Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (25)


Recommended Posts

salutare, ieri am absentat cu gratie - fu tati in conced de-o zi si am cam avut treaba prin oras. Kara e ok - e in continuare la gradi - o ducem impreuna - sau doar tati - oa ia doar tati sau o iau eu - e super ok - nu mai plange - e ca la ea acasa - sunt super multumita. Carla - ma bucur enorm pentru pasul facut. Tinem pumnii in continuare - te asteptam azi cu alte vesti bune. BRAVO ALEX! Dastefa - of -ai avut si tu ieri zi libera si iaca - iar n-ai prea avut parte de activitate pe forum. of. ia un [pup] de acilea si sper sa nu te fi suparat. Si la noi e super frig - zau ca nu-ti vinesa-ti scoti cainele afara - daramite copilul. Mayaione - merci ca mi-ai adus aminte de karvol - i-am pus si eu pe batistuta langa perna si asa de bine doarme de doua nopti ... super. Roana - oare unde ne vedem azi? Iote ce zi friguroasa e! Dayanara - inca nu am primit nici un raspuns de la Anda. Scris pe mailul care mi l-ai dat tu. [pup] Cum mai stati cu mucii? Sanatate multa! Roxana - dai tuun signal cand vrei sa vb cu nasa pentru germana. Va pup. Ceva povesti de pe la scoala/gradi/tabere/vacante ne mai spui? Dbunny - atat? scurt si cuprinzator. restul? somati cu mare gratie - mda - se vede clar asta! va pupa Miro pe toate [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! De-abia astept ziua de maine sa pot dormi si eu pana la 10[:D]( aiurea, vine Calin si imi da trezirea la 7, dar tot mai dorm ceva in plus fata de zilele astea[:D]) Toata saptamana am fost pe fuga, servici-cumparaturi-casa-sedinte. Aseara am fost la sedinta cu parintii la Oana, mi-a placut de diriginta, tinerica si imi place felul ei de a gandi, din ce am inteles de la Oana si lor le place de ea. Preda romana, spunea ca e foarte multumita de nivelul clasei...de ce stiu deja din clasele I-IV, (asta e meritul invatatoarei.) Mai imi spusese si verisoara-mea, care tot romana preda - la alta scoala- ca-i place cum si ce i-a invatat, ea mai face la romana cu ea, ca io am cam chiulit la orele alea. [:D] Cand am ajuns acasa, aseara, pe la 8, Ana a venit cu caietul"Steluta"( ptr cine nu stie, e primul caiet de elev din care lucreaza in primele 2 sapt de scoala, un fel de recapitulare a ceeace au facut la gradi), avea tema, si ma asteptase pana atunci sa o faca cu mine. Asa ca....am facut lectiile[:D], ca apoi sa-mi spuna ca mai are si de invatat o poezie din caietul ala[bang]. Noroc ca era o poezie de 3 strofe, ca altfel ne apuca dimineata, asa ca am stat pana pe la 11 doar[:D] si i-am explicat ca poezia putea s-o invete si cu bunica-sa, nu numai cu mine. La ora aia era chioara de somn, a invatat poezia, dar dimineata am tras putin de ea pana s-a trezit. Si cum va spuneam, ieri am plecat de la servici direct in Carrefour, apoi si in Metro dupa pampersi si am avut surpriza sa nu gasesc [bang]. aveau numai nr 4+, 5 ....ioc! Nu mai aveam timp sa ma intorc in Carrefour, ca era aproape 6 asa ca am luat Happy Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Iar e zi cu soare in Pitesti, desi afara e cam frigut. Azi plec sa-i fac maine mamei de trei saptamani, mi-e tare greu de fiecare data. De cand a murit am numai cosmaruri, azi-noapte am visat numai morti, si cel mai dureros, visam ca moare Ana, ma termina psihic totul. Probabil unde ma gandesc tot timpul, imi fac griji etc...Pana la urma cred ca o sa caut un psihoterapeut, trebuie sa ma linistesc cumva si sa nu mai am atatea vise urate. Voi le dati dulciuri la copilasi? Ana ma dispera