Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele *(22)*


Recommended Posts

Cata. iam gasit rucsac, bine ca na intrebat de pret ca-l ducea inapoi, dar mai eftin nam gasit. Interzis la shopping, well din moment ce eu sunt cea care sta pe acasa si le face pe toate... inclusiv cumparaturi eu sunt cea care cheltuie banii (nu spun de cei care sau cheltuit aiurea si doar din moft de el) Daria...de 6 ani de zile ma tot odihnesc si o tin intr-un concediu...m-i sa acrit pur si simplu pt ca nu sunt genul sa lenevesc, si desi casa e luna de curata uneori dezordonata datorita hainelor, eu tot nu fac nimic si stau si ma uit numai la TV de parca vine cineva si gateste in locul meu. Ultima lui investie site de internet, la intrebarea "daca vreau?' am spus "NU" si apoi la "cu ce vrei sa fie situl? despre ce?" Am spus ca nu ma intereseaza ca nu am nici o idee, " ca nu ma intereseaza sa fac web desig...asta inseamna ca sunt contra lui. Si exemplele pot continua[bang] Nu sunt in cea mai buna forma azi. As vrea sa plec oriunde singurica macar pt 2 zile Cata pot merge eu in vacanta aceeia in locul tau ? [pup] Pupici si numai bine, mult mai bine decat imi este mie! [pup] EDIT: la servici merg, dar nu fac decat sa raspund la 2-3 telefoane si citit 5 emailul...si ascultat o limba a naibi de placuta...tagalog, care pt mine mai mult parca se scuipa intre ei, dar am un dictionar francez sa mai recapitulez ceva [;)] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata de la Iasi! Soarele doar ne-a pacalit putin ieri,azi s-a ascuns din nou dupa nori. Asaaa... Unu,da a inceput sa mearga treaba,sa primim feedbackuri la campania noastra de trimis oferte. Daca pana acum am lucrat fara stoc,cu comenzi de pe o zi pe alta,deja saptamana asta am facut un stoc de marfa,ca nu se mai putea. Ma gandesc deja ingrozita cum vor arata zilele de noiembrie si decembrie..si unde sa trimit copilul pe perioada respectiva. Sper sa faca pana atunci program prelungit la gradinita. Doi, sarmale cu varza proaspata am facut,pentru prima data,mi-a luat mult pana am muiat/oparit varza si am facut niste "galuste" cat juma de pumn din cauza ca nu era destul de moale foaia de varza.Deci nu am facut sarmale ci niste chestii,de pus cate doua la portie. In schimb,au iesit minunate,se topesc in gura! Am cumparat luna trecuta o oala de fiert sarmale din lut ,cu capac cu tot,si am facut in ea,dupa ce am uns-o cu untura si fierte la cuptor la foc mic. Sant "suuuper" vorba fiicamii. Trei,Cata,mai oti incerca: salata de icre,salata de paste fainoase,salata de vinete,salata de gogosari copti cu piept de pui fiert,mai este o salata cu ceapa,piftelute,ciuperci si maioneza,poienita cu ciuperci a Nataliei,mai este o salata"suba" sau ceva semanator,cu sfecla rosie,peste ,cartofi ,maioneza si nu mai stiu ce,se pun toate straturi ,Lilia trebuie sa stie mai bine,eu am mancat la sora mea de revelion,foarte buna.Daca te intereseaza o sun sa-mi dea reteta. Deschide si tu cartea de bucate la aperitive si salate si te poti inspira.Eu mai am o carte "preparate ptr bufet suedez" si ma ma inspir de acolo ,daca am timp arunc un oki sa-ti spun ce salate sant in carte. Gemul meu a iesit bun.Am mai facut si alaltaieri insa dupa reteta din cartea lu Sanda Marin si m-am chinuit sa operesc prunele si sa le scot pielitele.a iesit bun si asa insa nu are gust de pruna.Asta de ieri(si de azi) il fac din prunele date prin robot ,apoi fierte cu juma de kg de zahar la 3/4 kg de prune.Pana scade bine.E bunut,Catalin(care nu mananca de obicei gemuri si dulceturi) a mancat juma de borcan de 400 aseara. Eu voiam de facpt sa fac magiun,stie cineva cum se face? N-am oala mare,are 4 litri,insa pot imprumuta una de 8/9 litri la nevoie,numai sa aflu cum se face magiunul.stiu doar ca se fierbe mult,insa nu stiu daca se adauga apa,sau daca prunele se taie sau se pun intregi,cat zahar,cat fierb,la ce temperatura... Annie [flo],cam stiu prin ce treci. Daria,super casuta! V-am pupacit pe toate! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dau o [cafea] mare ca sa ne trezim, ca vremea nu ne da pace. Vad ca ati fost foarte harnice la scris, si ati vorbit numai despre mancare si dulciuri, salate [pofta]. adi69 din cate stiu eu, magiunul se face mai greu, in ce sens, le scoti samburii la prune, le pui sa fiarba si pe urma bunica mea, le dadea printr-un ciur, si iesea fin, si ramaneau cojile.pe urma le punea la fiert cu zahar, dar nu stiu daca punea apa, si scadea si era gros.Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe. Cum mai merg copilasii la gradi , la scoala, s-au obisnuit? [pup]burticile,leoaicele si copilasii lor. [url="http://good-times.webshots.com/photo/2484357170101791450cAdDnk"] ALEXANDRA[/url] & Nikolle[url="http://nicole-bijuterii-unicate.