Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (25)


Recommended Posts

pupam fetele, au reinceput concediile? [:D] cam bate vantul pe aici. multumim de intrebare - noi - adica Kara e mai bine - de maine o si duc la gradi - eu sunt cam tot la fel - ma simt parca mai nasol ca-n prima zi. Sper sa treaca odata - ca nervi nu mai am. Carla - rabdare mami- propune-ti zilnic un timp limita - si incearca zilnic sa stai mai mult cu ea acolo - ca mergeti in curte si vaplimbati si iar intrati si tot asa - dar nu te da batuta - mai incearca. Ati stat si la masa? Nu o lasa singura din prima - incearca intai si statul la masa cu ea- sa te vada alaturi - apoi la masa de pranz - si abia apoi las-o singura - dar nu toata perioada ... in prima zi vii repede inapoi dupa ea - si repeta-i mereu faza cu ai vazut ca mama vine intotdeauna dupa tine? etc etc. Asta a functionat de minune la noi. Si acum dupa ce e obisnuita cu gradi si vrea la gradi - chiar zilele astea doua asuferit ca nu e cu copiii acolo - imi tot repeta - Kara la gradi, mama pa pa de la geam, mama vine dupa Kara. Roxana la unele fete vine CM regulat din prima - la unele nu. Mie de ex. mi-a venit din start tot la 2 luni - si apoi din ce in ce mai rar - pana a uitat sa mai vina. [bang] Dar - na - nu te lua si tu acum dupa anormale. La femeile normale cica se regleaza in timp. va pup pe toate [pup] restul ne-au parasit? chiar toate? Angy, dastefa, dbunny, kokorina, alexandra, roana, marani, violeta, mephala, andaramona, dolores, dayanara? mai apar cand mai poc! [pk]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miro, ma bucur ca mi scrie cineva pe aici , ca dupa ce ca am o stare naspa...nici voi nu mai scrieti nimic... A fost vremea rea, insa de joi se mai incalzeste, asa ca voi sta cu ea fie si in curte la locul de joaca. Nu am de gand sa renunta asa usor! Am noroc ca doamnele de acolo sunt dragute si accepta tot ce le zic eu! Azi aveam un scaun pragatit la grupa mica sa stau acolo ( le zisese directoarea ca am de gand sa stau cu ea)!Macar nu zice ca nu vrea sa mearga! II vorbesc mult despre gradi, ii spun ca sunt mandra de ea ca e curajoasa, ca a intrat singura acolo, etc...oricum daca face foarte urat si vad ca epuizez toate mijloacele nu o voi forta-metode extreme eu nu ii aplic (sa o las acolo urland, sau mai stiu eu ce), daca nu vrea , nu vrea si pace mai incercam dupa o perioada! Fetele de acolo sunt optimiste, eu imi mai pierd curajul... mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carla - aici sunt - intru mai rar - dar intru - fii linistita ca se transmite - si daca eu nu stiu asta ... incearca sa te stapanesti ca o sa fie bine - si nu o lua in tragic - ai timp berechet s-o obisnuiesti - daca spui ca pana la anu poti sta cu ea. Eu mi-am luat 2 luni sa o obisnuiesc cu gradi - si apoi merg lalucru - si uite ca in doua saptamani nu mai am ce face - deci ai incredere in ea si faci bine ca vorbesti zilnic cu ea. Conteaza foarte mult asta - si povesteste-i zilnic ce veti face la gradi - ce urmeaza sa faceti, cum si la ce ora papati, apoi mergeti acasa si tot asa. Nu-ti pierde speranta. te pup -aici sunt - dar inca bolesc mai revin io - cand mai pot [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Miro io aci dar varza de racita. mi-ai dat si mie [:D] Vineri sunt in timisoara. sper sa fiu mai bine. te sun[flo] Alex a facut caca de 2 ori normal fara nici un sange si plans[pk] Se vede ce happy sunt? imi trece si starea de raceala de fericire. acum sper sa nu ia de la mine ca....[bang] va pup ca tb sa ii pun putin baby einstein.. Carla, se va obisnui. da-i timp. te pup si pe tine si pe restul care someaza [url="www.sonia.as.ro"]Ajutati-o pe Sonia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am parasit si nici uitat doar ca nu apuc decat sa va citesc.Eu ajung acasa pe la 16 (in conditiile in care plec din casa la 6,30) franta iar Daria care abia atunci se trezeste ma ia de odihnita.Bunica-sa abia asteapta sa ajung sa-si vada de ale ei asa ca .....Ceva mai mult timp poate am in w/e dar atunci nu prea am cu cine vorbi(sau poate ma contraziceti data asta) Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai apar si eu pe aici, pup fetele. Dolores felicitari pentru nepotica, sa fie sanatoasa! Davidutzu ce mai face?[pup] Roana incearca sa-i dai cateva zile Enterolactis duo, e pentru tranzit intestinal, nu gasesc prospect online sa-ti dau sa citesti, poti intreba la farmacie si-i rogi sa-ti dea putin prospectul sa citesti. Carla la ce gradinita ai dat-o? Miro va pup pe amandoua, ma bucur pentru Kara ca s-a adaptat. Koko ce mai faci? Nu am apucat sa citesc prea mult din urma asa ca nu mai sunt la curent cu multe. Pup restul fetelor...o sa incerc sa intru zilnic sa mai citesc despre voi, postez cand am timp. Ana face muuuulte nebunii, nu ma lasa o clipa. Vorbeste intruna si cand nu gaseste cuvantul potrivit o da pe "aaa, asa, aaaa" tot sa nu taca. Ma uimeste pe zi ce trece, ma emotioneaza cand imi da explicatii pentru anumite lucruri si raman cu gura cascata. Eu la anu o sa o dau la gradinita, pana atunci ramanem amandoua la joaca, poezioare si povestioare. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pupici fetele, azi am dus-o la gradi. De acasa facea nazuri - mama tai tai - Kaina gadi, singuia. Am dus munca de lamurire pana la gradi cum ca eu merg la lucru, ea nu ramane singura, ci cu copiii si cu Alina - educatoarea. S-a mai potolit pana acolo - la intrare a fost rusinoasa- apoi s-a remediat cand a vazut copiii. Anda asa scumpa a fost azi Karinne. De cum am intrat in clasa a ridicat capul, ne-a vazut si i s-a luminat fatza. Ce scumpa era cum se uita la Kara mea. S-a ridicat in picioare si avenit langa ea - si a mangaiat-o pe fatza. Of - imi venea s-o manc. A mea - normal sunducoasa s-a retras. Ce scumpe erau! Of - vad ca nu mai ajungem sa vb pe mess - o sa-ti scriu un mail - pe adresa de mess - sper asa sa ramanem mai des in contact. sa-mi fie rusine - cred ca eu nu amfelicitat-o pe Dolores, sau? ori nu-mi aduc eu aminte - ori intr-adevar nu am facut-o. Dolores [iartama] - cu intarziere - felicitari pentru micuta printesa - sa va traiasca si mamicii multa multa sanatate si sa-si revina repede. [pup] mayaione bine ai revenit printre noi. [pup] dastefa intr-adevar in w/e se intra mai rar. te asteptam cat de des poti- aici suntem. [pup] roana astept telefonul tau - sper sa fie vreme buna de mers in parc - ca altfel iar ne paste Mall-ul - si asa n-am chef de el. numai snobi prin el - mi-e lehamite. restul fetelor? angyyyyyy - pe unde umblii? danita? tu nu ne mai scrii ce face printul? hai cava pupa Miro pe toate [pup] - revin ca acum am ceva treaba
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...