Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Femeia puternica


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui MissParker Dar l-am intalnit pe Bogdan, care isi dorea cu adevarat o femeie puternica si avea si "materialul" de a-i face fata unei asemenea femei [:D] de aceea acum suntem suflete-pereche si ne intelegem atat de bine. Exista si barbati din astia. Rarissimi, dar inca exista...
da-mi voie sa te felicit ca v-ati gasit! numai bine!
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

din pacate eu nu am ... timp sa fiu tot timpul puternica, asa cum as vrea si as putea sa fiu. mi-ar place sa fac multe din lucrurile amintite in articol, mai putin partea cu viata la tara. imi place munca mea, si sa ma ocup de copil, si sa citesc o carte, si sa ma simt femeia-amanta-iubita, si sa fiu impecabila...dar pentru toate astea mi-ar trebui cam 40 de ore pe zi, asa ca ... fie mai lucrez la asta, sau sunt puternica in mod diferit in fiecare zi, pe rand. : )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adeia
Nu mai stiu cui apartine citatul, dar mi-a placut foarte mult si cred ca se aplica la toata lumea: : Soarta e opera celor puternici si scuza celor slabi".De aici cred ca se poate intelege cel mai bine ce inseamna un om puternic.
[flo] Gabriela "Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele. ajutati-l pe Bogdanel! http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114245
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am intalnit multe femei puternice pe forumul DC, femei care au curajul sa se ridice si sa mearga mai departe chiar daca viata nu a fost prea usoara pt ele, femei care au curajul si puterea sa zambeasca chiar daca cerul lor e plin de nori, femei care isi uita problemele si spun o vorba buna celor care sunt cazute, femei care nu se resemneaza atunci cand in loc de bunatate primesc rautate si eu ma consider o femeie puternica chiar daca atunci cand simt ca nu mai pot stau putin si imi plang de mila, dar am curajul sa merg mai departe, am curaj sa zambesc, sa iubesc,sa sper, sa fac bine... nu sunt perfecta dar sunt puternica si sunt inconjurata de multe femei puternice numai bine "daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." R. TAGORE florina, mamica lui thierry si dara
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o femeie puternica ! Sunt mandra de mine si imi spun asta in fiecare dimineata cand ma uit in oglinda ! Nimeni nu ma poate arata cu degetul pe strada, niciodata nu am plecat capul ! Am trait o luna jumatate ce n-au trait alti intr-o viata si nimeni, de la familie pana ca prieteni sau colegii de la servici nu au stiut ! De ce ? Pentru ca nu am stat sa-mi plang de mila ! M-am descarcat voua si am plans singura ! Nu e mai bine asa ? Copilul meu are o mama fericita si astfel, este si el fericit ! [flo] Mamica de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aleandra ,[flo] you rock[pk] "The stupid neither forgive nor forget; the naive forgive and forget; the wise forgive but do not forget.” "I once thought that I had made a mistake, but I was mistaken" "War doesn't determine who's right. War determines who's left."[:D] "You know it's going to be a bad day when you jump out of bed and miss the floor."[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...