Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (25)


Recommended Posts

Felicitari Dolores pentru nepotica si finutza, sa va traiasca, sa fie sanatoasa, mancacioasa si norocoasa ! Roana succes maine la kk :), stii vorba aia:"Stiu cum e", dar o sa treaca si asta! Sanatate lui Marc! Cu gradinita, am mai prins curaj...om vedea de luni ce o sa mai fie! V-am zis ca fi-mea vorbeste olteneste...ma dispera, nu stiu de unde a invatat(eu mai trantesc cate una asa la isto cu sotul si se pare ca prinde orice), cand vine tati de la servici primul lucru care il zice:"Taticutz vanisi", dupa ce mananca:"Taticut mancasi" "vazusi" etc!Cea mai tare a fost intr-un magazin...a vazut o broasca si o aud urland:"Mami vazusi boasca aia mare", iar azi a vazut un escavator si cica:"mami uite tractoras....(pauza) cu furculita maare (cupa aia de luat pamantul cu ea" :))! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

da,in sfarsit i s-a indeplinit visul.ca si mie de altfel...abia astept s-o vad pe rebeka..am vazut poze..asa emotzii si o nostalgie ce am..de mi s-a facut gol in stomac.imi aduc aminte de acum aproape de 2 ani..cand am nascut eu.multumesc mult roana
Citat:
citat din mesajul lui roana
Dolores sa iti traiasca nepotica si finuta[flo]. Ce fericita trebuie sa fie sora ta ca in sfarsit e mama si e bine. ce ma bucur pentru voi. multi pupici si lui david cel frumos [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
dolores si [copil]David Cristian -22.11.2006-
"Planteaza un cuvânt de iubire adânc în inima unui om. Hraneste-l cu un zâmbet si cu o rugaciune si priveste ce se întampla."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui carla2005
V-am zis ca fi-mea vorbeste olteneste...ma dispera, nu stiu de unde a invatat(eu mai trantesc cate una asa la isto cu sotul si se pare ca prinde orice), cand vine tati de la servici primul lucru care il zice:"Taticutz vanisi", dupa ce mananca:"Taticut mancasi" "vazusi" etc!Cea mai tare a fost intr-un magazin...a vazut o broasca si o aud urland:"Mami vazusi boasca aia mare", iar azi a vazut un escavator si cica:"mami uite tractoras....(pauza) cu furculita maare (cupa aia de luat pamantul cu ea" :))! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
[:-)))][:-)))] [:-)))] [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Gata cafeaua, ciocolata, si ce mai vreti voi. Dolores, sa-ti traiasca nepotica si refacere grabnica mamicii. Vazut poze de Dayanara, ma duc sa vad pozele lui Angi( de bine ce-s la servici[:D]) Am si eu 2 intrebari: 1. Pe langa Vigantol, le mai dati si calciu? De care si cand, cum... 2. Vi s-a-ntamplat la vreuna cand v-a venit rusii, prima data, sa intarzie luna viitoare ( adica cand trebuia sa vina a 2-a oara) cam cu 2 saptamani? Revin Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce liniste e pe aici!! carla da Alex vorbeste de-a binelea in propozitii.Bravo ei ...si voua.Daria rar leaga cate 2 cuvinte dolores cum e ti-ai vazut nepotica=finuta? Ti-au trecut emotiile? roxana eu nu i-am mai dat Dariei nici vigantol nici calciu din luna mai.Acum o sa incep sa-i dau un siropel cu ca si vit D dbunny nu ne mai spui nimic de minunatiile alea din bucataria ta? O seara placuta Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar ca liniste. va relaxati in weekend. la cluj e cam frig.da frig d-ala de toamna. of...se duse si vara asta. A facut caca. de doua ori. o data doua pietricele dar tari rau dar fara sange si o data un kk mare si gros dar consistenta normala dar cu sange (scuze din nou de detalii dar nu am cum sa le zic mai frumos). nu a plans deloc nu s-a crizat ca alte dati adica nu cred ca l-a durut. dar sangele ala ma dispera. de unde? sa ma ingrijorez sa merg la urgenta sau inca are rana acolo si tot asa va fi pana trece. In rest suntem bine. e vesel, nu a vurt sa doarma de pranz decat de o ora. dar acum e neintors. va pup si o seara placuta [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roana, ivan fiind constipat mai tot timpul, facea cu sange fara sa aiba ceva in mod special, eu oricum am fost cu el la doctor sa fiu sigura, ca si eu citeam de ma lua cu tremurat dbunny, am gasit in sfarsit garvalin, aici la mine in cartier, asa m.am bucurat, nu i.am luat inca pt ca.s f grosi de iarna, azi i.am luat doar adidasi, oricum la magazinul ala baga tot timpul de acum incolo, sunt niste pantofi f f buni, eu sunt inebunita dupa ei dani ce face? tot cald e la voi? de fapt atunci cand am intrebat de oropesa del mar vroiam sa intreb de mar menor, chiar in cartagena zicea cineva ca si.a luat o casa dar leo a inteles oropesa [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roana-si Alex uneori facea cu sange, probabil are o rana de la kk tare (o rana care se redeschide de cate ori face)! Baga-i putin supozitor cu glicerina cateva zile, asta ajuta la rani ...eu asa am facut, sau poti intreba pediatra daca exista unguent ceva pentru asta! Sa nu te gandesti ca e ceva intern fiindca din ce am aflat eu, sangele care vine din interior nu mai are culoarea rosie atunci cand face kk , daca ar avea altceva ar fi mucus cu ceva negru. Poate i-ai dat rosie sau pepene rosu...asta te mai induce in eroare... Eu zic sa stai linistita ca nu e nimic grav, se datoreaza constipatiei si ii va trece odata ce veti rezolva problema. Vezi ca si kiwi ajuta la constipatie si citricele, umbla-i la alimentatie...fa-i o ciorba de dovlecel, sa bea multe lichide, pune-i miere in lapte sau ceai, ceapa si morcov mai putine in ciorbita , orez si banane deloc. Pe ea o mai ajuta si ciorba e spanac (din ala congelat ) , iar in ciorba si acuma ii storc putina lamaie! Si nu uita de fulgii de ovaz o lingura /zi fac minuni! Uneori daca nu ii manca asa ii puneam fulgi de ovaz la inmuiat (o lingura intr-o cana de apa) si cu zeama aia ii faceam laptele...a mers si asta! Prunele uscate nu mai zic, i-am luat din piata, le-am oparit si le-am pus din nou la uscat, manca 4-5 prune/zi , era imposibil sa nu faca! Rosii, pepene rosu, castravete (ii taiam un castravete rondele si manca de rupea)-iara fac bine! Iar uscaturile gen biscuitei si alte minuni de rontait scoase cel putin o perioada! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...