sa intru sa va salut. o fac acum si va pup. Koko - imi pare rau de voi numai cand citesc ce scrii - daramite sa va si vad cum alergati dupa ei. Bine ca sunteti inapoi - super bine ca o ai pe sorela langa tine. Apuca-te de fizio ca ai nevoie si BAFTA la noul job daca e sa fie. De gradi ce sa-ti spun? ai incredere in ei si ia-o incet - se vor obisnui. [pup] Carla- la voi cum mai e? Oare scoala cum merge? Roxana? Miki? fetele - sunt cam varza - dar stiti voi ca va iubi pe toate. va pupa Miro pe toate [pup] fug
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[si-eu] Tare dor mi-a fost de voi desi ca timp se pare ca nu am lipsit prea mult. Nu am citit nimic din urma inca[:I],dar o sa am ceva timp maine cand incepe si Bogdi gradinita.Este foarte fericit si eu pe langa el[;)]. Saptamana viitoare voi merga sa-l vad si pe BB2 caci tare l-am stresat zilele acestea cu mutatul si cu toata nebuneala ce a urmat.Ce e mai greu a trecut.Mai am putine acte de mutat,dar dupa ce ne vom schimba buletinele si acelea sper sa se rezolve repede,sper. [pup] si revin cu drag.
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare, matinala matinala - dus tati copilala gradi - eu pe forum nitelus si apoi o tulesc cateva ore la job. Dodo unde v-ati mutat? la casa? la ap. mai mare? Bafta in noul an de gradi lui Bogdi - si rapiditate prin birocratia romaneasca voua - sa scapati usor de faza cu noile buletine. [;)] Abia astept sa te intorci de la dr sa ne spui ce mai face samburica.[:D] Carlaaaaa - cum sunteti? Koko - gata pregatirile pentru gradi? Cumparati 2-3 schimburi de treninguri? pantofiori de interior? etc. Dolores - la voi cum e? Scaparati de raceala? Vad de mult timp la status la Lorym ca Rianna e bolnavioara- Doamne Doamne ce mai trag si ei saracii - sanatate multa! Aseara am vazut ca si Angy cu Iulia sunt bolnavioare - sanatate maxima si voua. Pupam toti bolnaviorii si le dorim insanatosire grabnica. va pupa Miro pe toate [pup] P.S. ASEARA AM CANTARIT FATA - A TRECUT PRAGUL DE 10 KG. ARE 10,1 KG. YUPIIIII!!!!!! Dau de baut. Azi ma imbat. [alcool][alcool][alcool] YUPIIII!!!!! [pk]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Ana a fost racita, am stat numai dupa ea, dar e prima data cand invingem raceala in doua zile, nu stiu daca a fost un virus mai usor sau chiar a functionat metoda. Nu i-am pus absolut nimic in nasuc desi era f f infundata noaptea si ziua izvor de mucisori. Doar aspirat des si de trei ori pe zi i-am dat cate 15 pic de Sinupret. Noaptea Karvol pe un prosopel la cap si atat. Azi-noapte a dormit f bine, iar azi s-a trezit fara mucisori deloc pana acum, e semn bun. Mai vorbeste putin pe nas dar nu mai pare racita, sper sa nu ma insel. M-a impresionat colaborarea ei, chiar mi-au dat lacrimile aseara, i-am explicat ca trebuie sa ia picaturile sa ii treaca nasucul si primeste si ciocolatica imediat sa treaca gustul ala oribil. Si prima oara "mami, nu, te og fumos", iar ii explic si asa cu jumate de gurita "bine, hai" si le-a luat apoi "epede ciocoata" a luat o gura si zice "gataaa, asa e bine". Ce m-a impresionat, parca era un copilas mare si intelept. Vorbeste destul de bine, a inceput sa cunoasca din culori, stim doua poezioare "tica, tica" si "sunt fetita cu fundita":), facem puzzle cand ne trezim, nebunii cat cuprinde, mi-a stricat rujul, creionul de ochi si tot ce tine de farduri. Cam atat..le doresc sanatate multa puiutilor bolnaviori si incercati cu Sinupret, Karvol si poate functioneaza si la voi. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miro noi stateam cu chirie in Constanta,intr-o camera.Acum ne-am cumparat cu credit ipotecar un apartament cu doua camere in Navodarim la 15 km de constanta. Bogdi e deja la gradi si l-am lasat foarte fericit sper sa fie tot asa si cand il iau [;)]. Si eu sunt curioasa la cat stres am indurat pana acum sa-l vad pe BB2,dar abia saptamana viitoare o sa merg daca e dr prin oras[flo]. [pup] si revin.
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://bd.lilypie.com/2fxOp3/.png"]Varsta lui BB2[/url] Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dodo ce ma bucur pentru voi. sa va fie de bine achizitionarea noului apartament si BB2 sa fie sanatos. Ma bucur ca esti bine chiar ma gandeam ce mai faceti tu si scumpicul de Bogdanel. Miro, te pup tare. Dolores? david cum mai e cu gradi? Dbunny mai zi si de voi... va pup mult [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dragi mamici, david e bine. am fost cu el la dr. unde mi s-a zis ca e o rinofaringita, dupa consulta specificat ca "duce f bine raceala pe picioare". ne-a dat tratament. 3 nopti nu am inchis ochi, nu putea respira, se trezea plangand din cauza asta. cu mancarea nu l-am fortzat..a fost greu, dar a trecut. la gradi e bine...inca plange dimineatza..eu plang dupa ce il las si tot asa. na..e mai mamos..ce sa fac...si cu tatal lui plange daca il las..si ca sa dau un exemplu...m-am dus intr-o zi pana la magazin, asta de curand, cand a realizat ca nu mai sunt in casa, a inceput cautarea prin toata casa, a inceput sa bata cu pumnii in usa de la intrare strigandu-ma....si a stat acolo pana am ajuns acasa..asa ca la gradi va dati seama ca plange...daca acasa face asa. asta e....trebuie sa fiu tare, sa am rabdare si sa sper ca totul va fi asa cum trebuie sa fie. nu am citit nimic din urma, am fost foarte ocupata zilele astea. va pup pe toate, sanatate daca e cineva bolnavior, bine ati revenit pe forum pt cele care nu au mai scris din diverse motive.. va las momentan. numai bine va doresc dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Planteaza un cuvânt de iubire adânc în inima unui om. Hraneste-l cu un zâmbet si cu o rugaciune si priveste ce se întampla."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...