Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dura lex sed Lex (Clubul Juristilor)(14)


Recommended Posts

kris- nu, nu tb sa plangi inauntru si nici sa te neglijezi. asa ca la actiune. las-o pe bebe intr-o sambata cu tati si dute la coafor,masaj,etc. eu dupa ce m-am oprit cu alaptatul(am alaptat 2 luni juma)m-am simtit mai libera. lora- ce sa zic ? vorba mamei- ce semeni aia ai(ca sa nu spun varianta porcoasa)- stiu ca e f independenta si incapatanata si are multa personalitate. eva- asa cum a zis si fetele, fa o vizita pe la dr- poate fi si lipsa de magneziu sau inceput de osteoporoza(nu e de ras, aici chiar de la 30 de ani se incurajeaza femeile sa ia calciu, vitamina d si magneziu si sa faca mult sport) sau poate pb cu glicemie. eu mi-am dat doar cu parerea dar m bine vizita la dr si un set de analize.momentan ne aflam in canada . angela- beau si eu cafeaua de la tine n-am inteles de ce a fost suspendata luna . oricum asteptam sa se intoarca si-i dam si ei cafeaua daca am omis pe cineva scuze si cafea. pt ca nu stiu ce naiba are site-ul n-am m putut sa ma duc sus la ce i-am scris lui kris, asa ca-i scriu aici.tati are multa experienta la shopping de cand s-a casatorit. si spune mereu ca e in minoritate asa ca nu prea are dr de veto. pup, pup, pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna seara! Inainte de a-mi incheia ziua asta foarte lunga de lucru va scriu cateva randuri. Va multumesc din suflet pentru sfaturi. O sa tin cont de ele si, in masura in care timpul imi va permite ma voi duce la doctor pentru cel putin un set de analize. Despre Luna: nu pot sa imprastii zvonuri, deci trebuie sa va lamuresc. Exista la sectiunea discutii generale un subiect deschis cu privire la concursul pentru care Luna s-a zbatut atat de tare. Persoanele de acolo solicitau ca sa fie suspendat contul Lunei pentru ca ar fi jignit anumite persoane. De aici am presupus ca absenta ei poate fi fortata. Oricum, de citit ne poate citi, deci ne poate da un mesaj, daca doreste, sa ne spuna ce s-a intamplat. Eu, in momentul de fata nu pot sa intru pe facebox sa vad daca o gasesc si pot lua legatura cu ea, pentru ca am timpul extrem de limitat. (Acum este singurul moment de astazi cand mi-am permis un relache.) Kriss, nu trebuie sa te lasi coplesita. Eu am trecut exact prin aceleasi sentimente si am avut aceeasi atitudine gresita ca si tine. Nu stiu, nu ti-o spun sa te ingrijorez, ci cu sinceritate, daca nu cumva tocmai aceasta atitudine excesiv materna mi-a creat greutati ulterior. Deci, scutura-te, cere ajutorul, chiar si unei femei care sa te ajute cateva ore pe zi. Si canalizeaza-ti atentia pe placerile si necesitatile tale. Sotul nu va intelege ca tu nu ai timp sau ca iti sacrifici timpul pentru activitatile casnice, iar daca o va face va fi numai declarativ. In mod sigur el te vrea si pentru el, iar psihologii avertizeaza tinerele mame sa nu isi indeparteze sotii in detrimentul preocuparilor pentru copil. Dar te-am dadacit destul si sper ca imi intelegi intentiile. [pup][pup][pup] Si nu mai intarzia in a lua atitudine. A trecut destul de mult timp. Fata este deja mare. Deci... Astept sa ne relatezi fapte, nu intentii.[pup][grup] Pentru toate doamnele, fara exceptie un[pup], o [flo] si sa auzim numai de bine! mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata vreau si eu cafea! M-am sculat frumos si cand sa citesc ziarele online..am ramas cu un nod in gat..se pare ca deasupra Baroulului Iasi e ceva ..ca avocatii mor unul dupa altul..si nu batrani..o alta colega de-a mea a murit ieri si o alta e in spital in st grava..dupa ce cred ca ati auzit de avocata cazuta de la balcon..offf..si astazi la 15 avem Ad. gen. a avocatilor la care cica tre sa fiu oblig, desi sunt in conc.. eva, cata dreptate ai! da, treb sa fac ceva in sensul asta..pup mathilda,da, as vrea sa o las..dar cred ca ma suna dupa nici o ora.. sper sa ma adun si sa incep sa fac ceva..ca nu mai pot!
