Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Regasiri (25)


Recommended Posts

Am ajuns si azi la gradi!! Am stat o ora si 10 minute :)! Cred ca i-a intrat inr eflex ca trebuie sa plecam undeva fiindca cum s-a trezit...mami imbraca fetita mergem afar...ok zic, am imbracat-o i-am pus si rucsacelul de gradi (nu a comentat), pe drum a intrebat-o o vecina :"mergi la gradinita?-da, -e frumos? -da", zic e bine, ajungem in oras si acolo sufletu, ca nu vrea la gradi, ca Alexandra plange, ca maraie , sperie(asta zicea ea ca face), am lasat-o un pic sa se calmeze si apoi i-am zis ca doar sa o salutam pe Mirelica (educatoarea ei Mirela-dar v-am zis ca ea e la faza cu alintatul asa ca e Mirelica), nu a tinut, iara incepus emaraiala, si-i zic intr-o doara:"da iepurele ala mare ce o face"...hopaaa, raspuns:"mergem gadinita vedem" si duse am fost, a intrat a stat sa o dezbrac sa o descalt si a tulit-o de langa mine, asa ca am ramas in hol, dupa 20 de minute a inceput sa maraie, sa intrebe de mine, asa ca educatoarea i-a aratat ca sunt acolo si m-am dus si eu in clasa! Am vorbit cu educatoarele si au zis sa vin si saptamana viitoare cu ea, ca e cea mai mica, si sa se obisnuiasca etc! Asa o sa fac, cand vad ca deja se simte in siguranta incep sa plec cate 30minute-o ora (asta la inceput ca sa vada ca nu o las acolo) si apoi mai vedem! Sunt insa suparata ca de trei zile -de cand a vomitat s-a deranjat la stomac si nu vrea sa mai manance nimic, iar diareea nu trece deloc (cred eu ca daca bea doar apa nici nu o sa-i treaca) cate medicamente i-as da! Mi-e mi-a venit CM si sunt varza...de fapt banuiam ca or sa vina ca eu am niste stari depresive inainte sa apara...asa ca bine ca au venit ca pana luni sunt in forma sa iau saptamana de la capat! Ma duc sa dorm...am citit pe sarite, revin diseara! Pup! mama din 16 nov 2006 [url="http://good-times.webshots.com/photo/2063415880101635539ItSsAm"] Draga mea[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mayaione, eu nu.i dau dulciuri, nici nu mi.a cerut vreodata, i.am dat un pic de ciocolata si atat nu l.a atras cine stie ce, oricum are timp destul ai dreptate, e nasol sa vezi comportamentul asta fata de copilul tau , eu l.a inceput de la toate ma enervam dar in fiecare zi apare cate ceva si am inceput sa ma mai obisnuiesc, daca nu riscam sa ma cert cu toti copiii si cu parintii:)) dbunny, imi pare rau de dani ca tuseste, dar e tuse din piept sau din cauza mucilor din gat? nu de alta dar ivan tuseste de la flegme in gat tot de aseara pana azi dimineata , cand a vomat tot din cauza tusei, am fost la doctor e un nou virus care se manifesta exact asa, dupa ce mi.a spus mi.am adus aminte ca am vazut vreo 2 in parc vomand din cauza tusei provocata de flegme, mi.a spus ca nu doar cei de la guarderie trec prin asta ci toti copii care.s dusi in parc sau pe afara, si toti sunt mai rezistenti pe masura ce cresc...faza "frumoasa" e ca de exemplu daca anul trecut a facut rotavirus asta nu inseamna ca anul asta e ferit de gastroenterite...sunt atatea tulpini de virusi si in fiecare an apar cu modificari , tre sa ma obisnuiesc cu ideea ca nu am ce face si sa.l ajut sa.i fie bine si sa treaca usor peste astea, n.am ce face ...mai in gluma mai in serios s.a dus dracu planeta mirona, emailul care ti l.am dat e al sotului el mi.a zis ca i.a zis, oricum am sa incerc sa vb direct cu ea, sunt sigura ca nu a citit forumul de ultima oara cand a scris, altfel ti.ar fi dat un semn carla asa, usor usor se obisnuieste si alexandrutza :)[pup] [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui roxana c.
Dbunny, [iartama][iartama], n-am vrut sa te fac sa-ti amintesti![pup] scuze, la asta m-am gandit prima data, lasa ca vine barza aia, o prind si-o trimit la tine, sa vezi tu.
