Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dura lex sed Lex (Clubul Juristilor)(14)


Recommended Posts

[quote]Originally posted by Luna75 imi lansez propria-mi afacere fara leg.cu dreptul - dar normal nici de drept nu ma las -[quote] [:D] copy-paste eu m-am hotarat - cand va fi studenta deschid camin pentru studente + mama (eu bodyguard) si am grija nu numai sa nu vina baietii pe geam,dar si de altele - sa nu manance chips - sa nu bea Cola,wisky,vodka,sa faca exercitii si dimineata si seara - sa ia nota 10 cu steluta la toate materiile - indiferent ca o va ajuta sau nu cu ceva in viata da,eu sunt mama perfecta [balcon] -nu Pamela Anderson - 32 B - cu indulgenta Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 194
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

kriss, pentru a nu intelege gresit - [biz] revin nu 10 kg. ci chiar 15 nu de alta dar sa purtati aceeasi marime de haine cu Alessia de ti se pare greu de slabit chiar nu e - poti manca orice si nici de miscare nu ai nevoie [cool] [biz] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120722"][olala]Power plate[/url] Cu rabdare si perseverenta limita e cerul
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Vine cineva la cefa/ceai??? Ce mai faceti? V-ati facut planurile de concediu?? Ca eu abia astept... Ce ciudat...asa asteptam mereu sa treaca zilele si trece timpul....asta e viata! Luna, din pacate cu 9 mii...pentru ca ne grabeam...poate daca aveam rabdare si timp am fi vandut-o cu mai mult. Si da, cu siguranta o vom schimba peste 6 ani...[:D] Hai ca ma distrezi cu caminul si studentia...Eugen a zis ca-i pune cip s-o urmareasca prin gps...sau ii monteaza alarma ca la masini...[:D] O zi cat mai buna va doresc! Piatra Neamt: http://www.youtube.com/watch?v=OVAhEx6AneA Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut Lora, da, vin eu la cafea! Luna, m-am apucat de slabit! cand am o clipa trec si pe la -5kg...desi eu am mai multe, macar ca inainte de a ramane insarcinata, adica am vreo 15 cum ai ghicit si tu:))[bang] vacanta?da, vreau si eu! dar inca nu stiu cand si unde..probabil prin sept..
[url="http://www.totsites.com/tot/alessiastefana"]paginuta mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/563125149JLDLdp"]Avem 6 luni!! [/url] Cristina [mamica] fericita de [url="http://b1.lilypie.com/fEEYp2.png"]Alessia Stefana [/url] (16.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lume! Ma bag si eu in seama pe aici cu o rugaminte sa fiu ajutata. Mama mea e medic de familie in Valea Jiului si detine 1/3 dintr-un apartament la parterul unui bloc,in care isi desfasoara activitatea cabinetul ei.Celelalte cote sunt detinute de alte 2 colege care au acelasi profil la cabinetele lor.Mama vrea sa se pensioneze si le-a intrebat daca sunt interesate sa ii cumpere partea,insa acestea au refuzat(in speranta ca le ramane totul pe gratis).Care este de fapt procedura in situatia aceasta? am mai vazut anunturi ca medicii isi vand cabinetele si pacientii,insa desi am dat anunt in ziare medicale, nimeni nu e interesat sa cumpere in Valea Jiului, toti cautau cabinet in Bucuresti. Voi sunteti juriste si vin sa va cer ajutorul daca a mai intalnit cineva situatia asta si ce se face. Multumesc anticipat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, doamnelor! V-am urmarit in tot acest timp al absentei mele[hopsieu]. Mi-am propus de multe ori sa postez, dar de fiecare data, am fost intrerupta de ceva, poate chiar si de un resort interior, pentru ca nu ma puteam concentra. Am reinceput lucrul cu drag, dar fara spor...[:D]Castig experienta.[:D] Am remarcat ca in timpul absentei mele ni s-a marit efectivul clubului cu un nou-nascut caruia ii urez bun venit pe lume si o viata plina de bucurii si de impliniri. Mamicutei ii urez sa aiba parte numai de bucurii din partea lui si de dragoste. In alta ordine de idei,pe 12 mai am a doua infatisare. Suntem impreuna, gospodarim impreuna, ne intelegem perfect, dar... ma trezesc peste noapte sa ma gandesc la ce a fost si la ce va fi si la miile de intrebari care asteapta raspuns si care nu il vor primi niciodata. Se mai nasc si intrebari noi... Eh, manifestari normale in aceasta situatie. Ma gandeam sa postez si o poezie frumoasa: In jurul unui divort de George Toparceanu. Acum nu am timp, dar o voi face. Mi se pare ca exprima asa de bine situatia in care ne aflam noi. Si ce ziceti, ca inca din liceu aceasta poezie a fost intre preferatele mele? Atata umor! Dar acum o inteleg si mai bine! Eh, viata...! Kriss, eu ii fac concurenta Lunei[:D] (Luna[pup]), dar rezultatul este acelasi. Recomand cu caldura regimul Scarsdale, daca ai nevoie de amanunte cere-le si le vei avea. Am cumparat si o carte cu acest regim. Aceea mi-a fost de ajutor ca sa pricep principiile, pe care le respect si azi, destul de strict. Ei, hai, recunosc, mai scap