Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

O alta Timisoara (13)


Recommended Posts

am uitat:

 

Gabi - te citisem la un alt subiect despre teatru de papusi de azi de la Zoo. ati fost? eu i-am impuiat capu fetii si degeaba - fu o mare dezamagire - un clown si o alba ca zapada si multe baloane de la orange [:D].

 

bine ca i-am trimis si cu Ami- ca altfel se plictisea fii-mea pe acolo.

 

 

in rest - avem activitate zilnic in parc - vad ca cei de la Nesquik organizeaza zilnic ceva concursuri in parc - si au si un bleg de iepuras ... care face zile fripte mamicilor - povestiri la o noua intalnire [:-@]

 

acu chiar ca tre sa fug

v-am pupacit

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

[hia]

Mai asteptati cu intalnirea...ca e tot frig si sapt. asta...cel putin asa am auzit, sa vedem ce zic expertii.

 

Azi nu am iesit niciunde, baietii s-au trezit la ora 12, pe urma au plecat putin in parc si am adormit eu[bang]. Noroc ca am iesit ieri in Mall, poate mai au si ceva surprize la gradi de 1 iunie, in tot anul le pregateste ceva.

 

Gabi asa e...nasc pe caldura, canicula chiar[bang]. Dr. se tot mira de burtoaca mea si se gandeste cu groaza cat mai am, parca el ar purta greutatea nu eu[:D].

Miro ce face voinicul? crste ca fat-frumos? pune kilogramul pe luna? mai pune si tu un link cu poze...macar asa sa va vedem.

 

Am fost vineri la eco, totul ok. In ciuda contr. colul e inchis si lung, bb e ok, 2 kg la 32 sapt., si nu apasa pe col, placenta gr.2. sa dea DD sa stea cat mai mult acolo. Dr. e optimist ca nu se face asa mare ca Marco, cica pana in 3600 gr, acum sa vedem....vitamine nu mai iau, doar fier si incep cu calciu.

apropos..gabi ce trusou ai dus pt. Lucas la maternitate? salopeta cu maneci si picioare lungi? body pe dedesubt? caciulita? scutec de infasat?

ma gandesc ca la ce calduri vor fi, va muri al meu asa imbracat...sincer eu i-as da doar un body-dupa capul meu...sa vedem acum....caut de nebuna scutece din bumbac subtiri de tot, caci ce am gasit/am sunt cam groase.

am vazut pozele de la serbarea, Lucas seamana pe tine, iar Eva e deja o domnisoara asa finuta si frumoasa[olala]....2 copii tare reusiti.

 

a nascut sapt. asta si fina din Spania, azi am vazut finutul pe webcam...o dulceata de bebe, gras si mare, parca ar avea 2-3 sapt., nu cateva zile.

 

[pup] si ne mai auzim, daca o punem de-o intalnire. sa tina numai vremea cu noi.

 

_________________________

Gio[gravi]32+ id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

pozeid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, tot la Bran mergi?

 

Cam asa i-am dus trusou cum ai scris tu, desi parca la maternitate cere costumas din ala din 2 parti, ca le mai curata la buricutz si le schimba pansamentul. Oricum sta mai mult cu mama copilul si poti linistita sa-l dezbraci cand e cu tine.

 

Mie in spital mi s-a parut relativ suportabila caldura, fata de caldura de la bloc.

 

Sa mai intrebi eventual pe cineva la spital, eu am cam pierdut sirul, ca au trecut 4 ani de atunci aproape.

 

Merci de complimente la adresa copilasilor. Si eu ma mir cand ma uit la Eva si o vad cat de mare si frumoasa este, nu mai are trasaturi de copil, este o tanara domnisoara in toata regula. Incredibil, cat de repede trece timpul.

 

Pai am sa stau cu ochii pe voi sa vad cand faceti intalneala, poate venim si noi, daca ne primiti.

 

Pupici.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot la Bran, mi-e drag dr. asta si tare fain se comporta cu noi. daca nici nu am avut probl. cu sarcina...nu am apelat la VIP-uri[:D].

Si la Marco i-am dus salopeta dintr-aia intreaga, nu au comentat. De lasat cu mine nu l-au prea lasat, nu am avut nici lapte de la inceput. acum sper sa-l lase cu mine mai mult, sa spunem ca am mai multa experienta decat cu Marco.

e bine daca nu e asa cald in maternitate...ma gandesc cu groaza la ce va urma.

Va primim cum sa nu la intalnire, numai sa tina si vremea cu noi.

 

am vazut ca maine e program pt. kideri la Mall, poate vom merge si noi pe-acolo putin, dupa 17:30 cand iau copilul de la innot.

 

_________________________

Gio[gravi]32+ id="size1"> si Marco(06.01.2006)id="size1">

pozeid="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut,

mabag si eu in vorba - ca deh - sunt cea mai proaspata nascuta dintre voi (la Bega).

mai nou e copilul cu tine de dimineata de la ora 6 si pana seara la ora 6. Atunci il iau la baita si ti-l aduc inapoi la ora 9 seara si mai sta cu tine pana pe la ora 12 noaptea. Te organizezi cum vrei tu.