Nu-ti fa probleme, am asumat deja pierderea.[pup] ah, si mai tine barza oleaca la tine[:D] Dayanara aprovizioneaza fetele cu Ultralevura, uite-o si pe Carla ce probleme are cu diaria... Tusea noastra e d'aia care zgarie pe suflet...seaca zic eu, mai are si muci dar mai razleti...in schimb, avem cearcane frumoase. Mayaioane eu dulciuri nu.i dau, adica ce-i place e o anumita cioco de la Nestle, si nu-i dau decat odata la 6 luni, destul e de agitat si fara cacao. pur si simplu nu las la vedere, In rest i-ash da chec si placinturi si budinci dar nu vrea. Off ce cosmare ai, dute la medic sa te ajute cumva...[pup] Dbunny si [copil] Daniel [url="http://www.flickr.com/photos/dbunny/sets/"]poze Daniel[/url] I never said it would be easy, I only said it would be worth it...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine v-am (re)gasit dragele mele! noi am ajuns aseara tarziu si am facut o cruce mare cand m-am vazut acasa la mine.am avut un concediu foarte stresant,imi mai trebuie vreo doau saptamani sa ma recuperez si sa-mi limpezesc creerii.am patit mai rau ca ROXANA daca va aduceti aminte povestea ei de la mare.o sa revin cu povesti si poze dupa un week end in care voi lipsi pt ca am niste musafiri ce trebuie sa soseasca din clipa in clipa,care vin de peste mari si tari. sa nu credeti ca vin,scriu un mesaj si dispar iar....era mai frumos daca scriam si astea cateva randuri dupa 4 zile,dupa ce plec musafirii??nu era frumos,asa ca mai bine am intrat acum sa va pup,sa va salut,sa va spun ca mi-e dor de voi de numa si va doresc si voua un sfarsit de saptamana splendit! Pascal si Sophia [url]http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM[/url] fetelor, va rog din suflet sa va uitati la clipul asta. [url]http://www.clipfish.de/player.php?videoid=MzY1MDN8Mg%3D%3D[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele.. hop si eu in final.. Mirona mailul meu nu e nici .uk nici .com e yahoo.co.uk. Am citit mailul dar mi l-a trimis sotul la lucru ca acasa nu ai am timp nici sa respir :)) Vis-a-vis de Alina, educatoarea, sa sti ca si mie mi se pare ok. Eu una nu sunt panicoasa ca sa zic asa..Din prima zi am lasat-o singura, a plans vreo 10 min si s-a linistit. Am luat-o la ora 1 inainte de somn dar a doua zi am dus-o si am lasat-o sa doarma acolo. Nu am stat deloc cu ea la gradi ca nu e bine, trebuie sa stie ca acolo nu sta mama ca acasa, i-am spus ca mama merge la lucru sa faca bani sa ii ia "bobo" si a mai plans vreo 5 min in ziua aia iar din a treia zi nu a mai plans deloc. Problema a fost cand au tot schimbat educatoarele si ea se atasa ba de "Dana", ba de "Angi" si cand vedea ca o asteapta altcineva la gradi incepe maraiala. Acum e ok ca e Alina, sper sa nu o schimbe iara ca vor fi probleme cu toti copii care s-au obisnuit cu ea. Eu una nu mi-am facut probleme de adaptare si faptul ca am avut curajul sa o las singura din prima zi sa stiti a nu i-a facut decat bine, altfel as fi prelungit starea ei de neliniste cu mult mai mult decat era necesar. Asa ca faceti-va curaj si lasati-i singuri cand ii duceti. Noi am crescut in crese de stat si de aia suntem bine merci, si nu aveau grija de noi ca intr-o gradi particulara. Va pup si sper sa pot intra mai des pe aici http://family.webshots.com/album/559808445aJPuyV?vhost=family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor am avut o zi cam grea. am venit abia la 7 seara de la servici. Mircea era cu ochii pe ceas ca vorbise sa plece cu baietii la o bere. cum am intrat pe usa a si zbughit-o. Iulia nu mai face asa tare kk. devenise un obicei la ea kk tare. acum ii dam cate o lingurita de cerale de ovaz dimineata (una singura aditivata cu biscuiti si lapte - si astea date prin blender ca altfel nu vrea sa le inghita) si ii punem si cateva prune in sucul de dimineata. sa vedem cat o tine. de duphalac stiam si eu, si tocmai din acelasi considerent (ca dupa ce il opresc revenim la aceeasi consistenta) nu l-am folosit inca. ciocolata ii dau iuliei o data la cateva zile, doar milka pentru copii (imi sta pe limba numele dar nu stiu sa-l zic) sau oua kinder. bomboane nu a mancat pana acum. astazi insa gasi o punga de pernite viva cu vanilie si se infipse in ele. si chiar daca sunt ele mai tari, nu avu nici o problema sa manance din ele. daca e ceva de-i place poate sa