cateodata in dulciuri, dar numai o data sau de doua ori pe saptamana. Mancare gatita mai rar si fara paine, evit anumite alimente si incerc sa imi educ papilele gustative in spiritul acestui regim. [yami] Wow, Luna, se vede ca suntem aceasi zodie! Atat de inflexibile si asa de exigente! Ce bine ca sunt mama de baiat! Il voi invata sa escaladeze, sa sensibilizeze doamnele aflate la varsta a doua sau a treia, preschimbate in gardieni ai frumoaselor domnisoare, prin complimente privitoare la frumusetea lor mostenita de odrasle, si mai gasesc pana atunci si alte resorturi ale mintii umane care sa zdrobeasca ziduri si sa distruga ideile preconcepute si falsa pudoare. Wow, dar in seara asta sunt tare inventiva... sau mi se pare? Acum sa va povestesc, cu riscul de a va plictisi cu asa o postare fara de sfarsit, o intamplare amuzanta cu Claudiu. Este mare fan al testoaselor ninja. L-am trimis la baie sa se spele pe maini inainte de masa si l-am descoperit peste 5 minute tot acolo, cu chiuveta plina de apa si cu o broasca inauntru. Am inceput sa tocan ca e baia plina de apa, ca o sa raceasca pentru ca e bluza imbibata cu apa, ca l-am trimis sa se spele nu sa se joace si alte dojeneli materne. Cu cea mai mare inocenta a inceput cu o serie de intrebari: Mami, testoasele sunt amfibieni, nu-i asa. Asa-i, am raspuns absenta, cautand sa il dezbrac mai repede de bluza uda. Mami, asa-i ca amfibienii nu pot trai fara apa? Da. Mami, daca nu au apa ei mor, nu-i asa? Asa-i. Pai testoasa mea nu a facut de aproape doua zile baie, doar nu voiai sa o las sa moara, nu? Va pup pe fiecare si va daruiesc o[flo]. Noapte buna! mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intrat sa-i spun lui kriss ca are o sora tare frumusica si ca seamana cu ea. si buni e f. finuta.si la capitolul kile- si eu sunt in lupta cu ele dar ma dau batuta ca desi sunt capricorn si se spune ca sunt incapatanata, de slabit nu ma incapatanez deloc. ca eu nu pot trai fara pizza,cola, prajituri,inghetata asa ca ......eva- multa putere si e tare haios claudiu.daca ar tb sa va scriu ce face fii-mea zilnic mai bine ma apuc si editez o carte. azi a venit la mine sa-mi arate ce a facut. si zicea intr-una bravo bravo ca a facut curatenie. si ce credeti ca a facut? a bagat mopul in wc si l-a inmuiat in apa de la wc si a spalat gresia. era o udatura in baie .... si ea era f fericita ca m-a ajutat ca a facut curat(desi ieri se facuse curat in bai).alataieri a bagat toate servetele umede din pachet(toate ca era pachetul nou) in Wc.si dopul de la parfum(cel pe care apesi sa dai cu parfum) l-a aruncat la gunoi si acuma parfumul e plin dar n-am ce mai face cu el.ca sa nu spun ca toate cartile noi tare dragute le-a rupt f rau si le-a aruncat la gunoi. iar zilele trecute cand am fost la fitnes si a ramas cu sotul, s-a suit pe scaun, apoi pe blatul de la bucatarie apoi a deschis dulapul si a luat borcanul de ciocolata si nu va spun cum a gasit-o sotul. mi-a zis ca era prea liniste si s-a temut ca face prostioare. a cautat-o peste tot in casa si a gasit-o toata in ciocolata.ca sa nu va spun ca noi avem incuietori f. safe la usile de la baie, dormitoare etc dar a invata sa le desfaca.off . va pup pe toate si o sapt. frumoasa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata Dianaa, nu stiu sa iti raspund din pacate.. Colegelor, poate stiti voi ? mathilda, multumesc..sora mea e capricorn ca si tine!e mai mica ca mine cu 7 ani si un pic.. Foarte haioase momentele povestite de tine[:D]vrea sa te ajute la curatenie..o astept si pe a mea ca e casa mare si nu ma descurc singurica[:D] eva, mult succes la lucru..mai ai putin pana la termen..sunt alaturi de tine! sa inteleg ca locuiti inca impreuna? La mine s-au asezat oarecum lucrurile..zilele de Paste si 1 mai..aproape o sapt, le-am petrecut impreuna, m-a ajutat, a recunoscut ca nu mi-e usor cu fata toata ziua singura..incearca sa fie mai mult timp cu noi, sa vina mai devreme..POate o scoatem la capat..sper si eu nu stiu nik de scarsdale..am sa ma pun pe studiat.. lora, unde esti? cafeluta? Irina, esti bine??!
[url="http://www.totsites.com/tot/alessiastefana"]paginuta mea[/url] [url="http://community.webshots.com/album/563125149JLDLdp"]Avem 6 luni!! [/url] Cristina [mamica] fericita de [url="http://b1.lilypie.com/fEEYp2.png"]Alessia Stefana [/url] (16.10.2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kriss, aici sunt, cu intarziere, scuze, n-am apucat sa dau cafea... Am avut cam mult de lucru si n-am reusit... Mi-e asa un somn...si nu's de ce oi fi asa obosita...poate vremea ploioasa sa fie de vina???!!! Eu m-am saturat...vreau soare, vreau sa ies la munte, la padure, pe dealuri...vreau sa se incalzeasca odata!!! Va pup, plec si eu sa-mi pun ceva de mancare..ca pana acum n-am apucat... Lora, mami de Iustina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...