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Nikolle, fi`mea, elementul anti-social no 1, si-a gasit locul la gradi, si menirea de printzesa :-))) Este cap de rautati si sefa :-) autodeclarata :-))) ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza! Nikolle , ce face fata ta, cum e la scoala? Daria , si spui ca Giulik e cap de rautati?[:-)))][:-)))] mie mi se pare nazdravana si din poze are o sclipire ghidusa in ochi Adriana , mamaaa ce de salate insiri tu acolo [pup] merci de idei. Daca ai timp chiar te rog sa ceri la sora ta reteta de suba , si daca ai timp scrie-mi si reteta la salata cu paste fainoase si la gogosari copiti cu piept de pui [pup] dar cand ai tu timp Ma bucur ca merge afacerea bine [bis] de la noi nicio noutate.... ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveti invitatie la poze in contul comun [pup] si vizionare placuta...sper sa va placa de noi [;)] Raluca , eu acum am vazut ca noi am fost colege de odisee, de ce nu mai scrii la noi la colectie?[pup] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rectificare la postul precedent...nu mai am job...de parca ar fi fost o problema prea mare, dar ma sacaie ca un rahatzel de 20 de aninici macar nu a fost in stare sa spuna motivul , astept sa vina ta-su pt scandal ca asa ma mananca palma, sa le fac si o reclamatie la autoritatile mai mari, dar ma gandesc la barbatemiu ca va fi concediat si poai vom lua drumul.... nu tiu care [alcool] [asia] Clau intra in vacanta, se termina Ramananul si prima zi de scoala va fi 5 Octombrie... sa tot inveti in sistemul asta si am mai observa in caietul de mate are adunarea cu 1 si 2...cam devreme zic eu, dar asta e ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Annie, imi pare tare rau pt job :( Doamne ajuta sa plecati de acolo. Lasa ca veti avea timp de plimbari cu Clau, daca tot e vacanta :-) Catutza, ashe la prima-prima vedere pare un copil cuminte foc. Da` vad ca la gradi isi desfasoara talentele ascunse :-))) Gravidutele, pe unde sunteti ??? ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SAlata de gogosari e simpla simpla,coci gogosari,cureti,fierbi piept de pui in apa cu sare,gogosarii ii rupi fasiute,amesteci cu piept de pui taiat cubulete,,ulei si otet,sare si piper. Salata de telina cu pui si nuci O telina mare rasa + un mar fara coaja, ras + un pumn de nuca taiata (nu macinata prin masina, ca sa se simta gustul!)+ o jumatate de piept pui fiert in supa, racit si tocat cubulete + un pic de zeama de lamaie si 2 linguri de maioneza (eu folosesc maioneza light la borcan, gata preparata, dar merge si cu clasica). Deasupra poti orna cu portocale si patrunjel, da un aspect deosebit Salata de surimi Ingrediente: 200 g orez (de preferinta Thai sau Basmati, cu bobul lung, nu Uncle Ben’s), o cutie de ton natur sau in ulei, 100 gr creveti fierti si decorticati (pot fi si congelati), 150 gr surimi (batoane aromatizate cu crab), un pumn de masline negre, un pumn de masline verzi, ½ ardei gras rosu, ½ ardei gras verde, 1 lingura de capere, 2 oua, 3 rosii, 4 linguri de ulei, zeama de la o lamiie sare, piper Mod de preparare Se fierbe orezul 15 min. in apa clocotita. Se rastoarna in strecuratoare si se clateste bine sub jet. Se scurge bine. Se rastoarna intr-un castron mare. Se toarna deasupra uleiul si zeama de lamiie, sarea si piperul. Se adauga cutia de ton bine scursa de zeama, se amesteca. Se adauga maslinele, caperele, crevetele si batoanele de crab (care se taie in prealabil in felii de 1 cm). Se adauga ardeiul gras taiat cuburi , se amesteca. Deasupra se decoreaza cu felii de ou fiert tare, felii de rosii,fileuri de anchois,si citeva felii de mandarine dupa preferinta Salata de paste nu am cantitati,paste fundite colorate(roz,alb ,verde)fierte scurse si clatite cu apa rece,cascaval cubulete,sunca presata cubulete,ardel gras (rosu si verde)cubulete,amestecate toate cu maioneza amestecata cu iaurt,sare si piper dupa gust.iese o salata tare "vesela" Pentru salata suba pana s-o sun eu pe sora mea uite aici reteta http://www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/14477/Salata-in-straturi/ Sporuri! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana , sar'mana si-un picior pentru retete [pup] [flo] acum le salvez. Crea de telina o fac si eu daor ca pun si morcov iar nuca nu pun mereu (pun doar daca am in casa) Ai facut cornulete, cum au iesit? Annie , imi pare rau ca nu mai ai servici [q] cat are Claudiu vacanta? Daria , sa ne mai pozestesti de Giulik ce prostioare mai face ca mie imi place mult fata mea a vrut acum paine prajita, e prima oara cand cere asa ceva [:)] ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...