cu niste dulciuri, vede jos la scara copiii si incepe "mami, te og fumos, bombonica, te og acuma" si o tine asa intruna. Ma pupa, se roaga, imi multumeste pana cedez. Acasa la fel, o mai las sa si planga dar nu stiu cum sa-i scot din cap. Cu acadelele am rezolvat-o, ii luam de la farmacie d-alea cu miere, cimbru, propolis si credea ca are si ea la fel ca ceilalti, dar cu bomboanele nu stiu cum s-o scot la capat. Ii mai dau vitamina C si crede ca e bombonica, dar nu pot sa-i dau toata ziua. Mi-e mila de ea ca fetitele mai mari nu prea au chef de ea si Ana e innebunita le striga mereu "Ana, Andreea hai aici, joaca si cu mine" si ele nici nu se uita la ea. Imi dau lacrimile, din pacate, nu am fetite de varsta ei. Avem numai baietei in anturaj. De-abia astept sa mai creasca si ea si o sa fie bagata in seama apoi. Cand iese cu jucarii, de-abia atunci vin la ea si i le iau pe toate, o lingusesc si ea saracuta nu-si da seama, crede ca sunt prietene. Poate sunt un pic paranoia, dar nu inghit prea bine situatia, nu suport prefacatoriile astea chiar daca sunt copii, o sa incerc sa o feresc pe Ana de un astfel de comportament. [url="http://www.helpsonia.com/"]Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89564"]Povestea nasterii[/url] [url="http://www.smi.ro/ana"]poze Ana[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, am inteles ca anda ieri a venit tarziu, a fost cu fetele in oras :) dbunny, pot sa dau eu vestea cea mare? carla si mirona ma bucur mult ca fetele se obisnuiesc mayaione, aici nu e karvol ambroxol, pt muci se pune doar ser si ceva descongestionant (nush daca am zis bine) nici batista nu se recomanda, asta am observat si eu cu cat trag cu atat produce mai multi muci, oricum eu mereu am folosit aspiratorul putin de tot, nu.mi place e ca si cum as zgandari o rana eu n.am dormit bine ma doare gatul imi curge nasul .... [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana - multa putere mami - te asteapta de acumincolo multe lectii impreuna - nici o lectie nu e mai buna cu bunica decat cu mama. [pup] Mayaione - e foarte normal ceea ce simti acum. Esti puternica si vei trece peste -insa e prea devreme ce-ti ceri tu acum - lasa timpul sa vindece ranile. Mult timp am avut de munca (de vorbit) cu sora-mea cand imi spunea ca mama aluat-o razna dupa moartea bunicii noastre. Cum adica? Adica - mergea zilnic la mormantul ei - pentru ca asa simtea ea - fiindca cica "o chema". Asta o nelinistea pe sora-mea si credeaca mama aluat-o razna. In timp - mama s-a obisnuit cu gandul ca mamica ei nu mai e, noi la fel - timpul a vindecat nitel rana -cicatricea inca se vede - dar e vindecata rana - asta conteaza mult - si nu se poate in asa scurt timp - ai rabdare mami - incet incet vei intelege - ca de uitat nu ai cum- nu ai voie sa uiti. Te strang tare in brate. [pup] Dulciuri nu-i prea dau fetei - noi nu prea avem in casa. Rar ii dau o cioco kinder cu lapte - foarte rar - si la fel de rar ii dau jeleuri - ursuleti. Mai nou a descoperit fructele confiate - ii plac mult si stafidele - ce zici? Incercati? dayanara - nu e graba - ce i-am scris eu Andei e la modul general. Azi mi-a spus sotul ca aintalnit-o la gradi - s-aunimerit amndoi in acelasi timp cand duceau fetele. Of -ai luat si tu raceala? nasol-trateaza-te mami - sa nu-i revina iar si lui Ivan.