 

am mai vazut si copii lasati cu zilele la asistente - si mamicile te miri pe unde umblau prin oras. [alcool]

 

ca trusou eu mi-am luat cam ca la Karina cu mine - uitand ca am schimbat sezonul - asadar mi-au cam dat inapoi din hainute zicandu-mi ca e prea cald si ca e de ajuns o salopetutza.

InBega inca se practica sarmalutzele - asa ca e bine de stiut asta.

Pe al meu il imbracau asa: caciulita subtire in cap si o salopetutza subtire cu picior si maneca lunga peste pampi. ATAT. De sarma - il faceau cu o paturica si legat cu un scutec. Prin august poate renunta la sarma - ceea ce nu cred - asa ca ia-ti tu mai bine fineturi si du-le la croit patrate pe 1m/1m.

cam atat - daca mai aveti intrebari de prin maternitate - acum ... cat mai e proaspat in memorie. [:D]

 

Gio ai cerut poze noi cu Raul - iote ici/url] cu amandoi - ca amandoi is ai mei [:D]. Se vede catis de mandra, nu?

 

pupam si sper sa ne vedem curand. [pup]

 


Miro cu Karina Ioanaid="red">( 3 noiembrie 2006)id="size1"> si Raul Cristianid="blue">( 5 aprilie 2009)id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Miro, sunteti frumosi toti [olala]

 

Unde v-ati excursionat? Arata bine, cred ca le-ar place si alor mei.

 

Si noi mergem la Mall dupamasa azi, ca altundeva pe vremea asta ... no chance.

 

Ioana, zice bine Miro, de sarmale uitasem [bang] eu am nascut in august si tot sarmale ii facea.

 

Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [s] tuturor copilasilor! sa ne creasca mari si sanatosi, caci frumosi si isteti sunt[:D]! Miro mersi de info. nu scapai tu de un interogatoriu, mai trebuie sa-mi zici preturile care se practica si cam atat. dar pt. alea te sun, sa nu le punem pe forum. Mi-am cumparat finet si mi-a facut mama 2 scutece, 75/75 cm. sunt ok, pt. cat o fi bebitza de mare. mai am vreo 2 scutece din bumbac, dar nu sunt asa subtiri ca cele de finet. Poate cand voi naste ii va lasa doar in body si sarmalutza. de aia nu se scapa asa usor. cica e la moda acum infasatul....sta si copilul mai linistit, dar tot nu sunt adepta lui. Poze am mai vazut, caci te citesc si dincolo, nu numai Simina o face. ehehei...poze am cerut cu amandoi, normal ca sunt curioasa sa vad bebele, dar si karina e o dulce si trebuie vazuta. raul parca tot cu tati seamana, iar cand am vazut-o pe karina cocotata pe geam...mi-a stat inima in loc[soc]. Gabi poate ne-om vedea prin mall, sincer mi-e groaza sa merg cu piticul, ca ma pune la miscare... .Poate ne onoreaza si tat-su' cu prezenta, ca-mi va fi mai usor. _________________________ Gio[gravi]32+ si Marco(06.01.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ioananemes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! ieri am fost in mall. ne-am intalnit cu Gabi si copiii, am stat putin cu ei, pana i s-a facut foame piciului. am urcat la KFC unde ne-am intalnit cu Ingrid si Diana...erau pe picior de plecare. am coborat la teatru, Marco a ramas cu Clau...eu cautam calciu+d3+magneziu...cand m-am intalnit cu Miro si gasca. Cum l-am luat pe raul in brate a a parut si Karina langa mine, e umbra bebeului[:D]...nu care cumva sa-l fure cineva pe fratiorul ei iubit[cool]. daca cu piticii nu ne putem intalni din cauza vremii, nu facem o intalnire de mamici[?] astept propuneri.....[colegi]. Miro ai reusit cu inscrierea Karinei la gradi? _________________________ Gio[gravi]32+ si Marco(06.01.2006) [url="http://community.webshots.com/user/ioananemes"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Eu vin cand vreti voi ..in orice zi e ok , ca am scapat de sesiune mai am doar licenta la inceputul lunii iulie, dar ma pot rupe intr-o dupamasa sa ne vedem. Maine avem serbare la gradi...prima de pana acum...sa vedem cum o sa fie... Va pup ca e full pe aici de lume! Simina si Deian [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/nicolinsimina/my_photos"]Ingerasul nostru[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De 2 zile numa in nebunii de copii o tinem, imi vajaie capul deja. Ieri la Mall, lume multa, agitatie, azi la carnavalul de la scoala - un haos de nedescris, galagie, organizare pauza. Saracii se pregatisera cu scenete, nici macar nu i-a lasat decat pe cativa sa prezinte asa ca am mers cu totii, copii si parinti, in clasa si am facut noi carnaval separat. [asia] Simina, succes la serbare. Noi am avut prima serbare cu Lucas saptamana trecuta. Sunt adorabili asa micuti, cand inca vorbesc peltic unii si recita poezii [olala] Voi sunteti tot la gradi 27, nu? Parca te-am vazut intr-o dimi in viteza. [url="http://crizati.blogspot.com"]Fac si eu pe desteapta, dar o fac frumos ;)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...