[url="http://www.totsites.com/tot/alessiastefana"]paginuta mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/563434736fpylIp"]Avem 7 luni!! [/url] Cristina [mamica] fericita de [url="http://b1.lilypie.com/fEEYp2.png"]Alessia Stefana [/url] (16.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce mai faceti? Kriss, imi pare rau ca te simti asa, insa cred ca toate mamele am trecut prin asta, cel putin eu, cat am stat acasa - 8 luni...imi venea sa plang dimineata cand imi pleca sotul la serviciu, imi venea sa plang cand avea treaba pe undeva si pleca, daca ma intreba cineva de ce nu puteam spune exact...asa ca dupa 8 luni am revenit la serviciu si minune - mi-am revenit si eu!!! Solutia e sa ai mai mare grija de tine, sa-ti recapeti increderea in tine ca femeie, ca avocat, sa faci ceva pentru tine si asta nu inseamna ca n-ai grija de Alessia sau ca o iubesti mai putin - e chiar spre binele ei, pentru ca vei fi mai vesela, mai relaxata si muuult mai calma. O sa fie bine, ai sa vezi...[pup] Fiica-mea a fost azi la teatru "la casa de fultula" si a vazut "un teatlu cu o baba cu nas ghesit, nu ela bun, ela asa, stamb si un dagon male, maleeee" Altceva n-am scos de la ea...[:D], principalul e ca a fost foarte incantata. E tare comica- tot timpul despre asta vorbeste. V-am pupat pe toate , o seara placuta! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neataaa ca invit la o [cafea] fierbinte!!desi cam tarziu.. lora,am citit ce mi-ai scris..bag la cap!
[url="http://www.totsites.com/tot/alessiastefana"]paginuta mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/563434736fpylIp"]Avem 7 luni!! [/url] Cristina [mamica] fericita de [url="http://b1.lilypie.com/fEEYp2.png"]Alessia Stefana [/url] (16.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Acum am reusit sa ajung acasa. Am foarte mult de lucru. Imi era dor de voi si am intrat sa va salut. De trei zile nu l-am mai vazut pe Claudiu care este la bunica pentru ca mama pleaca la ora 8 de acasa si mai vine la 1 si chiar doua noaptea. Dupa cum puteti observa astazi am ajuns mai devreme. Lora, este super+simpatica Iustina. Luna asta la Claudiu la gradinita s+au organizat foarte multe activitati in afara gradinitei: circ, teatru, excursie.Au facut si pentru sfarsitul de an pliante, ceasuri cu chipul copiilor, fel de fel de chestii. Nu stiu ce i-o fi apucat. Va doresc numai bine! mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Haideti la o cafeluta caldaaa!!! Cine vine, cine doreste??? Eva, frumos ca fac atatea activitati..deja ei sunt mari si or sa retina, peste ani vor avea amintiri frumoase... Saraca de tine, ce program ai...sper sa scapi mai repede de probleme si treburi si sa fii mai libera! Ai mare grija cu sanatatea si nu te surmena prea mult, ca NU MERITAAAAAAA!!!! Kriss, acusi te auzim si pe tine cu gradinita...[:D] O sa-ti dam sfaturi din experienta..[:D] [hot] Pupici tuturor juristelor!!! [pup][pup][pup] (si pana la urma poate apar si cele care n-au mai intrat de multa vreme....) O zi buna! Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz] Buna dimineata si de la mine - soare,cald,mare si AC (a se intelege aer conditionat) am sosit si eu pe la voi ca sa va lamuresc - totul e in regula- dar aveam niste ambiguitati in legatura cu concursul de poze Bine ca s-a gasit castigatorul astfel m-am linistit si eu si nu visez la acel aparat caci defapt eu nu il vreau deloc in rest fetelor ce credeti ca citesc la DG - ca as scrie ambilicat dar ambilicat ce inseamna? de Ambramburica am mai auzit,am vazut-o crescand sub ochii mei dar ambilicarea chiar ma depaseste O zi cat mai buna si cu multa [biz] PLOAIE sau [biz] SOARE - puteti schimba ordinea in functie de preferinte Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...