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am apasat aiurea si a plecat mesajul. Deci cum va spuneam, e prima data cand iau Happy, nu m-a prea incantat ideea....acum sa vad cum sunt. Pantaloni scurti negri tot n-am gasit, mai caut. Dastefa, da, vrea musai negri, de fapt sa aiba trening, adidasi, iar sub trening pantalonii scurti si tricou alb[bang]. Te doare capul, nu alta![:D] Am inteles ca esti tot in invatamant? Ce predai? Mirona, de fapt ai inceput serviciul sau nu, ca tot n-am priceput. Dayanara, da-i cu aspirine , ceai cu lamaie....sa treaca iute! Dbunny, ce veste? Banuiesc ce ar putea fi....ceva ochisori? Hai, spune-ne, nu ne tine asa![pup] Gata, am terminat de scris, sunt cu ochii pe voi, acum, pana la 2, ca-s la servici si-mi permit[:D], dar cand ajung acasa....gata cu netul, cu forumul....cu tot, ca nu-mi da voie. Pe seara poate intru sa mai pun niste poze de la deschiderea scolii si sa vi-l arat si pe Calin cu ruj pe bot( mai bine zis....pe langa bot)[:D] a vazut ce-am facut eu si fiindca n-am vrut sa-i dau cu ruj, s-a servit singur[:D] Chiar, copiii vostri va cauta in geanta, ca al meu cand o prinde se baga jumate in ea, mi-a descoperit gumele de mestecat si acum cere...."go"[:D] Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

he he - Roxana - daca incepeam serviciul crezi ca aveam io atata timp de net? nooooo din noiembrie merg la job - deocamdata savurez cum e statul acasa singura - nu prea am eu ce face in casa (de fapt as avea - dar cine are chef?) azi de ex. fac o supa si atat. Ma tot bate Dani lacap sa cumpar sa fac niste vinete pentru iarna - dar asa maindoaie o lene ... nu vezi ca pierd timpu pe forum? ma rog - deci cam asta e "cearta" noastra zilnica - mai fa si tu ceva util pentru casa - mai lasa forumu ca numa neplaceri ti-a adus. si iote ca inca nu ma calmez si tot aici sunt. [bang] Dbunny - si eu cam tot alea le banui - na? ce faci? vi sa ne dai vestea sau o aflam ca de obicei din alte parti?
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dayanaro bagi lumea la indoieli[:D], nu-s gravida fetelor, m-am tuns! boaba! da' boaba scurta... Am sa agatz si o poza mai dupamasa, daca ma prind in cadru... Coincidenta sau nu, tocmai am prins-o pe Flore 2 minute pe mess, ea mai are 2-3 saptamani pana sa nasca, pe 6-7 octombrie ar fi trebuit sa nasc si eu... Dani a tusit toata noaptea...[bang]de la 10 pan pe la 2...si dimineata la 8 s-a trezit tusind bineinteles[bang] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne ce.am facut [:-)))][:-)))] daca era gravida eu nu mi.as fi permis sa zic inaintea ei , voi stiti ca in afara de chestii intime pt mine veste mare e cumparatul de blugi, tuns, vopsit, operatii estetice ma scuzati, nu mai fac :))) revin imediat, ma joc cu ivan [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dbunny, [iartama][iartama], n-am vrut sa te fac sa-ti amintesti![pup] scuze, la asta m-am gandit prima data, lasa ca vine barza aia, o prind si-o trimit la tine, sa vezi tu. Si de cat am s-o bat, sa vezi tu ca va veni cu 2 deodata( unul fetita, iar al 2-lea....un fratior sa aiba Dani cu cine juca fotbal in casa- si afara) [:D] Mayaione, am uitat sa-ti raspund, lui Calin i-am mai dat bombonele, cand vorbesc la telefon acasa si-i spune mama ca-s eu, ii ia telefonul din mana si spune si el:" mama, bobo"[:D] Caut sa nu sar calul, dar ii mai dau. Aseara luasem o cutie de Chokotoff( sau cum se scrie) si cautand prin pungi , a dat de ea, a luat-o si a fugit sub masa in sufragerie, il vazusem, dar am zis ca n-o poate deschide. Vaai, ce m-am inselat![:D] Era in delir, avea 2 in gura, si alte cateva in maini. Dar o saptamana nu mai vede niciuna. Roxana,[mamica]de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...