fie tare ca piatra ca tot mananca, ce conteaza ca nu e blenduit. si isi lua fata punga intre picioare, statea pe recamier si manca cuminte. pana ii luai eu punga si ii zisei ca a mancat suficient si ca mai papa si maine. fu de acord cu mine si ma lasa sa-i iau punga. kokorina, ma bucur ca te-ai intors din concediu. te asteptam cu povesti si poze. dbunny, tare sunt curioasa cum iti sta tunsa. ma tund si eu de luni intr-o saptamana (atunci am programare), dar ma tund ca si pana acum. carla, bravo voua, ma bucur ca faceti progrese. e foarte bine ca ai atata rabdare cu ea. mayaione, poate ca esti si foarte obosita si de-aia ti se pare totul nelalocul lui. mai e si vremea asta mohorata... incearca sa te odihnesti mai mult, limpezeste-ti gandurile. poate ca o iesire de cateva zile undeva la munte iti face bine. si sfatul (nu mai stiu al cui)cu psihoterapia mi se pare chiar foarte bun. va pup pe toate-toate si ma duc sa imi continui treburile prin casa. [pup] noapte buna
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare" Angi [url="http://picasaweb.google.com/angighita2"]poze[/url] [url="http://www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]"]Iulia[/url] [copil] - 3 noiembrie 2006 - [url="http://www.geocities.com/angighita"]Jurnal[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va pupa Miro pe toate am vazut ca s-a intors Koko - Bravo mami - te asteptam dupa acest w/e lapovesti -si sa te refaci repejor - imi pare tare rau ca nu ti-a priit concediul. Anda - te pup - tuaidus-o pe Karinne de vre-o doua luni lagradi - iti spunsigur ca daca ai fi avut indrazneala sa stai macar 2 ore cu cele doua educatoare care au fost lavenirea noastra - care apropo - nu mai sunt acum - cu siguranta nuai mai fi avut indrazneala s-o lasi acolo pe copila ta. Acum e lux fata de ceea ce era atunci. Bine ca am dat peste Alina asta- ca tare bine e cu ea. Mai vb noi despre asta. Carla - bravo Alex - ce sa mai zic - pasi mici dar siguri. [pup] noi am avut o mica tentativa de a ne intalni ieri in parc cu Alex si Roana + taticul aferent, dar ne-a prins ploaia - asa ca am urcat la noi si s-au jucat copiii - pana ne-au transpirat pe noi mamicile de atata alergat. Am petrecut o dupaamiazasuper cu ei. Pun acum poze pe mailul comun. Abia am stat de pavaza la Kara - ca Alex era tot calare sa-i dea pupici - si mama ce pupici stie sa dea - asa apasat si dragalas - ma topeam toata - doar ca mie nu avrut sa-mi dea niciunul - doar pe Kara o voia - si asta mica ... sclifo cumo stiti - se tot tragea - ba pana la urma a si dat in plans. Fug sapun poze. Tot in mailul comun o sa va pun un link spre un albumfotot pe care nu-l pun pe public - ca e de la gradi si a\sunt si alti copii pozati acolo pe langa Kara. Deci va pun poze pe comun sa le vedeti si voi pe Karinne si Karina la gradi. v-am pupcit [pup]
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetele dragi roxana eu predau geografia intr-o comuna la 30 km de Iasi.Noi avem mult mai putine pretentii cand vine vorba de bugetul elevilor pt ca stim ca cei mai multi stau f prost la acest capitol. dulciuri din comert eu ma strdui sa-i dau cat mai putine Dariei.Ea ar manca si imi cere cand vede la alti copii dar atat cat pot i le ascund sau ii dau altceva in schimb .Mananca dulciuri facute in casa si nici cu astea nu exagerez cand va sti insa sa ceara chiar daca nu vede respectivul lucru voi vedea cum o mai scot la capat azi am de lucru o multime.Sunt o multime de hartii de facut la inceput de an (care ar trebui predate luni [bang][bang])asa ca incerc sa fac cate ceva pana se trezeste moata. [pup] si sper sa mai intru(si sa nu fiu singura care o fac[:D]) Mihaela mami de DARIA-STEFANIA -16 nov 2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mirona, am vazut pozele , e una cu alex si kara tare de tot, unde el o ia de gat :) gradinita e frumoasa si curata :) pe kari am vazut.o doar din profil, mai mult din spate, dar am recunoscut.o imediat [olala] am revazut si pozele roxanei, mai pe indelete :) kokorina bine ai revenit dbunny mai e putin si plecati voi :) azi m.a vazut ivan ca beau o cutie de cola, si el hop si.a luat una de bere...asa rau m.am suparat, pe bere dupa lapte ? [url="http://community.webshots.com/user/dayannara"]ivan si dayanara[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...